| Wyświetleń:35695

Montaż bramy przesuwnej krok po kroku

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Montaż bramy przesuwnej nie jest na tyle trudny, by nie móc wykonać go samodzielnie.

fot. Betafence

Montaż bramy przesuwnej nie jest na tyle trudny, by nie móc wykonać go samodzielnie.


Montaż słupów.

fot. Betafence

Montaż słupów.

Montaż słupów.

fot. Betafence

Montaż słupów.

Instalacja skrzydła bramy.

fot. Betafence

Instalacja skrzydła bramy.

Dla wszystkich, którzy chcą samodzielnie zamontować bramę przesuwną na swojej posesji, firma Betafence przygotowała poradnik, mający ułatwić to zadanie.

Proces montażu bramy przesuwnej jest nieco bardziej skomplikowany niż w przypadku paneli, ponieważ wymaga połączenia większej liczby elementów, jednak nie na tyle trudny, by nie móc wykonać go samodzielnie. Potrzebne Ci będą następujące narzędzia: miarka, wiertarka, poziomica, a także łopata i taczka.
  • Przygotowanie fundamentów
Montaż rozpocznij od wykopania dołków pod fundamenty. Ich szerokość i rozstaw określisz na podstawie instrukcji dostarczonej przez producenta. Z kolei głębokość dobierz zwracając uwagę na lokalną głębokość przemarzania gruntu (SPRAWDŹ) i dodając jeszcze 10 cm zapasu. Jeśli wybrany model bramy posiada automatykę, przewody elektryczne umieść w peszlach znajdujących się pomiędzy fundamentem słupa końcowego a słupem głównym. Pamiętaj, by peszle nieznacznie wystawały ponad powierzchnię fundamentu.

Do wylania fundamentów użyj betonu klasy B25 zgodnie z zaleceniami na opakowaniu. Po jego stężeniu umieść w betonie kotwy chemiczne (M16x250 lub dłuższe), pamiętając, aby wystawały minimum 10 cm ponad jego poziom. Upewnij się, że fundament został dobrze wypoziomowany. Jeśli tak, możesz umieścić podstawy słupów bezpośrednio na betonie. Jeżeli nie – wykorzystać podkładki i nakrętki DIN 9021.
  • Montaż słupów i wózkówKolejnym krokiem jest umieszczenie słupa prowadzącego razem z podstawą na kotwach oraz dokręcenie go przy pomocy podkładek i nakrętek. Cały czas pamiętaj o dokładnym wypoziomowaniu podstawy słupa! Następnie przymocuj wózek tylny do kotw przytwierdzonych do głównego fundamentu i dokręć go, używając nakrętek i podkładek. Odbojniki wózka należy skierować na zewnątrz fundamentu. Zwróć uwagę na to, aby wózki znajdowały się w jednej linii, na tym samym poziomie. Przyszedł czas na montaż słupa końcowego na kotwach zamocowanych w fundamencie. Ważne, by znajdował się on na tym samym poziomie, co słup prowadzący. Na koniec dokręć go przy użyciu nakrętek i podkładek.


  • Instalacja skrzydła bramy
Ostatnią część procesu rozpocznij od zdjęcia zaślepki z rolki podporowej i umieszczenia jej na kotwach przymocowanych do tylnego fundamentu. Oczywiście dokręć ją używając nakrętek i podkładek. Pamiętaj, aby została przymocowana do podstawy prowadnicy i umieszczona pod kątem 90 stopni do osi skrzydła. Skrzydło bramy połóż na wózkach i delikatnie przesuń, by upewnić się, czy poruszają się one bez problemu. Jeśli nie, skoryguj ich stabilizację w kątowniku "L" słupa prowadzącego. Zwróć uwagę, że jedną z rolek należy dopasować do kątownika, a drugą do ramy skrzydła. Na koniec zamontuj przednią zaślepkę. W razie potrzeby możesz wyregulować geometrię bramy przy pomocy śruby rzymskiej. Gdy upewnisz się, że brama działa poprawnie, montaż możesz uznać za zakończony.

#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Promieniowanie słoneczne a wybór markizy

Promieniowanie słoneczne a wybór markizy

Luty to dobry czas na zaplanowanie nowej osłony...

Pierwsza polska firma z tytułem Ambasador RENSON

Pierwsza polska firma z tytułem Ambasador RENSON

Okazją do sfinalizowania umowy była wizyta w Polsce...

Somfy podsumowuje targi 4 Design Days

Somfy podsumowuje targi 4 Design Days

Somfy, producent automatyki domowej i rozwiązań smart...

Sieć salonów KRISHOME nagrodzona Laurem Klienta 2019

Sieć salonów KRISHOME nagrodzona Laurem Klienta 2019

Sieć salonów KRISHOME ze swoim nowatorskim podejściem...» Więcej na subportalu osłony, bramy