| Wyświetleń:626

Nowość od Somfy: napędy do bram skrzydłowych Axovia 3S io

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Napęd Somfy Axovia 3s io do bram skrzydłowych.

fot. Somfy

Napęd Somfy Axovia 3s io do bram skrzydłowych.


Somfy wprowadziła do oferty produktowej zaawansowaną wersję napędów Axovia do bram skrzydłowych. Seria 3S io to połączenie najlepszych cech zestawu napędowego sterowanego przez Internet, który dodatkowo wyróżnia się designem. 


Ile czasu potrzeba, żeby otworzyć lub zamknąć bramę skrzydłową? Z napędem Axovia 3S io może to być nawet 10 sekund. To obecnie jeden z najszybszych napędów dostępnych na rynku. Równie ważną zaletą produktu Somfy jest ergonomia. Idąc pieszo lub jadąc rowerem możemy wybrać opcję częściowego otwarcia. To nie tylko komfort i wygoda, ale również optymalne wykorzystanie energii elektrycznej i obniżenie kosztów ogrodzenia, gdyż możemy zrezygnować z montażu tradycyjnej furtki. Tę rolę przejmie brama. 

Somfy stawia na… szybkość w technologii io-homecontrol®


Brama wjazdowa z napędem Axovia 3S io to brama w wersji smart. Oprócz obsługi pilotami, możemy sterować nią zdalnie przez Internet, czyli za pomocą smartfonu z dowolnego miejsca. Wystarczy zastosować jedną z central sterujących: TaHoma® Premium lub Connexoon Access, aby jednym kliknięciem w aplikacji sprawdzić status swojej bramy. Możemy planować dowolne scenariusze, z kolei funkcja geolokalizacji dostępna dla użytkowników centrali Connexoon otworzy wjazd na posesję automatycznie w ustalonej wcześniej odległości, gdy zbliżymy się do domu. Niewątpliwą zaletą napędów do bram działających w technologii io-homecontrol® są powiadomienia w czasie rzeczywistym o bieżącym położeniu urządzeń. Otrzymamy je np. bezpośrednio na naszego smartfona, gdy z poziomu aplikacji otworzymy lub zamkniemy bramę z napędem w technologii io. 

…na design

Nowy model napędów Axovia 3S io wprowadził wzornictwo na kolejny poziom. Design jest jednym z głównych czynników naszych decyzji zakupowych. Dotyczy to zwłaszcza produktów eksponowanych, które stają się częścią naszego otoczenia, tak jak napędy do bram widoczne po zamontowaniu.  

Bez względu na to, czy projektujemy obudowę napędu czy inne urządzenia do sterowania domem, ich design jest zawsze odbiciem technologii, którą skrywa wnętrze – mówi Daniel Kwapich, sales manager Somfy Polska. – W przypadku napędu Axovia 3S io mówimy o urządzeniu przeznaczonym do profesjonalnego montażu. Aplikacja Fix&Go znacznie skraca pierwszy etap instalacji, czyli właściwy dobór napędu do wymiarów słupka – korzystając z niej przed montażem można szybko sprawdzić, czy Axovia 3S io sprawdzi się w danym projekcie. Niemal niewidoczne okablowanie, wbudowane w ramionach ograniczniki otwarcia to kolejne zalety produktu Somfy. Wszystko zamknięte w eleganckim etui czyli estetycznej obudowie, która spełnia także wysokie wymagania materiałowe.


…niezawodność i bezpieczeństwo


Za nowoczesną technologią stoją jeszcze lepsze parametry techniczne napędu, wpływające na niezawodne, a przede wszystkim jego bezpieczne działanie. Axovia 3S io  posiada funkcje soft startu i stopu, które wydłużają okres użytkowania bramy. Dzięki zmniejszeniu prędkości w początkowej oraz w ostatniej fazie pracy, unikamy szarpnięć, a brama pracuje płynnie i cicho. 

Zintegrowana detekcja przeszkód wykryje obiekty znajdujące się w świetle przejazdu. W momencie wykrycia jakiejkolwiek przeszkody napęd zatrzyma bramę i zmieni kierunek jej ruchu. Funkcja odblokowania awaryjnego umożliwi otwieranie i zamykanie bramy ręcznie w przypadku braku zasilania.

#sterowanie_bram, #napedy_bramowe

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY