O rozwoju osłon międzyszybowych Pellini na polskim rynku

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Siedziba Pellini SpA

fot. Pellini

Siedziba Pellini SpA


Wojciech Nazimek, Area Manager Pellini w Polsce

fot. Pellini

Wojciech Nazimek, Area Manager Pellini w Polsce

Przykładowa realizacja z zastosowaniem żaluzji międzyszybowych ScreenLine®

fot. Pellini

Przykładowa realizacja z zastosowaniem żaluzji międzyszybowych ScreenLine®

Przykładowa realizacja z zastosowaniem żaluzji międzyszybowych ScreenLine®

fot. Pellini

Przykładowa realizacja z zastosowaniem żaluzji międzyszybowych ScreenLine®

Przykładowa realizacja z zastosowaniem żaluzji międzyszybowych ScreenLine®

fot. Pellini

Przykładowa realizacja z zastosowaniem żaluzji międzyszybowych ScreenLine®

Żaluzje międzyszybowe ScreenLine® z bliska

fot. Pellini

Żaluzje międzyszybowe ScreenLine® z bliska

Żaluzje międzyszybowe ScreenLine® – sterowanie sznurkiem

fot. Pellini

Żaluzje międzyszybowe ScreenLine® – sterowanie sznurkiem

Żaluzje międzyszybowe ScreenLine – sterowanie elektryczne

fot. Pellini

Żaluzje międzyszybowe ScreenLine – sterowanie elektryczne

Pellini SpA to rodzinne, globalne przedsiębiorstwo, które w 1990 roku opracowało projekt integracji żaluzji w szybie zespolonej, wprowadzając go następnie do sprzedaży pod marką ScreenLine®. Rozmawiamy z Wojciechem Nazimkiem, który reprezentuje firmę Pellini w Polsce. 


Panie Wojciechu, proszę zacząć od tego, jak w ogóle powstało Pellini?

Założyciel firmy, Pan Francesco Pellini od najmłodszych lat zdobywał doświadczenie pracując we włoskiej branży różnego rodzaju przesłon – żaluzji weneckich, markiz oraz stolarki aluminiowej. W pewnym momencie swojego życia, wraz z żoną zdecydowali o postawieniu na własny biznes i zajęli się produkcją żaluzji oraz drzwi harmonijkowych – tak w 1974 roku w Codogno w Północnych Włoszech, jako rodzinna firma rzemieślnicza produkująca żaluzje weneckie, drzwi harmonijkowe, moskitiery oraz markizy, powstało Pellini SpA.

Czy to był dobry okres dla nowych przedsiębiorstw we Włoszech?

Przełom lat 70. i 80. był dobrym czasem we włoskiej gospodarce, szczególnie dla branży budowlanej i okołobudowlanej. Generalnie, charakterystycznym dla końcówki XX wieku we Włoszech był intensywny rozwój małych i średnich przedsiębiorstw rodzinnych, których świetnym przykładem jest właśnie Pellini SpA.

Co okazało się kluczowe dla rozwoju tego rodzinnego przedsięwzięcia?

Ciągła chęć rozwoju produktów oraz budowanie siły marki. W połowie lat 80. firma nawiązała współpracę z ówcześnie wiodącym, międzynarodowym przedsiębiorstwem produkującym rolety weneckie, co wówczas pozwoliło na odejście od lokalnego rynku i zaistnienie na scenie krajowej. W 1990 roku Pellini SpA opracowało projekt integracji żaluzji w szybie zespolonej, zapewniający 100% funkcjonalności przesłony przy jednoczesnym zachowaniu integralności i szczelności pakietu szybowego.

Projekt stał się rzeczywistością w 1992 roku, wraz z wprowadzeniem do sprzedaży pierwszego produktu w gamie ScreenLine® – żaluzji międzyszybowej sterowanej dzięki obrotowej transmisji ruchu dwóch sprzężonych magnesów (wewnętrznego i zewnętrznego). W 1994 roku, aby zmaksymalizować możliwości inżynierii i produkcji nowych, coraz bardziej zaawansowanych systemów ScreenLine®, wycofano z eksploatacji historyczne już linie do produkcji markiz i moskitier.

Dziś Pellini SpA zachowuje dawne podejście do rękodzieła w swoich produktach „szytych na miarę", działając jednocześnie w skali światowej i zdobywając miano lidera w dziedzinie zintegrowanych systemów przeciwsłonecznych.  

A jak Pan związał się Pellini? Jakie były Pana początki w branży? 

Od dłuższego czasu Pellini SpA uznaje nasz kraj za jeden z priorytetów swojego rozwoju. Od kilku lat współpracujemy już w Polsce z najważniejszymi producentami szyb zespolonych, stąd poszukiwano osoby polskojęzycznej, która tutaj, na miejscu byłaby w stanie promować produkty ScreenLine® oraz zapewniać profesjonalne wsparcie handlowe oraz techniczne dla klientów.

Moje osobiste doświadczenie w branży to niemalże 7 lat pracy w firmie będącej jednym z europejskich liderów segmentu premium okien i drzwi PVC z Małopolski. To właśnie tam, będąc jedną z osób odpowiedzialnych za wdrożenia nowych produktów, po raz pierwszy spotkałem się z produktami ScreenLine®, wdrażając na jeden z rynków eksportowych najpopularniejszy system ScreenLine®. 

I tak znajomość produktów oraz doświadczenie w branży stolarki sprawiły, że od początku 2018 roku pojawiłem się na pokładzie Pellini SpA. 

