| Wyświetleń:552

Montaż w niskich temperaturach z pianą Soudafoam Maxi Express -25°C

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Piana Soudafoam Maxi Express -25°C

fot. SOUDAL | Piana Soudafoam Maxi Express -25°C

Nagły spadek temperatury i pogorszenie warunków atmosferycznych późną jesienią lub zimą może znacznie ograniczyć i utrudnić prace remontowe. Montażowa piana pistoletowa Soudafoam Maxi Express do -25°C rekomendowana jest do zastosowania w ekstremalnych warunkach klimatycznych do montażu stolarki otworowej oraz w innych pracach izolacyjnych. 

Nieodpowiednia pianka montażowa sprawia wykonawcom wiele problemów podczas aplikacji – spływa z powierzchni pionowych, nie przylega do podłoża, tworzy nieregularną strukturę podczas utwardzania i nie zapewnia prawidłowej izolacji termicznej. Wraz ze wzrostem temperatury może dojść do wtórnego rozprężania pianki w szczelinie i wypaczania profili okiennych lub drzwiowych. Te ryzyka, jak zapewnia Soudal, eliminuje specjalnie opracowana na sezon zimowy wysokowydajna i szybko utwardzalna pianka Soudafoam Maxi Express do -25°C. 

Pianka jest niewrażliwa na przechowywanie i transportowanie w trudnych warunkach pogodowych. Specjalna formuła znakomicie radzi sobie z niskim poziomem wilgotności otoczenia, piana nie kurczy się i nie traci swoich właściwości izolacyjnych. Jest bardzo wytrzymała mechanicznie i odporna na naprężenia ściskające i rozciągające. W niskich temperaturach ma dwukrotnie wyższą przyczepność do podstawowych podłoży budowlanych – aluminium, drewna, PVC, betonu – niż wymagają polskie przepisy. Dzięki temu zastosowanie Soudafoam Maxi Express do -25oC zapewnia uzyskanie prawidłowej struktury i trwałego uszczelnienia w całym zalecanym zakresie temperatur. Niewątpliwą zaletą dla wykonawców jest również fakt, że w optymalnych warunkach można rozpocząć jej obróbkę już po 30 minutach – tłumaczą specjaliści z Soudal. 

Pianka Soudafoam Maxi Express -25oC, tak jak wszystkie dostępne obecnie na rynku pianki pistoletowe marki Soudal, wyposażona została w zawór Duravalve. Zapewnia on maksymalną wydajność pianki z puszki przez cały okres jej przydatności do użycia, tzn. 24 miesiące. Zawór jest odporny na szeroki zakres temperatur, nie ulega zablokowaniu i sklejaniu, a puszki z pianą mogą być przechowywane i transportowane na miejsce montażu w pozycji leżącej. 
#

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY