| Wyświetleń:3267

Brama skrzydłowa czy przesuwna?

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Mówi się, że brama jest zwieńczeniem domu, ale jej wyboru powinniśmy dokonać już na etapie planowania przestrzeni przed nim. Na to, czy zdecydujemy się na bramę skrzydłową czy przesuwną, ma wpływ wiele czynników.

Wybierając bramę przede wszystkim zwracamy uwagę na względy estetyczne. Brama przesuwna pasuje do nowoczesnego budownictwa, natomiast brama skrzydłowa podkreśla charakter bardziej tradycyjnej zabudowy. Ale nasz gust i odkreślanie charakteru naszego domu to tylko jeden z wielu czynników, który wpływa na dokonany przez nas wybór. W  praktyce znaczenia nabierają takie czynniki jak: szerokość działki, usytuowanie furtki i długość podjazdu.

Brama skrzydłowa doskonale sprawdza się w sytuacji kiedy mamy wąską działkę czyli praktycznie na każdym osiedlu domków jednorodzinnych z szeregową zabudową. Nie musimy wykonywać fundamentów, nie jesteśmy też ograniczeni, tak jak w przypadku bramy przesuwnej, co do lokalizacji furtki.  Jedyną rzeczą, na którą musimy zwrócić uwagę jest długość podjazdu. Wedle polskich przepisów brama i furtka muszą otwierać się do wewnątrz posesji. Dlatego podjazd do garażu czy miejsca postojowego powinien być na tyle długi by skrzydło mogło się spokojnie otworzyć. Jeśli mieszkamy przy ruchliwej ulicy dobrze by było by także przed bramą  mógł stanąć samochód. Nie chcemy przecież blokować ruchu na ulicy oczekując na otwarcie bramy.

Brama skrzydłowa to nie tylko bogactwo kolorów i wzorów ale także niższa cena w porównaniu z bramą przesuwną.  Jeśli jednak komuś takie rozwiązanie kojarzy się tylko z przedzieraniem się przez błoto i śnieg szarpaniem się z łańcuchem i zastawianiem skrzydła cegłą, by nie uderzyło samochodu podczas wiatru, może się już nie martwić. Napędy do bram skrzydłowych, które dostępne są na polskim rynku od wielu lat, skutecznie unieruchomią otwarte skrzydło bramy przed nagłym zamknięciem, a zamki elektromagnetyczne stanowią doskonałe zabezpieczenie przed osobami niepożądanymi.  Wybierając spośród wielu ofert producentów możemy zautomatyzować praktycznie każdą skrzydłową bramę, dodatkowo zdecydować się na rozwiązanie nie tylko praktyczne ale i ładne. Napędem, w którym zastosowano nie tylko nowe rozwiązania ale zatroszczono się o jego estetyczny wygląd, jest nowość firmy FAAC - napęd do bram skrzydłowych S418. Może być on stosowany w bramach o skrzydle o długości do 2,7 metra. Nowoczesna centrala sterująca z systemem antyzgnieceniowym  powoduje odwrócenie ruchu skrzydła w momencie zetknięcia się z przeszkodą  gwarantując bezpieczeństwo wszystkim domownikom zarówno dzieciom jaki i czworonogom. Srebrny kolor i ciekawa linia automatu dyskretnie podkreśli urok każdego ogrodzenia.

Decydując się na tradycją bramę skrzydłową nie musimy rezygnować z wygody jaką daje automatyka. Sprawdzi się ona wszędzie tam gdzie na przesuwną bramę nie ma miejsca.

Dane techniczne siłownika S418:
Zasilanie silnika 24 Vdc
Pobór mocy 35 W
Natężenie prądu 1,5 A
Maksymalna siła ciągu 1.800 N
Skok śruby 350 mm (390 mm bez ograniczników mechanicznych)
Prędkość przesuwu trzpienia 1,8 cm/s
Maksymalna długość skrzydła 2,7 m )przy długości skrzydła ponad 2,3m zalecane jest zastosowanie elektrozamka)
Zakres temperatur pracy -20°C ÷ +55°C
Ciężar 6 kg
Wymiary (L x D x H) 825 x 104 x 125
Stopień ochrony IP44
Mechaniczne ograniczniki na otwarciu i zamknięciuReklama
#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Wybierz najlepszy bieg w historii Nice 1 Ligi Żużlowej z Nice

Wybierz najlepszy bieg w historii Nice 1 Ligi Żużlowej z Nice

Na zakończenie współpracy Nice, wraz z Polskim...

Marka Somfy zaprasza do zabawy Rysujemy dla Mamy

Marka Somfy zaprasza do zabawy Rysujemy dla Mamy

Somfy, jeden z liderów branży automatyki domowej oraz...

Nowoczesna stodoła – jak dobrać kolor bramy, okien, drzwi

Nowoczesna stodoła – jak dobrać kolor bramy, okien, drzwi

Nowoczesne stodoły i ich charakterystyczna prostota...

Modnie w Oknie: Darmowe próbki tkanin i lameli

Modnie w Oknie: Darmowe próbki tkanin i lameli

Serwis www.modniewoknie.pl uruchomił nowe...

Partner Akant: RollHouse – mazurski lider w dziedzinie screenów

Partner Akant: RollHouse – mazurski lider w dziedzinie screenów

Północno-wschodnia część Polski to obszar, na...» Więcej na subportalu osłony, bramy