Izolacja cieplna to czysty zysk

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

illbruck Systemy Uszczelnień Wasz kompetentny partner! Cz.3

Kto w dzisiejszych warunkach stale drożejącej energii inwestuje w izolację cieplną, w niedługim czasie odczuje znaczną ulgę w kosztach eksploatacji swojego domu.

Zjawisko przeciągu wystąpi prędzej czy później przy każdym oknie, które jest jedynie obłożone pianką poliuretanową i otynkowane. Warto się przed montażem okna zastanowić nad odpowiednim uszczelnieniem charakteryzującym się długą żywotnością.

Taka sytuacja jest nie do zaakceptowania, kiedy z powodu nieprofesjonalnego montażu okna w nowo wybudowanym budynku i do tego z elewacją termoizolacyjną podczas zimnych dni w pobliżu ramy okiennej termometr wskazuje –2°C. Niniejsze zdjęcie jest dowodem, że istnieje firma oferująca wykonawstwo takiej jakości. Istnieją również inspektor jak i kierownik budowy, którzy tego rodzaju wykonawstwo zaakceptowali. Istnieje również inwestor, który drogo za tego rodzaju wykonawstwo będzie musiał zapłacić.

Podczas gdy firmy w Moskwie i Czechach wykorzystują ten fakt do promocji swojej sprzedaży i kwalifikują się tym samym do rangi specjalistów w tej dziedzinie, w Polsce ciągle toczone są dyskusje na temat oszczędności tych paru groszy za puszkę pianki poliuretanowej. Naprawdę ciężko to zrozumieć. Należy jednak wspomnieć, że specjalistyczne firmy istnieją także i w Polsce. Oferują one systemy uszczelniania do każdego montażu stolarki okiennej. Systemy te przyczyniają się do efektywnej oszczędności energii, a tym samym pieniędzy. A mimo to wielu naszych partnerów w branży okiennej wciąż pyta o „tanią“ piankę poliuretanową.

Reklama

Cóż więc mamy zrobić? Które z tych dobrych właściwości mamy poświęcić? Czy mamy dołożyć więcej gazu do puszki? Wydajność będzie pozornie wyższa.

Zbyt wiele gazu powoduje pogorszenie struktury i nadmierne rozprężenie pianki. To drogo kosztuje. Skutkiem tego trzeba nożem usuwać nadmiar wypienionej pianki.

Czy mamy wypełniać puszki mniejszą ilością materiału? Klient tego nie zauważy!?“ Czy może mamy stosować tańsze składniki? Skutkiem będą dłuższe okresy twardnienia i rozpływanie się pianki“.

Rozpływanie się pianki („wędrowanie“) również powodują wydatek. Na końcu trzeba odcinać nadmiar materiału.

Ile zaoszczędzi klient, gdy wynegocjuje rabat w wysokości jednej złotówki za puszkę pianki? - Jedna puszka wystarcza na 4 do 5 okien. Oznacza to oszczędność 20 do 25 groszy na okno.

Gra nie warta świeczki, bo więcej kosztuje jeden papieros! W dodatku trzeba później odciąć nadmiar pianki. Poza tym przy zimniejszej pogodzie okres oczekiwania jest dłuższy.

A tracąc czas na oczekiwanie, to przy kosztach pracy w wysokości 12,00 - 20,00zł i pozornej oszczędności 25 groszy tracimy czas pracy wart 3,00 - 5,00zł.

Ile ciepła i energii traci Państwa klient przez te lata, w ciągu których korzystał z Waszych okien, w których zastosowano strukturę wypełnienia piankowego jak na zdjęciu zamieszczonym powyżej?

A zatem należy myśleć naprzód. Zamiast głowić się nad tymi marnymi oszczędnościami proszę wykorzystać swój cenny czas na ważniejsze rzeczy. Poza tym te zaoszczędzone 20 groszy za okno, to oszczędność naprawdę pozorna, bo przy zakupie (a właściwe TYLKO przy zakupie).

Należy się raczej zastanowić, jak można by zarobić „na oknie“ np. 100 zł? Proszę przekonać swojego klienta, że dzięki dobremu uszczelnieniu może zarobić więcej niż tysiąc złotych! Wtedy na pewno chętnie zapłaci Państwu nawet 200 zł więcej za montaż. Tak to właśnie funkcjonuje w Rosji i Czechach. I tak też funkcjonuje w niektórych polskich firmach. O Niemczech nie chcemy tutaj nawet wspominać w tym kontekście, gdyż tam jest to po prostu wymogiem. Jeszcze ostrzej patrzy się na te zagadnienia w Skandynawii.

Jeżeli chcecie Państwo kroczyć tą drogą, wówczas illbruck będzie Wam partnerem. Zielona pianka jest produktem firmy illbruck. Tym samym macie Państwo w ręku optymalnie dostosowany produkt do montażu stolarki okiennej. Jego zalety to jednolita struktura, optymalna wydajność, elastyczność. Ponadto specjaliści firmy będą Was wspierać wiedzą technologiczną w zakresie sprzedaży systemów. Illbruck jest pomysłodawcą i producentem tych systemów. Wszystko poparte jest aprobatami ITB i zaleceniami producentów profili okiennych na całym świecie.

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

tremco illbruck Sp. z o.o.

31-234 Kraków
ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej 13
tel.: + 48 12 665 33 08
Fax: +48 12 446 00 06
e-mail: sprzedaz.pl@tremco-illbruck.com
http://illbruck.com/pl_PLKAEMDE stawia na wsparcie salonów sprzedaży stolarki aluminiowej

KAEMDE stawia na wsparcie salonów sprzedaży stolarki aluminiowej

Pod koniec kwietnia KAEMDE, wspólnie z partnerami –...

Chęć stworzenia czegoś własnego zaczątkiem powstania AluGlobal

Chęć stworzenia czegoś własnego zaczątkiem powstania AluGlobal

Firmę AluGlobal stworzyły osoby z dużym...

Janusz Komurkiewicz Prezesem Związku Polskie Okna i Drzwi

Janusz Komurkiewicz Prezesem Związku Polskie Okna i Drzwi

Decyzją Członków Związku Polskie Okna i Drzwi...

Okna, które sprawdzą się podczas upałów

Okna, które sprawdzą się podczas upałów

Nowoczesne okna z wyposażeniem przeciwsłonecznym...

Oddech dla alergików – innowacyjny system wentylacji zintegrowany z oknem

Oddech dla alergików – innowacyjny system wentylacji zintegrowany z oknem

Po zamontowaniu opcjonalnych filtrów alergicy nareszcie...» Więcej na subportalu okna