Może Pan powiedzieć coś więcej na temat samych produktów oferowanych przez Pellini?

Oferta produktów ScreenLine® składa się z 3 głównych grup: żaluzji, plis oraz roletek. Wszystkie przewidziane do umieszczania w szybach zespolonych (1 oraz 2-komorowych). Największym zainteresowaniem cieszą się żaluzje i to one, oprócz plis, dają użytkownikom największe możliwości zastosowania oraz sterowania. Począwszy od magnetycznego sterowania ręcznego (sznurkiem, pokrętłem), przez elektryczne sterowanie modułem bateryjnym, aż po najbardziej zaawansowane – zdalne sterowanie zintegrowane także z różnego rodzaju systemami inteligentnego domu.

W porównaniu ze znanymi w Polsce przesłonami montowanymi na zewnątrz okna (roletki na skrzydle czy rolety zewnętrzne), produkty ScreenLine® wyróżniają: trwałość (raz zamontowane w hermetycznym pakiecie szybowym nie ulegają zabrudzeniu; są odporne na czynniki atmosferyczne: słońce, wiatr), niezawodność (w żaden sposób nie uszkodzimy lamelek czy materiału plis) oraz wygoda użytkowania (brak konieczności czyszczenia, pełna kontrola nad pozycją zamknięcia). Dzięki tym cechom produkty ScreenLine® znajdują zastosowanie zarówno w mieszkaniach, domach (w konstrukcjach stałych, otwieranych, rozwieranych oraz przesuwnych), jak i w biurach (jako ścianki działowe zapewniające prywatność, ale także na fasadach) oraz w budynkach użyteczności publicznej (przedszkola, szkoły, urzędy, szpitale). Rozwiązania stosowane w produktach ScreenLine® chronione są od lat wieloma patentami, a nasze wewnętrzne Centrum Badawcze oraz liczne certyfikaty (IFT Rosenheim, CSTB, TÜV) gwarantują najwyższą jakość oraz żywotność.

Dodatkowym atutem Pellini SpA jest kompleksowe podejście do współpracy z Partnerami Biznesowymi. Ponieważ produkty ScreenLine® umieszczane są wewnątrz pakietów szybowych, stosowanych w różnych częściach świata, poddawanych działaniu różnych warunków atmosferycznych, w przypadku każdego zapytania, każdej oferty czy projektu świadczymy usługi doradcze i weryfikujemy np. specyficzne zachowanie się szkła, definiując w jakiej konfiguracji produkt ScreenLine® będzie najodpowiedniejszy dla danego pakietu i miejsca montażu.

Do kogo skierowana jest oferta?

Oferta ScreenLine® skierowana jest do szerokiego spektrum odbiorców: partnerów B2B (producentów szyb zespolonych, producentów stolarki), architektów, inwestorów, instytucji publicznych oraz osób fizycznych, pragnących efektywnie kontrolować dopływ światła do wewnątrz miejsc pracy lub zamieszkania, dbających także o swoją prywatność.

Jak oceniacie zeszły rok?

Z perspektywy całej firmy miniony rok był kolejnym w historii Pellini SpA, w którym odnotowaliśmy dwucyfrowy wzrost sprzedaży. W Polsce był to rok, w którym z powodzeniem prowadziliśmy naszą politykę sprzedażową, realizując zarówno duży, reprezentatywny projekt (o którym w szczegółach będę mógł opowiedzieć za kilka tygodni), jak i pogłębiając współpracę m.in. z producentami stolarki.

Jakie są w związku z tym plany na przyszłość?

Najbliższe plany związane są ściśle z promowaniem rozwiązań ScreenLine® wśród obecnych i potencjalnych Partnerów B2B. Produkty Pellini SpA są świetnie znane i cenione praktycznie w całej Europie, a biorąc pod uwagę pozycję Polski, jako jednego z najmocniejszych graczy w europejskiej branży producentów i eksporterów szyb oraz stolarki, potencjał jest ogromny.

W nieco dalszych planach mamy na pewno chęć zbudowania marki Pellini SpA oraz ScreenLine® na krajowym rynku, a więc współpraca z pracowniami architektonicznymi oraz promowanie ScreenLine® w polskich salonach producentów stolarki.

#zaluzje_miedzyszobowe, #oslony_okienne, #ScreenLine

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Jak ograniczyć naturalne zjawisko gofrowania (falowania) tkaniny osłonowej? Część 1.

Jak ograniczyć naturalne zjawisko gofrowania (falowania) tkaniny osłonowej? Część 1.

Rozpoczynamy cykl artykułów, które pomogą każdemu...

Jak ograniczyć naturalne zjawisko gofrowania (falowania) tkaniny osłonowej? Zapowiedź.

Jak ograniczyć naturalne zjawisko gofrowania (falowania) tkaniny osłonowej? Zapowiedź.

Rozpoczynamy cykl artykułów: Jak ograniczyć naturalne...

Somfy z nagrodą World Building Innovation Award na targach BATIMAT

Somfy z nagrodą World Building Innovation Award na targach BATIMAT

W podparyskim Parc des Expositions de Villepinte odbyły...

Dni Otwartych Markiz 2020

Dni Otwartych Markiz 2020

Ruszyły przygotowania do akcji Dni Otwartych Markiz...

KRISHOME – tu się kupuje komplet stolarki

KRISHOME – tu się kupuje komplet stolarki

Koncepcja sprzedaży kompletu stolarki w spójnej sieci...» Więcej na subportalu osłony, bramy