ScreenLine®, czyli osłona przeciwsłoneczna w szybie

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Realizacja ScreenLine Szpital KrankenHaus w Wiedniu

fot. Pellini

Realizacja ScreenLine Szpital KrankenHaus w Wiedniu


Realizacja ScreenLine UNICREDIT Verona

fot. Pellini

Realizacja ScreenLine UNICREDIT Verona

Realizacja ScreenLine Szpital KrankenHaus w Wiedniu

fot. Pellini

Realizacja ScreenLine Szpital KrankenHaus w Wiedniu

Realizacja ScreenLine Centrum Handlowe iLIFE

fot. Pellini

Realizacja ScreenLine Centrum Handlowe iLIFE

Realizacja ScreenLine ZUCCHETTI TOWER

fot. Pellini

Realizacja ScreenLine ZUCCHETTI TOWER

Firma Pellini SpA z siedzibą w Codogno, we Włoszech, powstała w 1974 roku i jest światowym liderem w zakresie rozwiązań ochrony przeciwsłonecznej do wnętrz. Obecnie firma składa się z 3 podstawowych brandów.


ScreenLine®
działa w sektorze szyb zespolonych. Wszystkie systemy ScreenLine zostały zaprojektowane w taki sposób, aby móc sterować przesłonami umieszczonymi wewnątrz szyb zespolonych, w hermetycznym środowisku, z dala od kurzu, zabrudzeń oraz wpływu czynników atmosferycznych.

Tende e Sistemi produkuje ekskluzywne przesłony do wnętrz, wykonywane z aluminium, drewna oraz specjalnej tkaniny Verosol® z powłoką aluminiową, która pozwala odbijać ciepło i regulować światło słoneczne.

Pellini Nautica zajmuje się produkcją przesłon dla branży ekskluzywnych łodzi i jachtów. Mowa tu przede wszystkim o przeciwsłonecznych rozwiązaniach „szytych na miarę”, opracowywanych wspólnie z najważniejszymi międzynarodowymi stoczniami.

ScreenLine® – osłona przeciwsłoneczna w szybie


ScreenLine® jest marką Pellini SpA tworzącą rozwiązania przesłon stosowanych w podwójnych oraz potrójnych zespoleniach szybowych w postaci trzech głównych grup: żaluzji, plis oraz roletek. Cała gama rozwiązań daje między innymi różne możliwości w zakresie sterowania: ręcznie, elektrycznie, z napędem zewnętrznym lub wewnętrznym, zasilane sieciowo lub poprzez moduł bateryjny z panelem słonecznym.

ScreenLine® nie tylko utrzymuje podstawowe właściwości izolacyjne standardowej szyby zespolonej, pozostając bez wpływu na higroskopijne właściwości pakietu zgodne z obowiązującymi normami, ale pozwala także na poprawę współczynnika przepuszczalności światła oraz regulację współczynnika promieniowania słonecznego zgodnie z porami roku, co ma bezpośredni wpływ na możliwość optymalizowania wydatków na klimatyzację oraz ogrzewanie.

W ostatnich latach, jednym z głównych kierunków rozwoju firmy w zakresie produktów były wysoko zaawansowane systemy motoryczne, mogące sprostać rosnącym wymaganiom rynkowym, dotyczącym pełnej automatyzacji oraz dotychczasowych ograniczeń wymiarowych. 

W tym kontekście najnowsza technologia napędów bezszczotkowych ScreenLine pozwoliła osiągnąć niespotykany dotąd w branży standard jakościowy, który zdobywa coraz większe uznanie wśród architektów oraz producentów stolarki – szczególnie w zakresie dużych i skomplikowanych projektów, takich jak szpital w Wiedniu, w którym zainstalowaliśmy około 9000 sztuk żaluzji ScreenLine – mówi Wojciech Nazimek, Area Manager Pellini w Polsce. 


Poza wyjątkowo cichą pracą, doskonałym licowaniem lamelek (nawet w projektach zawierających dużo żaluzji) oraz możliwością włączenia produktów ScreenLine do sieci inteligentnego sterowania budynkiem, cały system gwarantuje maksymalną niezawodność w czasie, czego doskonałym dowodem jest ponad 200 000 cykli działania (odpowiednik około 100 lat użytkowania) potwierdzonych certyfikatami Instytutu IFT Rosenheim. W tym kontekście warto wspomnieć, że normatywnym standardem w branży w testach na żywotność jest liczba 20 000 cykli.

