Bramy i kraty rolowane TGT firmy Hörmann do garaży zbiorczych i parkingów podziemnych

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Brama TGT otwiera się pionowo  w górę i nie wychyla poza otwór w ścianie. Dzięki

fot. Hörmann

Brama TGT otwiera się pionowo w górę i nie wychyla poza otwór w ścianie. Dzięki


Zamontowana za nadprożem brama TGT do garaży podziemnych zajmuje niewiele miejsca.

fot. Hörmann

Zamontowana za nadprożem brama TGT do garaży podziemnych zajmuje niewiele miejsca.

Brama rolowana TGT firmy Hörmann dostępna jest w dwóch wariantach kurtyny.

fot. Hörmann

Brama rolowana TGT firmy Hörmann dostępna jest w dwóch wariantach kurtyny.

W razie awarii zasilania swobodny wjazd i wyjazd z garażu umożliwia odryglowanie awaryjne.

fot. Hörmann

W razie awarii zasilania swobodny wjazd i wyjazd z garażu umożliwia odryglowanie awaryjne.

Wszędzie tam, gdzie mieszkamy, pracujemy i robimy zakupy, potrzebne są miejsca parkingowe. W miastach jednak brakuje powierzchni na parkingi, dlatego większość projektów budynków mieszkalnych, biurowych i użytkowych zakłada budowę garaży podziemnych. Bramy zamykające te garaże muszą spełniać szczególne wymagania. Firma Hörmann oferuje specjalnie zaprojektowaną do takich zastosowań bramę TGT.

Niewielka ilość miejsca potrzebna na instalację bramy, duża częstotliwość otwierania i zamykania, cicha praca, ekonomiczność oraz wysoki poziom bezpieczeństwa eksploatacji – to wszystko odgrywa istotną rolę przy wyborze bramy do garaży zbiorczych. 

» Przestrzeń w pełni wykorzystana  

Brama TGT otwiera się pionowo w górę i nie wychyla poza otwór w ścianie budynku. To pozwala na wykorzystanie wolnego miejsca bezpośrednio przed bramą, eliminuje też wszelkie zagrożenia dla przechodniów korzystających z chodnika przed wjazdem do garażu. Wolne miejsce zachowane zostaje też pod stropem. Kompaktowa konstrukcja bramy TGT wymaga bowiem jedynie niewielkiej wysokości nadproża, dzięki czemu przestrzeń tę można wykorzystać np. na prowadzenie instalacji do przesyłania mediów. 

Jak zapewnia producent, dzięki przygotowanym fabrycznie wszystkim elementom bramy, całość montuje się prosto i szybko. Problemu nie ma stanowić nawet montaż bramy na terenie pochyłym w obszarze wjazdu, ani takim, który wyposażono w rampy. Jeżeli w budynku nie ma wystarczająco wiele miejsca, bramę TGT można zamontować także do zewnętrznej fasady.  

» Cicha praca  

Bramy do garaży zbiorczych są znacznie częściej użytkowane niż te w domach jednorodzinnych, dlatego konstrukcja bramy TGT jest przeznaczona na 300 cykli otwarcie/zamknięcie dziennie. Stanowiący standardowe wyposażenie bramy napęd WA 300 R S4 (z funkcją łagodnego rozruchu i zatrzymania) zapewnia jej wyjątkowo ciche otwieranie/zamykanie i wraz ze sprężynami naciągowymi oszczędza mechanizm bramy.

» Brama i krata rolowana TGT

TGT oferowana jest w dwóch wariantach wykonania kurtyny. W jednej wersji jest to zbudowana z ocieplanych profili stalowych Decotherm S brama rolowana o wymiarach maksymalnych 5 x 2,4 m. Profile dostępne są w wersji ocynkowanej lub malowane w dowolnym kolorze z palety RAL, co pozwala na dopasowanie bramy do wyglądu elewacji budynku.

W drugiej wersji jest to krata rolowana TGT z kurtyną HGL o wymiarach maksymalnych 6 x 2,4 m. Ta aluminiowa krata ma duży przekrój wentylacyjny, co zapewnia naturalne wietrzenie garażu nawet przy zamkniętej bramie. Krata może być również wyposażona w tzw. zabezpieczenie przed kunami, czyli dolną sekcję wykonaną z nieocieplanych profili aluminiowych. 

Oba typy kurtyn standardowo posiadają zabezpieczenie przed wyciągnięciem, które na wypadek prób manipulacji lub zwiększonego obciążenia wiatrem skuteczniej utrzymuje bramę w prowadnicach.

» Wyposażenie zabezpieczające 

Brama TGT ma szereg rozwiązań zapewniających użytkownikom zwiększone bezpieczeństwo. Obudowa, która osłania całą zwiniętą kurtynę bramy, pełni rolę zabezpieczenia przed przytrzaśnięciem, tak aby nikt przypadkowo nie doznał obrażeń podczas jej otwierania i zamykania. Napęd WA 300 R S4 jest wyposażony w zintegrowane ograniczenie siły – zatrzymuje ono bramę, gdy podczas zamykania kurtyna natrafi na jakąkolwiek przeszkodę lub na przykład ktoś spróbuje przytrzymać podnoszącą się kurtynę. To rozwiązanie pozwala uniknąć wydatków na instalację zabezpieczeń krawędzi zamykających i zabezpieczeń przed wciągnięciem stosowanych w innych systemach bram. 

#bramy_rolowane, #kraty_rolowane, #hormann, #systemy_bram, #garaz, #parking

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Hörmann-Polska Sp. z o.o.

62-052 Komorniki
ul. Otwarta 1
tel.: 801 500 100
tel.: 618 200 100
http://www.hormann.plJak wybierać bramy do obiektów przemysłowych?

Jak wybierać bramy do obiektów przemysłowych?

Dla wielu inwestorów wybór bramy przemysłowej to spore...

NITUS prezentuje komórki lokatorskie

NITUS prezentuje komórki lokatorskie

Czym są komórki lokatorskie? Bardzo często porównuje...

WIŚNIOWSKI na targach MADE expo w Mediolanie

WIŚNIOWSKI na targach MADE expo w Mediolanie

WIŚNIOWSKI na targach MADE expo w Mediolanie. Stolica...

Markiza MX-3, czyli od pomysłu do produkcji seryjnej

Markiza MX-3, czyli od pomysłu do produkcji seryjnej

Produkty markilux planuje się skrupulatnie. Tak, jak...» Więcej na subportalu osłony, bramy