Kompetentny sprzedawca szybciej zdobywa zaufanie klienta!

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Powszechnie wiadomo, że nowe okna są bardziej estetyczne, łatwiejsze w obsłudze i pielęgnacji. Jednakże zakup okien to także inwestycja. Mając stare nieszczelne okna łatwo sobie obliczyć, ile sezonów potrzeba, aby zwrócił się koszt zakupu nowych okien.

Przy wyborze okien decyzja klienta skupia się na różnych parametrach, takich jak np. współczynnik termoizolacji K. Czasami droższe okna są tańsze, gdyż szybciej się zwracają (mniejsze straty ciepła, praktycznie nie wymagają konserwacji). Droższe inwestycje często amortyzują się w krótszym okresie czasu. Ze wszystkich tych powodów istotnym jest zwrócenie uwagi na odpowiednie uszczelnienie połączenia ramy okiennej ze ścianą.

Reklama

Montaż z uwzględnieniem wysokiej klasy uszczelnienień budowlanych złącza jest również inwestycją, gdyż dobre uszczelnienie pozwoli zaoszczędzić koszty zużycia energii i uniknąć uszkodzenia budynku!

Powstające szkody budowlane nie można wykryć na pierwszy rzut oka (w początkowej fazie), gdyż są one pokryte tynkiem lub schowane pod parapetem okiennym.

Proszę spojrzeć na ściany budynku i mieszkania jak na jedną całość. Wyobraźmy sobie łańcuch. Ściana to tylko jedno z jego ogniw, innym ogniwem jest okno a jeszcze innym złącze budowlane okno-ściana. Łańcuch zrywa się zawsze tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo. Dlatego też przy rozpatrywaniu inwestycji należy jednakowo traktować wszystkie ogniwa łańcucha. W przeciwnym razie inwestycja klienta pójdzie na marne!

W praktyce wygląda to tak, że po zamontowaniu okna złącze pomiędzy ścianą a oknem zostaje wypełnione pianką i po prostu otynkowane. Z doświadczenia wiadomo, że nowoczesne okna wykazują jednak znaczne ruchy. W zależności od zmian temperatury w miesiącach letnich i zimowych jeden metr białego profilu okiennego potrafi zmienić swoją długość nawet o 1,6 mm. Tego nie wytrzyma żaden tynk. W wyniku tego zjawiska dochodzi do pęknięcia pomiędzy tynkiem i ościeżnicą.
Jako producent wiemy, że pianka poliuretanowa po krótkim procesie starzenia jest w stanie przyjąć tylko nieznaczną część tych ruchów. Pomiędzy pianką i oknem również powstaje mała szczelinka, która robi się coraz większa akurat wtedy, gdy za oknem jest zimno i wietrznie!

Dlatego też np. w niemieckim opracowaniu RAL (Gütegemeinschaften Fenster und Haustüren) wskazuje na konieczność zastosowania trwale elastycznego uszczelnienia, takiego, które w ciągu całego roku będzie w stanie przejąć wszelkie ruchy elementów budowli bez jakichkolwiek szkód. Zabezpieczenie takie gwarantują taśmy rozprężne illbruck illmod.

Taśmy te stosuje się dodatkowo od zewnętrznej strony budynku w celu zabezpieczenia pianki poliuretanowej stanowiącej warstwę termoizolacyjną złącza. Możliwości impregnowanych taśm rozprężnych illbruck illmod wykraczają daleko poza możliwości pianki poliuretanowej, ponieważ mają one zdolności przenoszenia ruchów konstrukcji budowlanej i jednocześnie doskonale uszczelniają złącze. Ponadto charakteryzują się odpornością na działanie intensywnego deszczu i wiatru, stanowią doskonałą izolację akustyczną oraz są odporne na niszczące oddziaływanie promieni słonecznych.

Wiele innych materiałów uszczelniających musi być przyklejonych, gdzie poprzednio należy odpowiednio przygotować nawierzchnię (czystą, odtłuszczoną itp.). W przypadku taśm illmod nie jest to konieczne, gdyż produkt powoli ekspanduje

i zaczyna napierać na boczne ścianki spoiny. Ta zasada działania jest idealna, ponieważ powierzchnie materiałów na placu budowy są zwykle zakurzone lub wilgotne.

Jest to inwestycja rzędu 4 czy 5 złotych za metr spoiny, dzięki której oszczędność energii w ciągu następnych lat wielokrotnie się zwróci.

Równie ważnym aspektem jest zabezpieczenie przed wilgocią i deszczem. Wilgoć przenikająca do bryły budynku jest przyczyną poważnych szkód budowlanych. Najmniejsze nawet pęknięcie jest zagrożeniem. Mikropęknięcia zasysają bowiem wodę regularnie a do tego wolniej wysychają aniżeli otwarte powierzchnie. Zmienne mrozy i odwilże dopełniają tylko potem swojego niszczycielskiego dzieła.

Mikropęknięcia tworzą się przeważnie przez długi czas, a ich skutki są bardzo poważne. Można ich jednak uniknąć poprzez zastosowanie złącza budowlanego zabezpieczającego przed deszczem.

Zwrócenie uwagi klienta na problematykę prawidłowego montażu jest dowodem kompetencji sprzedającego, który do planowanej inwestycji klienta podchodzi poważnie i z odpowiedzialnością.

Każdy sprzedawca wie z jakimi problemami najczęściej konfrontowani będą jego klienci, jeżeli doradztwo techniczne skupia się tylko na jednym elemencie budowlanym jakim jest okno. Proszę nie zapominać - okno jest tylko jednym ogniwem w „łańcuchu budowlanym”.

Jeżeli zainteresowani są Państwo doradztwem technicznym Firmy illbruck w problematyce prawidłowego uszczelnienia spoin budowlanych (okno-ściana, okno-ocieplenie budynku) prosimy o kontakt.Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

tremco illbruck Sp. z o.o.

31-234 Kraków
ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej 13
tel.: + 48 12 665 33 08
Fax: +48 12 446 00 06
e-mail: sprzedaz.pl@tremco-illbruck.com
http://illbruck.com/pl_PLKAEMDE stawia na wsparcie salonów sprzedaży stolarki aluminiowej

KAEMDE stawia na wsparcie salonów sprzedaży stolarki aluminiowej

Pod koniec kwietnia KAEMDE, wspólnie z partnerami –...

Chęć stworzenia czegoś własnego zaczątkiem powstania AluGlobal

Chęć stworzenia czegoś własnego zaczątkiem powstania AluGlobal

Firmę AluGlobal stworzyły osoby z dużym...

Janusz Komurkiewicz Prezesem Związku Polskie Okna i Drzwi

Janusz Komurkiewicz Prezesem Związku Polskie Okna i Drzwi

Decyzją Członków Związku Polskie Okna i Drzwi...

Okna, które sprawdzą się podczas upałów

Okna, które sprawdzą się podczas upałów

Nowoczesne okna z wyposażeniem przeciwsłonecznym...

Oddech dla alergików – innowacyjny system wentylacji zintegrowany z oknem

Oddech dla alergików – innowacyjny system wentylacji zintegrowany z oknem

Po zamontowaniu opcjonalnych filtrów alergicy nareszcie...» Więcej na subportalu okna