Obsługa markiz inteligentną technologią

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Obsługa markiz inteligentną technologią

fot. Markilux

Obsługa markiz inteligentną technologią


Elektroniczne urządzenia w gospodarstwie domowym obsługuje się dziś już często smartfonem lub tabletem. „Smart Home“, czyli inteligentna domowa automatyka, staje się powoli teraźniejszością. Również producent markiz markilux oferuje od ośmiu lat do kilku swoich produktów inteligentną technologię. Teraz przedsiębiorstwo przestawia swoje napędy silnikowe oraz sterowanie bazujące na technice radiowej całkowicie na technologię io, by oferować je jako standard.


Michael Gerling, dyrektor generalny ds. technologii i produkcji markilux, stawiał już w minionych latach rozwoju produkcyjnego coraz bardziej na inteligentną technologię: Podłączone do sieci, inteligentne sterowanie urządzeń elektronicznych stanowi teraźniejszość i przyszłość. Dla nas, jako producenta markiz, oznacza to, że produkty trzeba przystosować do Smart Home


Już przed laty przedsiębiorstwo rozpoczęło ten proces, a teraz idzie krok dalej. 

Przyszłościowo do radiowej obsługi naszych markiz będziemy stosować silniki io 868 MHz jako standard. Takie silniki są dwukierunkowe i dlatego możliwe do sterowania techniką cyfrową – wyjaśnia Michael Gerling. 


io designcontrol – nowy nadajnik ręczny dla silników io 


Tym krokiem markilux chciałby jeszcze bardziej zakotwiczyć cyfrowy świat w swoim programie produktów. Do silników io zaprojektowany zostanie ekskluzywnie dla przedsiębiorstwa nowy ręczny nadajnik radiowy „io designcontrol“ w prostym, nowoczesnym wzornictwie. Nadajnik ręczny będzie dostępny w wersji 1 i 5 kanałowej. Dzięki temu będzie można reagować na pięć odbiorników radiowych, od markizy aż po promiennik ciepła lub system oświetlenia LED. 

Tym nadajnikiem steruje się markizą bezpośrednio na miejscu na tarasie albo balkonie. Jeśli chcielibyśmy rozłożyć i złożyć ochronę przeciwsłoneczną z innego miejsca przez system Smart Home, na przykład smartfonem, to potrzebne są dodatkowo urządzenia, jak „Connexoon Box” lub aplikacja „Connexoon Terrace” – wyjaśnia Michael Gerling.


Przystosowanie standardowych silników do technologii io


Ale każdy, kto ma markizę markilux z silnikiem standardowym, może przystosować ją do techniki radiowej io. Umożliwi to przełącznik ścienny „io Smoove Uno A/M“ ze zintegrowanym odbiornikiem radiowym. Markizy steruje się, według Gerlinga, bezpośrednio przez przełącznik ścienny albo ręczny nadajnik radiowy io, jak „io designcontrol“. Dwukierunkowa technologia przełącznika ściennego umożliwi też tutaj przyłączenie do domowej automatyki. Alternatywą do wtyczki ściennej io będzie „wtyczka pośrednia Slim Plug io“. Będzie połączona bezpośrednio z silnikiem i może wtedy być obsługiwana nadajnikiem ręcznym io. 

Na czas przejściowy będzie oczywiście nadal dostępna klasyczna technologia RTS, bazująca na częstotliwości 433 MHz, jednak ta technika radiowa jest w obecnym, coraz bardziej cyfrowym świecie, modelem schodzącym z rynku – dodaje Michael Gerling. 


#oslony_okienne, #oslony_sloneczne, #markizy, #smart_home

Zainteresowany? Poproś o ofertę!KRISPOL inwestuje w wiedzę swoich partnerów

KRISPOL inwestuje w wiedzę swoich partnerów

Firma KRISPOL uruchomiła cykl dedykowanych szkoleń dla...

Nowość: energooszczędny system rolet nadstawnych od Aluprof

Nowość: energooszczędny system rolet nadstawnych od Aluprof

Aluprof stawia na energooszczędność i prezentuje nowy,...

Lepsza estetyka tarasu dzięki nowej tkaninie Dickson Infinity

Lepsza estetyka tarasu dzięki nowej tkaninie Dickson Infinity

Zaprezentowana po raz pierwszy podczas tegorocznych...

Markizy i markizolety – rozwiązania na każdą porę roku

Markizy i markizolety – rozwiązania na każdą porę roku

Markizy i markizolety sprawdzają się nie tylko latem,...» Więcej na subportalu osłony, bramy