Równolegle do nowej technologii napędów bezszczotkowych opracowana została także szeroka gama akcesoriów im dedykowana. Powstały odpowiednie zasilacze i sterowniki KNX, a także specjalna aplikacja, która pozwala na zdalne sterowanie przesłonami zainstalowanymi czy to w budownictwie mieszkalnym, czy też biurowym, za pośrednictwem zwykłej sieci LAN lub systemu automatyki domowej. Wśród najbardziej znaczących przykładów integracji produktów ScreenLine z systemami inteligentnego zarządzania budynkiem są m.in. Torre Zucchetti w Lodi, dawne Główne Magazyny w Weronie, Centrum Handlowe iLife di Etoy oraz szpital l’Hôpital Riviera-Chablais w Szwajcarii, gdzie inżynierowie Pellini ściśle współpracowali z największymi i najbardziej doświadczonymi firmami z branży integracji systemów. 

Dalszą ewolucją, zgodną z najnowszymi osiągnięciami IoT (Internet Rzeczy) jest integracja z urządzeniami sterującymi głosem, takimi jak Alexa, która pozwoli na sterowanie zmotoryzowanymi przesłonami ScreenLine bez konieczności używania przycisków, pilotów lub innych urządzeń smart.

Kolejnym trendem, coraz powszechniejszym zarówno wśród producentów stolarki (w postaci konstrukcji przesuwnych typu HST), jak i wśród producentów fasad, jest zwiększanie powierzchni przeszklonych. Poza walorami estetycznymi, trend ten związany jest bezpośrednio z koniecznością ograniczania nadmiernego nasłonecznienia latem, ale także z maksymalizacją ilości światła oraz ciepła wpadających do pomieszczenia zimą. Także i w tej sytuacji gama zmotoryzowanych produktów ScreenLine może być stosowana w powierzchniach dotąd niewyobrażalnych dla tego typu rozwiązań – od 2019 roku aż do 9 m² przy zachowaniu pełnych funkcji (podnoszenie, opuszczanie i sterowanie kątem nachylenia lamelek), pozostawiając projektantom i ich wyobraźni maksymalną swobodę, gwarantując jednocześnie najlepszą wydajność energetyczną dzięki dostępności ciepłej ramki o szerokości 29 mm (jako opcja).

Jednak rosnąca popularność systemów zmotoryzowanych nie zahamowała ścieżki innowacyjności Pellini SpA w zakresie rozwiązań sterowanych ręcznie: wśród nich wyróżnia się nowa wersja sterowania za pomocą magnetycznego suwaka (S). Jest to system, którego sterowanie odbywa się poprzez pionowe przesuwanie magnetycznego kursora, umieszczonego na prawej lub lewej krawędzi szyby. 

Dzięki opatentowanej technologii antybakteryjnej Sanitized® suwak pokryty jest specjalną powłoką jonów srebra, dzięki czemu jest on bardzo popularny w środowiskach wymagających ścisłej higieny: w szpitalach, gabinetach lekarskich oraz szkołach. System S zyskał także większe możliwości wymiarowe, zostały udoskonalone kwestie estetyczne, udostępniliśmy go także z ramką o szerokości 22 mm oraz dodaliśmy możliwość stosowania plis w miejsce standardowych żaluzji – tłumaczy Wojciech Nazimek, Area Manager Pellini w Polsce. 


Pozostałe zmiany objęły serię produktów SL16, czyli system, który dzięki specjalnie zaprojektowanym i opatentowanym komponentom pozwala na umieszczenie przesłony w komorze zespolenia o szerokości zaledwie 16 mm. W zakresie modelu SL16C poszerzono możliwości wymiarowe, a także wprowadzono możliwość wyposażenia go w zewnętrzny napęd elektryczny. Jeśli zaś chodzi o model SL16S, jest on wykonywany m.in. z plastikowych materiałów o zdecydowanie większej odporności na wysokie temperatury i niezawierających ołowiu (zgodnie z normą REACH), a zatem ma on dużo mniejszy wpływ na środowisko naturalne.

Zmianom wprowadzonym w ramach marki ScreenLine® mogą się Państwo przyjrzeć odwiedzając stoisko B60 w hali 11 na największych w branży szkła targach Glasstec w Düsseldorfie.
#zaluzje_miedzyszobowe, #oslony_okienne, #ScreenLine

Zainteresowany? Poproś o ofertę!ScreenLine® – nowoczesna i komfortowa ochrona przed słońcem

ScreenLine® – nowoczesna i komfortowa ochrona przed słońcem

ScreenLine® to marka włoskiej firmy Pellini SpA, która...

Dach markizowy markant teraz także w wersji z przyłączem ściennym

Dach markizowy markant teraz także w wersji z przyłączem ściennym

Czworonożna ochrona przed słońcem oraz warunkami...

Duragrain – nowe wzory powierzchni bram garażowych

Duragrain – nowe wzory powierzchni bram garażowych

Znane dotąd ze swojego bezpieczeństwa, komfortu...

KRISPOL i Nice ponownie łączą siły

KRISPOL i Nice ponownie łączą siły

KRISPOL i Nice wspólnie zostały sponsorem zbliżającej...» Więcej na subportalu osłony, bramy