Extraline – biznes wysokich lotów

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Extraline – usługi wysokościowe to niecodzienny pomysł na biznes, będący owocem połączenia pasji z umiejętnościami. Zarządza nim Pani Marta Wdowiak, którą zaprosiliśmy do rozmowy. 

Skąd pomysł na tak... niecodzienny biznes?

Można powiedzieć, że najpierw był „biznes", a dopiero później pomysł na niego. Przez wiele lat mój partner Michał pracował w wiodących firmach alpinistycznych w Warszawie. Traktował to zajęcie jako pracę dodatkową, jednak z czasem odkrył, że to właśnie praca na wysokości i adrenalina z nią związana są jego pasją – czymś, czym chce się zajmować w przyszłości. Ja z kolei pracowałam w marketingu – nie mogliśmy więc wymyślić nic innego, jak tylko połączyć nasze siły i założyć firmę. Tak powstała firma Extraline – usługi wysokościowe.

Od razu udało się zarabiać na tym biznesie?

Na szczęście, dzięki temu, że nazwisko Michała było już rozpoznawalne w branży, a on sam bardzo ceniony, nie zaczynaliśmy od zera. Mieliśmy już pewną „bazę" Klientów, którzy chętnie korzystali i nadal korzystają z usług naszej firmy. Z kolei ja, jako marketingowiec, od początku postawiłam na tworzenie dobrego wizerunku naszej marki. Przechodziliśmy przez różne brandingi, strony internetowe, oferty, formy reklam, nawiązywanie współpracy etc. Po 3 latach wiem, że to wszystko miało sens i wpłynęło na „dojrzałość" naszej firmy i chyba też nas samych. Niewiele jest kobiet w Warszawie czy nawet w Polsce prowadzących taki biznes – myślę, że ta kobieca cząstka sprawiła, że od początku bardzo dobrze porozumiewamy się z naszymi klientami i partnerami biznesowymi.

Co jeszcze zadecydowało o powodzeniu przedsięwzięcia?

Przede wszystkim pracowitość i umiejętność doboru odpowiednio wykwalifikowanych pracowników. To w ludziach i w zgranym zespole jest moc. Jeśli nie boją się nowych wyzwań, są sprytni, doświadczeni oraz chętni do pracy to jest to gwarancja sukcesu.

Jakie dokładnie usługi świadczycie?

W naszej ofercie znajduje się cała gama usług wysokościowych – m.in. mycie elewacji, przeszkleń, montaż kolców przeciw ptakom, malowanie dachów etc. Od zeszłego roku oferta powiększyła się o renowację okien – szlifowanie szyb, usuwanie rys z szyb. Współpracujemy z prekursorem w tej branży, który przywraca stan nawet bardzo zniszczonego szkła do stanu sprzed zniszczenia. Wyróżnia nas to, że usługę szlifowania jesteśmy w stanie wykonać również na wysokości. Dzięki nam zaoszczędza się czas i pieniądze związane z kosztowną wymianą całego okna, często uszkadzanego podczas samej budowy.

Kto najczęściej korzysta z takich usług?

Oferta skierowana jest zarówno do firm, jak i osób prywatnych. Głównymi Klientami są spółdzielnie mieszkaniowe, zarządcy nieruchomości, deweloperzy oraz firmy budowlane – głównie w kontekście naprawy szyb okiennych, uszkodzonych w czasie budowy obiektu.

Jak minął Wam zeszły rok?

To był bardzo dobry rok. Dzięki rozwinięciu nowej gałęzi polerowania szyb nasza firma przestała działać już tylko sezonowo. Wypracowaliśmy nowy branding, nawiązaliśmy stałe współprace z dużymi firmami budowlanymi, otworzyliśmy się na całą Polskę.

Jakie macie plany na przyszłość?

Dalej się rozwijać i budować stałe relacje biznesowe. Będziemy mocno wchodzić w usuwanie rys z szyb oraz nowy dział montażu ścianek działowych. Chcemy, aby firma Extraline świadczyła kompleksowe usługi związane z oszkleniem. Dodatkowo moi pracownicy kończą różne kursy – m.in Iratę, która pozwoli nam na wykonywanie zleceń także poza granicami Polski. 

Czy prowadzenie typowego męskiego biznesu przez kobietę jest trudne?

Nie trudne, a raczej wymagające. Ciągle jeszcze pokutują stereotypy związane z kobietą w męskim biznesie, ale z tego, co obserwuję, ta granica coraz bardziej się zaciera. Liczy się podejście i zarządzanie firmą, a jak to mówię „dobre relacje biznesowe zawiązuje się bez względu na płeć”. A jeśli w firmie jest coś... powiedzmy... nietypowego, tym bardziej staje się ona rozpoznawalna. Bardzo chętnie widziałabym kobietę-alpinistkę przemysłową w mojej firmie. Ja niestety zarządzam tylko z poziomu ziemi :)

#uslugi_wysokosciowe, #mycie_elewacji, #renowacja_szyb, #szlifowanie_szyb, #extraline

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Napęd łańcuchowy KS4 ze świadectwem dopuszczenia CNBOP

Napęd łańcuchowy KS4 ze świadectwem dopuszczenia CNBOP

FUMARO z Gdańska wprowadza na polski rynek nowy...

VELUX odnosi się do oskarżeń FAKRO

VELUX odnosi się do oskarżeń FAKRO

Na wczorajszej konferencji prasowej zorganizowanej w...

Lato – czas włamań. Jak zniechęcić nieproszonych gości?

Lato – czas włamań. Jak zniechęcić nieproszonych gości?

Wyjeżdżając na wakacje martwimy się nie tylko o...

Racks and Rolls – lekkie konstrukcje stalowe to ich specjalność

Racks and Rolls – lekkie konstrukcje stalowe to ich specjalność

W 2011 roku energiczny właściciel, wieloletni...

DRUTEX na kolejnym turnieju Kuby Błaszczykowskiego

DRUTEX na kolejnym turnieju Kuby Błaszczykowskiego

Letni Kuba Cup 2018 to dwudniowy turniej piłkarski dla...» Więcej na subportalu okna