| Wyświetleń:2186

O rynku automatyki bramowej z nowym Dyrektorem Zarządzającym BFT Polska

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Andrzej Trojanowski został nowym Dyrektorem Zarządzającym BFT Polska. Jest to ceniona i rozpoznawalna postać w branży, dlatego z tym większą chęcią przeprowadziliśmy z nim wywiad.  

Panie Andrzeju, choć ma Pan bardzo bogate doświadczenie zawodowe, to chyba czuje Pan nutę ekscytacji, podejmując się nowego wyzwania i zaczynając współpracę z BFT?

Każde nowe zadanie i każda nowa firma to wyzwanie – szczególnie dla osoby bardzo dobrze znającej branżę. Nie wiem, czy słowo „ekscytacja” w pełni oddaje to, co czuję. Jestem chyba już zbyt dojrzałym managerem, aby podejmować decyzję, ekscytując się czymś. Spoglądam raczej na tę sytuację w kategorii wyzwania. Firma BFT Polska jest postrzegana na rynku jako dostawca bardzo wysokiej jakości automatyki do bram. Posiada w swoim portfolio szereg znakomitych produktów. W połączeniu ze znakomitą załogą i moim doświadczeniem – jak to mówią młodzi ludzie – damy radę!

Pracował Pan niemal 10 lat dla firmy Normstahl Polska i 6 lat dla firmy Faac Polska, po czym miał chwilowy rozbrat z branżą bram i automatyki. Teraz ponownie się Pan z nią złączył – musi ją Pan chyba bardzo lubić, prawda?

Rzeczywiście, cała moja kariera zawodowa rozpoczęła się od pracy w bardzo dobrze zorganizowanej firmie – Normstahl. Prawdziwą przygodę z automatyką rozpocząłem jednak wcześniej w firmie Nice Polska, kiedy to w 1997 roku, wraz z moim wspólnikiem Michałem Baranowiczem, założyliśmy tę firmę. To było dla nas prawdziwe wyzwanie i prawdziwa szkoła biznesu. To my, jako pierwsi, zdecydowaliśmy się na poważne inwestycje w branży w Polsce. Potem, po sprzedaży udziałów, zostałem zaproszony do współpracy z firmą Faac Polska. W okresie mojej obecności udało się zwiększyć obroty firmy czterokrotnie, co na skalę rynku było uważane za niezwykłe, z czego jestem, jako zarządzający, bardzo dumny. A tak przy okazji, to wcale nie rozstałem się z branżą. W tym krótkim okresie pomagałem mojemu synowi Filipowi uruchomić i rozwinąć firmę OMNi, zajmującą się sprzedaż pilotów i odbiorników.

Jakie stoją przed Panem cele w pierwszych miesiącach zarządzania spółką?

Jak w każdej firmie, której zarządzania się podjąłem, chcę na początku uporządkować sprawy wewnątrz organizacji, aby przygotować ją do „skoku w nadprzestrzeń”. Jedno co mogę już powiedzieć, że „odziedziczyłem” wspaniałą załogę, z którą dużo dobrego dla firmy i dla rynku możemy zrobić. Zawsze uważałem, że dobrze zorganizowany zespół ludzi jest w stanie „przenosić góry”.


Reklama

Jakie są Pana największe obawy w kontekście stojących przed Panem zadań?

Najbardziej, chyba jak wszyscy, obawiam się sytuacji, na które nie mam wpływu. Mam tu na myśli sytuację makroekonomiczną. Jak nikt nam nie będzie przeszkadzał, to sobie poradzimy z wyzwaniami i planami długofalowymi, ale jak będzie więcej takich sytuacji, jak choćby obecnie w Grecji, to będzie to naprawdę duże wyzwanie.

Jakby Pan ocenił rynek automatyki w Polsce? To konkurencyjna branża?

Nie ma już dziś branży, w której konkurencja nie istnieje. To taki ciekawy „twór”, że albo nauczymy się z nią żyć, szanować i współpracować, albo powinniśmy sobie darować marzenia o rozwoju. Konkurencja często bywa pozytywnym wzorcem i wtedy należy czerpać z niej i inspirować się jej działaniami, ale czasami jest przykładem, jak nie należy funkcjonować. Każdy zarządzający ma swoją wizje rozwoju i umiejętność postrzegania konkurencji na rynku. Odpowiadając Panu wprost na pytanie: tak, rynek automatyki jest bardzo konkurencyjny, trudny i pełen ciekawych wyzwań, dlatego też z przyjemnością na ten rynek wróciłem. Mam nadzieję, że niedługo usłyszy Pan więcej o firmie BFT Polska w kontekście jej rozwoju i aktywności na rynku. 

#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Wyniki głosowania na Najlepszy Bieg w historii Nice 1 Ligi Żużlowej

Wyniki głosowania na Najlepszy Bieg w historii Nice 1 Ligi Żużlowej

Wyścig Hansa Andersena z 2017 roku otrzymał najwięcej...

Nice otwiera drzwi do Inteligentnego Domu FIBARO

Nice otwiera drzwi do Inteligentnego Domu FIBARO

Gdy w sierpniu 2018 Nice i FIBARO połączyły siły,...

Walcząc z upałami, czyli jak zmniejszyć nagrzewanie się pomieszczeń latem

Walcząc z upałami, czyli jak zmniejszyć nagrzewanie się pomieszczeń latem

Coraz częściej spotykanym problemem w okresie letnim...

Okna przesuwne a montaż rolet

Okna przesuwne a montaż rolet

EKO-OKNA prezentują rozwiązania, które pozwolą nam na...

Wybieramy podtynkowe systemy roletowe

Wybieramy podtynkowe systemy roletowe

Inwestycja w ich zakup zwraca się w niższych rachunkach...» Więcej na subportalu osłony, bramy