| Wyświetleń:1386

Producent osłon przeciwsłonecznych LEWENS stawia pierwsze kroki w Polsce

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Lewens

fot. Lewens |

Lewens jest znanym w Europie Zachodniej producentem pełnego asortymentu systemów przeciwsłonecznych. Przedsiębiorstwo, wraz z nastaniem roku 2016, poczyniło pierwsze kroki w kierunku wejścia na polski rynek. Aby poznać więcej szczegółów na ten temat, zaprosiliśmy do rozmowy Łukasza Jarosza reprezentującego firmę Lewens Sonnenschutz – Systeme GmbH & Co. KG na terenie Polski. 

Może Pan coś więcej powiedzieć o firmie Lewens?

Oczywiście, chętnie przedstawię kilka faktów na jej temat. Firma Lewens Sonnenschutz – Systeme GmbH & Co. KG została założona w roku 1998 przez pana Götz Albrecht Lewens, obecnie prezesa firmy. Wszystko rozpoczęło się od powierzchni produkcyjnej zajmującej 2000 mkw i prowizorycznego biura w prywatnym mieszkaniu założyciela firmy. Obecnie nasza firma zajmuje powierzchnię ok. 22.000 mkw i zatrudnia ponad 160 pracowników. Wysokiej jakości markizy oraz systemy dachów szklanych produkowane są w naszym zakładzie od początku do końca – od projektu, poprzez konfekcję tkanin, lakierowanie komponentów, aż do montażu końcowego. Z początkiem roku 2011 uruchomiliśmy własną lakiernię proszkową, zaś najmłodszym sektorem działalności przedsiębiorstwa jest produkcja dachów szklanych działająca od 2012 roku.

Jak dużo wytwarzacie markiz? Gdzie odbywa się produkcja?

W sezonie 2015 wyprodukowaliśmy ponad 16 tysięcy sztuk markiz. Z roku na rok odnotowujemy wzrost sprzedaży naszych wyrobów i komponentów do samodzielnego ich konfekcjonowania. Warto tutaj zaznaczyć, że ponad 1/3 obrotu generowanego przez naszą firmę stanowi sprzedaż komponentów do takich krajów jak: Belgia, Holandia, Francja, Hiszpania, Stany Zjednoczone czy Australia.

Produkcja naszych markiz oraz dachów szklanych znajduje się w Niemczech, w miejscowości Ludwigslust położonej blisko autostrady 24, pomiędzy Berlinem a Hamburgiem. Biorąc pod uwagę fakt, że jest ona zlokalizowana na terenie Niemiec, z dumą możemy brandować nasze wyroby znakiem „made in Germany”.

Czym wyróżniają się wasze produkty wśród innych dostępnych na rynku rozwiązań tego typu?

Przede wszystkim konstrukcje naszych markiz oraz dachów szklanych oferujemy w 24 standardowych kolorach bez dopłaty – w tym w 6 lakierach strukturalnych. Dzięki własnej lakierni proszkowej możemy również zaoferować konstrukcje naszych markiz w setkach kolorów oraz lakierach strukturalnych. Kolejnym atutem są atrakcyjne terminy realizacji, które wynoszą odpowiednio dla kolorów magazynowanych do 2 tygodni, zaś dla kolorów lakierowanych pod zamówienie do 3 tygodni. Ważnym czynnikiem wyróżniającym nasze produkty jest również zastosowanie wysokojakościowych poszyć akrylowych i poliestrowych znanych producentów. Dzięki nowoczesnej szwalni oraz zastosowaniu mocnych nici Tenara odpornych na działanie czynników UV, trwałość szwów znacznie się wydłuża, a tym samym wydłuża się żywotność produktów w których zostały zastosowane. Warto tutaj zaznaczyć, że oferowane przez nas poszycia markizowe mogą być również klejone technologią ultradźwiękową. 

Kolejnym czynnikiem wyróżniającym nasze produkty jest fakt, że są one przyjazne podczas montażu – przykładem mogą być dachy szklane serii MURANO. Jak już przy dachach szklanych jesteśmy, to warto powiedzieć, że – podobnie jak markizy – są one kompletowane u nas w zakładzie, po to, aby podczas montażu u klienta wszystko do siebie pasowało. Oprócz wszystkich wymienionych do tej pory zalet, oferujemy również szereg innowacyjnych rozwiązań, jak markizy kasetowe z wysięgiem do 4 metrów, markizy z możliwością łączenia modułowego do 20 metrów, wysięgi ramion w wymiarach niestandardowych itd. Staramy się ciągle wzbogacać naszą ofertę produktową oraz reagować na zmieniające się trendy na rynku osłon przeciwsłonecznych. Doskonałym przykładem jest tutaj markiza Toscana nagrodzona tytułem Aluminium Design Award, co potwierdza fakt, że nasze produkty charakteryzuje nowoczesny design. Na zakończenie warto podkreślić, że produkty oferowane przez firmę Lewens Sonnenschutz – Systeme GmbH & Co. KG choć są wysokojakościowe, to dostępne są w przystępnych cenach. 

Proszę powiedzieć, jak wygląda dystrybucja waszych produktów w Polsce? 

Obecnie jest jeszcze w trakcie budowy. Marka LEWENS pojawiła się w Polsce dopiero z początkiem 2016 roku, choć jest doskonale rozpoznawalna i znana w Europie Zachodniej, w tym przede wszystkim w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Francji oraz krajach Beneluxu. Zdajemy sobie sprawę, że rok 2016 w Polsce będzie polegał w głównej mierze na budowaniu relacji z potencjalnymi klientami. Dlatego poszukujemy w głównej mierze firm branżowych, których marka rozpoznawalna jest lokalnie oraz które posiadają doświadczenie w instalowaniu osłon przeciwsłonecznych oraz dachów szklanych. Na pewno zamierzamy w jakiś sposób nagrodzić klientów, którzy w pierwszej kolejności wyrażą gotowość współpracy z nami (specjalne rabaty, pomoc w organizacji showroomu, własne materiały reklamowe itd.). 

#

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY