| Wyświetleń:1758

Trwałe i piękne ogrodzenie w 4 krokach

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Ogrodzenie ROMA

fot. JONIEC®

Ogrodzenie ROMA


Ogrodzenie ROMA

fot. JONIEC®

Ogrodzenie ROMA

Ogrodzenie GORC DE LUXE

fot. JONIEC®

Ogrodzenie GORC DE LUXE

Ogrodzenie GORC

fot. JONIEC®

Ogrodzenie GORC

Ogrodzenie GORC

fot. JONIEC®

Ogrodzenie GORC

Ogrodzenie ROMA

fot. JONIEC®

Ogrodzenie ROMA

Firma JONIEC® to polski producent ogrodzeń betonowych oraz elementów małej architektury ogrodowej. Początki jej działalności sięgają lat osiemdziesiątych XX wieku. Od ponad 25 lat opracowuje nowatorskie projekty i wdraża je do produkcji, kładąc nacisk na innowacyjność i nowoczesność. Dziś eksperci JONIEC® radzą, jak w 4 krokach zadbać o trwałe i piękne ogrodzenie.


» Krok 1: wybór wykonawcy

Wybór wykonawcy nie jest, wbrew pozorom, sprawą łatwą. Koszt usługi wykonawczej często przewyższa cenę materiału do budowy ogrodzenia, więc warto postarać się, aby zlecone prace wykonane były profesjonalnie i bez zarzutu. Wykonawca powinien posiadać odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia, dzięki którym właściwie i kompetentnie opracuje sposób i harmonogram budowy uwzględniając wszystkie parametry, takie jak: miejsce budowy, rodzaj gruntu, bezpośrednie otoczenie, pora roku itp. Wykonawca musi pracować zgodnie z zasadami sztuki budowlanej oraz z przepisami. Warto spytać o referencje i doświadczenie, aby móc cieszyć się zbudowanym ogrodzeniem przez długie lata.

» Krok 2: wybór rodzaju ogrodzenia

Ogrodzenie warto dopasować do stylu, w jakim zbudowany jest dom. Jeśli architektura domu jest klasyczna i spokojna to dobrym wyborem będzie ogrodzenie łupane GORC®. Łupana powierzchnia bloczków nadaje ogrodzeniu niepowtarzalny i szlachetny wygląd. Naturalne barwy, zbliżone do kolorów natury, pozwalają dopasować się do dowolnego elementu domu czy otoczenia posesji. Aktualna paleta obejmuje odcienie jednobarwne (np. czarny, piaskowy, kremowy) oraz MULTI-KOLOR® (np. getyt, onyx, bronzyt, golden, lava, alaska, piryt, vera). Cechą charakterystyczną MULTI-COLOR® jest to, że każdy bloczek jest unikatowo ubarwiony wskutek różnorodnego przemieszania barwników. W trakcie budowy ogrodzenia bloczki miesza się i układa tak, aby stworzyć możliwie najładniejszy melanż. 

Domy o nowoczesnej architekturze będą idealnie współgrały z ogrodzeniem ROMA. To system ogrodzeniowy, który składa się z elementów o prostym, geometrycznym kształcie. Ogrodzenie to docenią osoby lubiące minimalizm i delikatną ascezę w designie. Natomiast osoby ceniące tradycyjny wygląd z pewnością zainteresuje system ogrodzeniowy ASTRA, który charakteryzuje się czystością i prostotą formy. Dla właścicieli domów lubiących lekką awangardę można polecić ogrodzenie MODYŃ, którego wygląd sprawia, że otoczenie domu ma indywidualny i oryginalny charakter. 

Paleta barw ogrodzeń firmy JONIEC® umożliwia dopasowanie płotu do koloru elewacji, dachu czy innego elementu otoczenia. Bloczki ogrodzeniowe wszystkich systemów zaprojektowane są w taki sposób, aby móc z nich zbudować zarówno delikatne ogrodzenie o wąskich słupkach i niskiej podmurówce, jak i pełne mury, odgradzające posesję od uciążliwości, hałasu i pyłu pochodzącego z zewnątrz.

