| Wyświetleń:2032

PROBLIND – marka doceniona na Zachodzie, nowa na rynku polskim

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Kamil Augustyniak, współwłaściciel Problind Augustyniak Sp. Jawna

fot. PROBLIND | Kamil Augustyniak, współwłaściciel Problind Augustyniak Sp. Jawna

Przedsiębiorstwo produkcyjne Problind powstało kilka lat temu. Początkowo zajmowało się produkcją rolet okiennych oraz prysznicowych dla zachodnich partnerów. Dzięki rosnącemu zainteresowaniu produktami firmy, postanowiono wprowadzić markę na polski rynek.


W jakich okolicznościach zajęliście się produkcją przesłon okiennych?

Produkcja rolet okiennych była dla nas kolejnym krokiem w rozwoju. Jako firma wywodząca się z produkcji akcesoriów łazienkowych, nie mogliśmy pozostawać obojętni na coraz silniejszy trend w wystroju wnętrz, szczególnie, że mieliśmy już na swoim koncie podobne produkty, tj. rolety łazienkowe. Zauważyliśmy, ze rynek przesłon dziennych dynamicznie się rozwija, a posiadając duże zaplecze produkcyjne mogliśmy stosunkowo szybko dostosować produkcję do tego typu produktów, co stanowiło naszą przewagę w konkurowaniu z innymi, nowymi graczami. Pomysł na produkt szybko zdobył aprobatę naszych zagranicznych partnerów i dystrybutorów, co jeszcze silniej utwierdziło nas w przekonaniu, że powinniśmy rozszerzyć nasze portfolio o ten właśnie produkt.

Łatwo było zaistnieć na nowym dla siebie rynku?

Początki nigdy do łatwych nie należą, szczególnie, jeśli nie ma zgody na błędy i pomyłki. W firmie Problind zawsze skupiamy się na jakości oraz niezawodności naszych produktów, dlatego znalezienie dostawców, którzy sprostają naszym oczekiwaniom, było najbardziej czasochłonnym procesem. Początkowo eksportowaliśmy nasze produkty na rynek niemiecki, brytyjski i francuski. Doświadczenie zdobyte przy pracy z zagranicznym klientem pozwoliło nam w końcu na wejście na rynek polski: mieliśmy już sporą wiedzę o tym, które produkty są najchętniej wybierane, jakie mechanizmy najbardziej odpowiadają naszym klientom oraz na jakie trudności mogą oni napotkać przy montażu. Dzięki temu mogliśmy zoptymalizować wewnętrzne procesy, tak aby produkt finalny, trafiający do klienta, był idealny.

Jakie są wasze główne zalety?

Naszą główną zaletą jest umiejętność szybkiego dostosowania się do zmian. Mam tu na myśli zarówno kwestie produkcyjne, jak i sprzedażowe. Nasze produkty są atrakcyjne cenowo dzięki wykorzystywaniu procesów usprawniających produkcję.

Jakie przesłony dokładnie oferujecie? Gdzie zaopatrujecie się w komponenty do ich produkcji?

Głównymi produktami są rolety wykonane z tkaniny zwanej „dzień-noc", montowane do ramy okiennej przy pomocy bezinwazyjnych mechanizmów „mini" lub w kasetach z plastikowymi prowadnicami. Wyróżnia je prosta instrukcja samodzielnego montażu, co znacząco wpływa na cenę. Dzięki temu od kilku lat jesteśmy w stanie zaoferować produkt atrakcyjny cenowo dla każdego klienta. Naszą ofertę kierujemy głównie do klientów detalicznych, ale współpracujemy także z klientami hurtowymi.

Naszymi głównymi dostawcami są polskie firmy – producenci oraz importerzy. Dzięki polskim kontrahentom czasy dostaw tkanin czy komponentów są krótkie i regularne. Takie rozwiązanie umożliwia nam bycie elastycznym, gotowym do nowych zamówień z dnia na dzień.

Jak oceniają Państwo rok 2017?

Miniony rok oceniamy bardzo dobrze, ponieważ był to rok zrównoważonego rozwoju i rok nowości. Wprowadziliśmy do sprzedaży takie produkty jak rolety do okien dachowych, rolety rzymskie, rolety w kasetach, moskitiery oraz naszą całkowitą nowość: rolety dzień-noc z efektem 3D. Cały czas chcemy poszerzać naszą ofertę, trafiając tym samym w gust coraz większej liczby osób. Chcielibyśmy, by rolety Problind zawisły w każdym polskim domu. 

#oslony_okienne, #rolety_okienne, #produkcja_oslon, #problind

Zainteresowany? Poproś o ofertę!