| Wyświetleń:3207

Rozwój to zmiana – Tomasz Witczak nowym Dyrektorem Handlowym w Akant

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Rozwój to zmiana – Tomasz Witczak nowym Dyrektorem Handlowym w Akant

fot. Akant

Rozwój to zmiana – Tomasz Witczak nowym Dyrektorem Handlowym w Akant


Rok 2020 w Akant będzie rokiem rozwoju. Jego inauguracją stała się styczniowa zmiana kadrowa na stanowisku Dyrektora Handlowego. Teraz będzie je piastował Tomasz Witczak.


Tomasz Witczak w styczniu 2020 roku został Dyrektorem Handlowym w Akant Sp. z o. o. Jego głównym zadaniem jest nadzór nad całą strukturą sprzedaży osłon okiennych Akant w kraju i za granicą. Będzie odpowiedzialny m.in. za kompleksowe zarządzanie Działem Handlowym, współpracę z partnerami biznesowymi oraz opracowywanie strategii, dynamiki rozwoju i planów sprzedaży.

Każdy, kto zaczyna przygodę z nowym rynkiem sprzedaży, bez doświadczenia w danej branży, napotka budzący lęk paradoks: nie możesz posługiwać się wiedzą praktyczną, nie mając doświadczenia; z drugiej strony nie możesz zdobyć doświadczenia, póki nie zaczniesz kształtowania rynku zbytu, wykorzystując właśnie wiedzę  praktyczną – mówi Robert Jaśkiewicz, Prezes Zarządu w Akant Sp. z o. o. – Taka sytuacja zazwyczaj sprawia, że człowiek łatwo się zniechęca i trudno znaleźć wyjście z sytuacji. 


Miałem wrażenie, że liczne słowa przestrogi, wyliczanie przeszkód, które czekają na stanowisku Dyrektora Handlowego już z samej definicji… nie docierają do Tomasza… i z pewnością nie było to efektem roztargnienia. Wręcz przeciwnie – pokora, merytoryka, trafność spostrzeżeń, idące w parze z dotychczasowymi osiągnięciami, pozwoliła mu nakreślić w ciągu zaledwie kilku dni wizję Działu Handlowego wykraczającego ponad nasze standardy, co napawa mnie optymizmem. Nie mam wątpliwości, że Tomasz Witczak to mocne ogniwo Działu Handlowego, który dziś wymaga większej skuteczności, weryfikacji merytorycznej oraz ciągłej analizy rynku… A ten w ostatnich latach stał się boiskiem tylko dla wytrawnych graczy.


Tomasz Witczak jest absolwentem prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego oraz budownictwa na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska na Politechnice Koszalińskiej. Praca w Akant to nie jego pierwsze zetknięcie zawodowe z branżą budowlaną. Doświadczenie w tej dziedzinie zdobywał już od roku 2002. W ostatniej pracy, w firmie Semmerlock Stein + Design, od roku 2007 do grudnia 2019, zajmował się działaniami handlowymi w podległych regionach Polski. Był odpowiedzialny za tworzenie inwestycji w wydaniu indywidualnym, jak i wielkopowierzchniowym. Utrzymywał relacje handlowe z aktualnymi, ale także i nowymi klientami, w różnych sektorach sprzedaży. 

Prywatnie Tomasz Witczak również nie lubi stagnacji. Uwielbia podróżować, w szczególności do miejsc, gdzie może realizować swoją drugą pasję: nurkowanie. Jak zapewnia, „najlepiej tam, gdzie rafa koralowa tworzy niesamowity spektakl kolorów i kształtów”. Gdy jednak czas nie pozwala na dłuższy wyjazd, najbardziej relaksuje się poświęcając czas kolejnemu hobby: motoryzacji. W dotychczasowej karierze priorytetem było dla niego właściwe zarządzanie własną ścieżką rozwoju. Te wartości chce zaimplementować także w nowym miejscu pracy.

Stawianie na wszechstronne i jak najpełniejsze wykształcenie, którego szerokie spektrum pozwala na umiejętne wykorzystanie zdobytych umiejętności, wiedzy i doświadczenia, w pracy zawodowej zawsze było dla mnie istotne – mówi Tomasz Witczak, Dyrektor Handlowy w Akant. – Odkąd pamiętam starałem się wybierać taką pracę, która daje pasję i satysfakcję z zaangażowania się oraz możliwość maksymalnego wykorzystania zgromadzonego potencjału osobowościowego.


Jakie cele już na samym początku stawia sobie nowy Dyrektor Handlowy?


Na początku stawiam na gruntowną analizę dotychczasowych działań. Dokładne poznanie aktualnej sytuacji pozwoli mi na wyznaczenie celów na najbliższe miesiące – mówi Tomasz Witczak, Dyrektor Handlowy Akant sp. z o. o. – Przede mną na pewno dużo pracy, jednak cieszę się na myśl o nowych wyzwaniach.


Dla firmy Akant poprzedni rok był wyjątkowo udany. Udało się m.in. wprowadzić aż 3 nowe katalogi tkanin: do rolet dzień noc, wertikali i screenów; wdrożyć aplikację mobilną czy utworzyć Akademię Akant, będącą nową inicjatywą edukacyjną. Zwieńczeniem wszystkich działań było zdobycie w grudniu nagrody Laur Made in Koszalin 2019 w kategorii Biznes. Wierzymy, że tegoroczne zmiany również doprowadzą do sukcesu.

#oslony_zewnetrzne, #oslony_sloneczne, #oslony_screen

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Black Week: Żaluzje drewniane 30 procent taniej

Black Week: Żaluzje drewniane 30 procent taniej

30-procentowy rabat na wybrane żaluzje drewniane z...

Kolejne produkty Somfy współpracują z Apple HomeKit

Kolejne produkty Somfy współpracują z Apple HomeKit

Specjalista branży automatyki domowej ogłasza...

Programator Pro-View i aplikacja MyNice Pro – nowe narzędzia dla instalatora

Programator Pro-View i aplikacja MyNice Pro – nowe narzędzia dla instalatora

Grupa Nice wprowadza na rynek Pro-View – nowy...

TOP MINI Plus – uniwersalne skrzynki z tworzywa sztucznego marki HELLA

TOP MINI Plus – uniwersalne skrzynki z tworzywa sztucznego marki HELLA

Skrzynki TOP MINI Plus z tworzywa sztucznego...» Więcej na subportalu osłony, bramy