» Krok 3: budowa ogrodzenia

Ławy fundamentu należy wykonać na głębokości poniżej strefy przemarzania gruntu dla danego regionu. Nie warto lekceważyć tego parametru, gdyż zamarzająca w zimie woda gruntowa powoduje uszkodzenia fundamentu, a co za tym idzie – całego ogrodzenia. Podczas budowy fundamentu warto uwzględnić następujące wytyczne: w ławach wykonać dylatację pionową co 10-15 metrów, aby zapobiec pękaniu betonu wskutek nadmiernych naprężeń; w fundamencie ułożyć poziome zbrojenie, które dodatkowo usztywni fundament; w miejscu planowanych słupków ułożyć zbrojenie pionowe. Na fundamencie należy położyć izolację poziomą, która zabezpieczy ogrodzenie przed kapilarnym podciąganiem wody z gruntu – izolacja znacząco zapobiegnie wystąpieniu wykwitów wapniowych oraz pęknięciom spowodowanych mrozem. 

Bloczki, z których budujemy ogrodzenie należy układać tak, aby ściśle do siebie przylegały oraz aby nie było odchyleń w pionie i poziomie. Elementy ogrodzenia warto przykleić do siebie za pomocą kleju montażowego, aby uszczelnić wszystkie spoiny. Puste komory bloczków należy szczelnie wypełnić odpowiednio zaprojektowaną mieszanką betonową tak, aby nie powstały rysy skurczowe. Czynnikiem mającym ogromną wagę i wpływ na trwałość ogrodzenia jest odpowiednio przygotowany beton do zalewania bloczków. Ważne parametry, na które trzeba zwrócić uwagę to: konsystencja betonu, czas, który upływa od momentu wymieszania masy betonowej do momentu zalania bloczków (nie dłużej niż 40 minut), prawidłowe zagęszczenie mieszanki zapewniające wiązanie betonu. Zabronione jest dolewanie wody do wymieszanego i zagęszczonego betonu, gdyż osłabia to jego jakość. 

Daszki z wykonanym kapinosem należy zamontować na mrozoodpornym kleju lub zaprawie cementowej, a następnie dokładnie uszczelnić połączenia i szczeliny powstałe między daszkami oraz daszkami a bloczkami. Aby zabezpieczyć daszek przed zabrudzeniami, porostem mchu lub innymi czynnikami, zaleca się pomalowanie go dobrą farbą do betonu.

» Krok 4: impregnacja

Po okresie schnięcia betonu należy wyczyścić resztki zabrudzeń z powierzchni bloczków. Po uprzednim osuszeniu wszystkich elementów należy zaimpregnować ogrodzenie preparatem dobrej jakości – ma to ogromny wpływ na zabezpieczenie ogrodzenia przed wilgocią oraz zmniejszenie jego nasiąkliwości. Teraz można przystąpić do montażu bram, furtek, przęseł.

#ogrodzenia, #ogrodzenia_betonowe, #joniec

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Wyniki głosowania na Najlepszy Bieg w historii Nice 1 Ligi Żużlowej

Wyniki głosowania na Najlepszy Bieg w historii Nice 1 Ligi Żużlowej

Wyścig Hansa Andersena z 2017 roku otrzymał najwięcej...

Nice otwiera drzwi do Inteligentnego Domu FIBARO

Nice otwiera drzwi do Inteligentnego Domu FIBARO

Gdy w sierpniu 2018 Nice i FIBARO połączyły siły,...

Walcząc z upałami, czyli jak zmniejszyć nagrzewanie się pomieszczeń latem

Walcząc z upałami, czyli jak zmniejszyć nagrzewanie się pomieszczeń latem

Coraz częściej spotykanym problemem w okresie letnim...

Okna przesuwne a montaż rolet

Okna przesuwne a montaż rolet

EKO-OKNA prezentują rozwiązania, które pozwolą nam na...

Wybieramy podtynkowe systemy roletowe

Wybieramy podtynkowe systemy roletowe

Inwestycja w ich zakup zwraca się w niższych rachunkach...» Więcej na subportalu osłony, bramy