Podpisanie przedwstępnej, warunkowej umowy sprzedaży udziałów ANWIS

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

ANWIS poinformował, że w dniu 12 czerwca 2019 r. została podpisana przedwstępna warunkowa umowa sprzedaży 100% udziałów ANWIS Spółka z o.o. 


Na mocy umowy, po spełnieniu się warunków (co powinno nastąpić w przeciągu ok. 5-6 tygodni od dnia zawarcia umowy sprzedaży), firma ANWIS dołączy do WAREMA Renkhoff SE, która jest największą firmą działającą w holdingu Grupy WAREMA. Holding WAREMA jest podzielony na Sun & Living Spaces i Plastics & Engineering. WAREMA jest wiodącą europejską marką w dziedzinie osłon przeciwsłonecznych. Posiada pełną ofertę w zakresie produkcji osłon wewnętrznych i zewnętrznych oraz systemów starowania.  

Jak wyjaśnia Zarząd ANWIS, włączenie spółki do Grupy WAREMA będzie istotnym krokiem w rozwoju przedsiębiorstwa. Dzięki doświadczeniu oraz wsparciu kapitałowemu silnego partnera, firma ANWIS zyskać ma perspektywę szybszego wzrostu, dostęp do innowacyjnej technologii, a także możliwość lepszego wykorzystania potencjału dzisiejszego rynku. 

Dla Grupy WAREMA, zakup firmy ANWIS jest natomiast ważnym etapem w ramach strategii internacjonalizacji firmy. Po włączeniu ANWIS do Grupy WAREMA, Spółka ANWIS pozostanie niezależnym podmiotem gospodarczym z własną produkcją, niezmienioną nazwą oraz z zachowaną ofertą produktów wytwarzanych pod marką ANWIS. 

WAREMA Renkhoff SE jest główną spółką holdingową Grupy WAREMA. Firma została założona w 1955 r. i od tego czasu pozostaje firmą rodzinną. Dziś Grupę WAREMA tworzą dwa silne działy Sun & Living Spaces (produkcja zewnętrznych i wewnętrznych osłon przeciwsłonecznych oraz systemów sterowania), a także Plastics & Engineering (produkcja komponentów z tworzyw sztucznych dla branż: medycznej, motoryzacyjnej i osłonowej, a także produkcja maszyn dla branży osłonowej). Grupa WAREMA zatrudnia ponad 3800 pracowników w oddziałach zlokalizowanych w Europie oraz w Azji. Posiada odbiorców na całym świecie, w tym głównie w Europie. W roku 2018 WAREMA osiągnęła przychody przekraczające 500 mln Euro (tj. ponad 2,1 mld złotych). 

#oslony_okienne, #oslony_przeciwsloneczne

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Anwis Sp. z o.o.

87-800 Włocławek
ul. Smocza 16/18
tel.: 054 4128800
tel.: infolinia: 0 801 889922
Fax: 054 4128826 lub 42
e-mail: anwis@anwis.pl
http://www.anwis.pl
http://www.facebook.com/AnwisPolska/Zmiana poszycia markizy

Zmiana poszycia markizy

Jak poprawić wygląd markizy przy niewielkim nakładzie...

Systemy kontroli dostępu do płatnych parkingów długoterminowych

Systemy kontroli dostępu do płatnych parkingów długoterminowych

Odpowiednia liczba miejsc parkingowych to ważny element...

KRISPOL zwiększa swoją obecność na rynku niemieckim

KRISPOL zwiększa swoją obecność na rynku niemieckim

KRISPOL rzuca wyzwanie niemieckiemu rynkowi stolarki....

Inteligentna brama MIWI-URMET

Inteligentna brama MIWI-URMET

W ofercie MIWI-URMET jest już dostępna nowa linia...

ANWIS w Grupie WAREMA

ANWIS w Grupie WAREMA

W dniu 5 sierpnia 2019 roku ANWIS dołączył do jednego...» Więcej na subportalu osłony, bramy