| Wyświetleń:218

HySecurity amerykańskim oddziałem Nice

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

We wtorek (22.01.2019 r.) doszło do nieprzyjemnego incydentu przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Nieuprawnionemu wjazdowi na teren obiektu, w którym urzęduje Prezydent RP, zapobiegła zapora bezpieczeństwa. Czy w związku z coraz częściej powtarzającymi się w ostatnim czasie przypadkami zagrożenia bezpieczeństwa osób publicznych w Polsce, tego typu zapory staną się popularniejsze? 


Grupa Nice, dzięki akwizycji amerykańskiego potentata w kwestii bezpieczeństwa, spółki HySecurity, posiada w swoim portfolio produkty odpowiednio zabezpieczające obiekty użyteczności publicznej.

We wtorek wszystko zaczęło się od policyjnego pościgu za kierowcą, który złamał przepisy ruchu drogowego. – Patrol pieszy, który szedł ulicą Focha, zobaczył samochód jadący pod prąd. Funkcjonariusze próbowali zatrzymać kierowcę, ale ten nie reagował i zaczął uciekać. Po drodze potrącił policjanta i ostatecznie zatrzymał się tuż przed bramą Pałacu Prezydenckiego – poinformowała Edyta Adamus z zespołu prasowego stołecznej policji. Jak ustalił reporter Super Expressu, mężczyźnie udało staranować się łańcuch, który zabezpieczał wjazd na teren pałacu. Jego auto zatrzymało się dopiero na zaporze bezpieczeństwa, która wysunęła się i zablokowała podwozie.

W tym przypadku zapora drogowa zadziała perfekcyjnie, dzięki czemu udało się uchronić ważne osoby w Państwie przed zagrożeniem. Do tej pory wydawało się, że skomplikowane zapory stanowiące zabezpieczenia antyterrorystyczne są domeną innych krajów. Czy w Polsce te rozwiązania mogą stać się popularniejsze? Wydaje się, że w związku z coraz większą świadomością społeczeństwa, należy spodziewać się większego zainteresowania tą gamą produktową. 

W 2016 roku grupa Nice, kontynuując wcześniej obrany kierunek rozwoju, stała się 100-procentowym udziałowcem amerykańskiej spółki HySecurity. Firma założona w 1964 roku wyspecjalizowała się w produkcji automatyki służącej zabezpieczeniu lotnisk, więzień, budynków militarnych oraz innych obiektów użyteczności publicznej. Zakład produkcyjny wraz z budynkami biurowymi zlokalizowany jest niedaleko Seattle. Obecnie HySecuirty, w związku ze zmianami organizacyjnymi, staje się amerykańskim oddziałem grupy Nice.

Zapory drogowe to urządzenia, które muszą spełniać ściśle określone kryteria bezpieczeństwa. Są to urządzenia, które muszą zadziałać w momencie zagrożenia i nie ma wtedy możliwości popełnienia błędu. Do najciekawszych elementów portfolio produktowego HySecurity należy zaliczyć szlabany StrongArm, które przeszły restrykcyjne crash testy udowadniające, że ramię szlabanu nie zostanie wyłamane nawet w momencie uderzenia w nie przez rozpędzoną do 80 km/h ciężarówkę o łącznej masie ok. 7 ton. Szlabany StrongArm zostały zainstalowane m.in. na niektórych przejścia granicznych między USA a Meksykiem na zlecenie amerykańskiego rządu. Osłaniają one także skutecznie budynki federalne oraz militarne. 

Inny typem urządzenia HySecurity, godnym zainteresowania, są zapory drogowe HydraWedge. W Stanach Zjednoczonych są one wyjątkowo popularne na lotniskach oraz parkingach przy obiektach użyteczności publicznej. Podstawowa wersja składa się z jednostki sterującej szlabanem, odpornego ramienia, pod którym znajduje się mechanizm zapory drogowej. Najpopularniejszy zestaw HydraWedge SM50 także przeszedł testy zderzeniowe, które pokazały, że zapora zadziała odpowiednio (podobnie jak szlabany z rodziny StrongArm) przy uderzeniu w nią 7-tonowego samochodu ciężarowego rozpędzonego do 80 km/h. 

Filmy nakręcone w czasie crash testów:

» Szlaban StrongArm (zobacz wideo)
» Zapora drogowa HydraWedge SM50 (zobacz wideo)
   
Wszystkie produkty HySecurity dostępne są w Polsce za pośrednictwem polskiego oddziału Nice. Warto także pamiętać, że w 2017 roku Nice Polska dołączył do swojej oferty bollardy (tzw. słupki drogowe), które występują również w wersji antyterrorystycznej. Posiada ona jedynie tłok olejowy. Kontroler i pompa znajdują się w osobnym pojemniku. Dzięki temu słupek działa nawet po zderzeniu.

Dzięki rozszerzeniu portfolio o produkty HySecurity w ofercie grupy Nice znajdują się obecnie kompleksowe rozwiązania zabezpieczające zarówno posesje domowe, jak i skomplikowane inwestycje. 

#szlabany, #zapory_drogowe

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Nice Polska Sp. z o.o.

05-800 Pruszków
Parzniewska 2a
tel.: 022 7594000
tel.: 022 7594012
Fax: 022 7594022
e-mail: nice@nice.com.pl
http://www.nice.pl
https://www.facebook.com/NiceGroupPoland/Rolety do ogrodów zimowych – ROLAX

Rolety do ogrodów zimowych – ROLAX

Rolety dachowe ROLAX z aluminiowym pancerzem to unikatowe...

SOLIDBOX –  żaluzje fasadowe w wersji podtynkowej

SOLIDBOX – żaluzje fasadowe w wersji podtynkowej

W ofercie firmy Anwis pojawił się niedawno nowy...

Zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości przy zastosowaniu wysokich okien

Zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości przy zastosowaniu wysokich okien

Od połowy 2020 roku istnieje możliwość wyposażenia...

Osłoń swój biznes przed kryzysem

Osłoń swój biznes przed kryzysem

W obliczu obecnych restrykcji prawnych oraz zdecydowanie...

Zdalna konfiguracja i diagnostyka – Somfy ułatwia pracę instalatorów

Zdalna konfiguracja i diagnostyka – Somfy ułatwia pracę instalatorów

Po wprowadzeniu szkoleń technicznych w wersji on-line,...» Więcej na subportalu osłony, bramy