WDB – wózki do bram pomysłem na biznes

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

WDB s.c. należy do czołowych dostawców wózków jezdnych w Polsce. Przedsiębiorstwo doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak istotnym elementem są wózki w płynnym i niezawodnym działaniu bramy przesuwnej. Aby bliżej poznać tę firmę, zaprosiliśmy do rozmowy Patryka Kluskę, współwłaściciela WDB. 


W jaki sposób powstała firma WDB?

Zanim założyliśmy WDB, obszarem naszej działalności była branża bram i ogrodzeń. Podczas naszej wcześniejszej działalności zauważyliśmy lukę na rynku, jeśli chodzi o wysokiej jakości wózki do bram przesuwnych, i postanowiliśmy tę lukę zapełnić. WDB jest stosunkowo młodym przedsięwzięciem, jednak wraz z moim wspólnikiem mamy duże doświadczenie w tym sektorze.

Przedsięwzięcie od razu wypaliło?

Początki zazwyczaj są trudne i taki też był nasz start. Na szczęście doświadczenie zdobyte podczas prowadzenia wcześniejszych biznesów pozwoliło nam trafnie zdiagnozować potrzeby rynku, na które celnie opowiedzieliśmy naszymi produktami. Niewątpliwie zdobyta wcześnie praktyka i kontakty z producentami systemów ogrodzeniowych oraz hurtowniami budowlanymi okazały się bardzo pomocne. 

Poza doświadczeniem i kontaktami, co jeszcze było istotne?

Zapewne nie będę oryginalny mówiąc, że naszym głównym atutem jest upór i konsekwencja we wcześniej obranych założeniach i celach. Łącząc te dwie cechy z dobrą znajomością branży mogliśmy sprawić, że marka WDB rozwija się bardzo dynamicznie. 

A co wyróżnia wasze produkty?

Asortyment firmy WDB to szeroko rozumiane akcesoria i komponenty bo budowy bram i ogrodzeń. Nasze produkty charakteryzują się wysoką jakością, dbałością o szczegóły oraz solidnym wykonaniem, co w tej branży jest szczególnie istotne. Producenci systemów ogrodzeniowych nie mogą sobie pozwolić, aby ich bramy przesuwne nie działały płynnie przez słabej jakości wózki jezdne. Nasze wózki gwarantują płynną i wieloletnią pracę w warunkach atmosferycznych jakie panują w Polsce. Dodatkowo szeroka oferta i duże stany magazynowe zapewniają sprawną obsługę naszych klientów. 

Oferta marki WDB skierowana jest do firm produkujących systemy ogrodzeniowe, ślusarzy oraz punktów handlowych. Obecnie obsługujemy zarówno duże przedsiębiorstwa, jak również małe kilkuosobowe firmy. Stawiamy na dobre relacje i obsługę naszych klientów na najwyższym poziomie.

Z jakich dostawców korzystacie?

Od samego początku naszej działalności korzystamy tylko ze sprawdzonych polskich oraz zagranicznych producentów. Mamy restrykcyjne wymagania odnośnie jakości naszych produktów, weryfikacja towaru następuje zarówno po stronie dostawcy, jak i wewnętrznie w naszych magazynach. 

Jak oceniacie miniony rok?

Pomimo znacznych podwyżek cen surowców, 2017 rok oceniamy bardzo pozytywnie. Poszerzyliśmy nasz asortyment o nowe rodzaje wózków do bram przesuwnych, akcesoria PVC czy elementy do bram skrzydłowych. Nasza oferta produktowa została dobrze odebrana przez klientów. Należy podkreślić, że w tym roku nawiązaliśmy owocną współpracę z kilkoma dużymi kontrahentami, dla których realizacja zamówień będzie dla nas kluczowa w 2018 roku. 

Jakie macie plany na przyszłość? 

Rok 2018 możemy śmiało określić rokiem nowych inwestycji. Planujemy między innymi poszerzenie asortymentu o nowe produkty, zatrudnienie handlowców terenowych oraz rozbudowę powierzchni magazynowej. W dalekiej perspektywie dążymy do pozycji jednego z liderów w branży.

#wozki_bramowe, #bramy_przesuwne, #wdb

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Społecznie obecni. KRISPOL

Społecznie obecni. KRISPOL

Dynamicznie rozwijająca się firma KRISPOL buduje swoją...

ES-SO ESBO – niezawodna, dokładna i łatwa symulacja z ESBO

ES-SO ESBO – niezawodna, dokładna i łatwa symulacja z ESBO

ESBO to pierwsze oprogramowanie symulacyjne w pełni...

Podsumowanie IV Spotkania Dickson Dealers

Podsumowanie IV Spotkania Dickson Dealers

Dickson Dealers to specjaliści zajmujący się fachowym...

Nowa gama napędów J4 io Protect do żaluzji fasadowych od Somfy

Nowa gama napędów J4 io Protect do żaluzji fasadowych od Somfy

Somfy, czołowy producent automatyki domowej oraz...

Podsumowanie konferencji Lider Technik Osłonowych

Podsumowanie konferencji Lider Technik Osłonowych

Konferencja odbyła się 21 listopada w Łodzi i...» Więcej na subportalu osłony, bramy