Markiza pionowa markilux unowocześniona pod względem technologii i designu

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Nowa markiza pionowa markilux 620/625 sprawia wrażenie niezwykle smukłej.

fot. markilux

Nowa markiza pionowa markilux 620/625 sprawia wrażenie niezwykle smukłej.


Model o nowym prostokątnym designie z funkcją ochrony przed ciekawskimi spojrzeniami i warunkami atmosferycznymi idealnie komponuje się z markizami pod zadaszenia szklane.

fot. markilux

Model o nowym prostokątnym designie z funkcją ochrony przed ciekawskimi spojrzeniami i warunkami atmosferycznymi idealnie komponuje się z markizami pod zadaszenia szklane.

Markiza pionowa markilux 620/625 stawia na smukłą linię, małą wysokość konstrukcyjną oraz prostokątny kształt. Zaletą jest również dopracowana technologia, np. w postaci obciążonego profilu czołowego, umożliwiającego łatwe zwijanie i rozwijanie markizy. 


Kaseta na poszycie oraz profil czołowy nowej wersji markizy są niezwykle cienkie i dzięki temu niemal niedostrzegalne na ścianie domu. W połączeniu z innymi markizami, model ten można wykorzystać jako ochronę przed zimnem, ciekawskimi spojrzeniami oraz deszczem.

Producent markiz markilux nadał nowy kształt swojej markizie pionowej markilux 620/625 dla dużych fasad okiennych, jednocześnie dopracowując ją pod względem technologicznym. Design kasety na poszycie oraz nowe prowadzenie boczne z wytrzymałego, malowanego proszkowo, tłoczonego aluminium ma od teraz prostokątny kształt. 

Dzięki temu optycznie jeszcze bardziej wpasowuje się w kubistyczny styl kaset niektórych z naszych produktów, a tym samym pasuje do skromnej, nowoczesnej architektury – mówi Michael Gerling, dyrektor ds. technicznych firmy markilux. 


Dwa warianty modelu do mniejszego i większego zacienienia


Warianty modelu 620 oraz 625 na pierwszy rzut oka różnią się od siebie wymiarem kasety oraz powierzchnią markizy. Wersja markilux 625 o maksymalnej powierzchni poszycia wynoszącej 22 metry kwadratowe oferuje aż dziesięć metrów kwadratowych więcej cienia niż mniejszy wariant markizy. Ponadto, jak twierdzi Michael Gerling, duża kaseta jest bardziej odporna na zginanie od tej w modelu 620. Ma to szczególnie duże znaczenie dla lekkiego prowadzenia oraz zamykania markiz o dużych rozmiarach. Oba warianty modelu posiadają kasety o niezwykle smukłej budowie, osiągające wysokość zaledwie 11 lub 13,5 cm. Całkowita wysokość, łącznie z profilem czołowym, wynosi maksymalnie 15 cm. W przypadku dużych fasad tarasowych oznacza to większą, a tym samym bardziej komfortową wysokość przejścia.
 

Możliwość łączenia z innymi markizami dzięki prostokątnemu kształtowi


Również boczne prowadnice zostały dopasowane do smukłego i lekkiego stylu kasety oraz profilu czołowego – podkreśla Michael Gerling, dodając, że rozmiar modelu markilux 625 pozwala łączyć go z markizą z dachem „markant”, a także markizą z systemem ramowym „construct”. 


Markiza pionowa stanowi tym samym pewną ochronę przed zimnem, deszczem oraz ciekawskimi spojrzeniami, dbając o przytulną atmosferę w domu. System „tracfix” tworzy jedną całość bez prześwitu między poszyciem a prowadnicami, zapewniając ochronę przed wiatrem nawet do sześciu stopni w skali Beauforta. Częściowo elastyczne profile wewnętrzne zapewniają dodatkowo dobre napięcie poszycia markizy, która nawet podczas wiatru jest bardzo cicha. 

Dzięki minimalistycznej formie oraz jednolitej optyce markiza tak idealnie dopasowuje się do każdej fasady okiennej, że sprawia wrażenie, jakby była jej częścią. Dlatego zgłosiliśmy markizę do nagrody Design Award 2018 – wyjaśnia Michael Gerling. – Pasują do niej również delikatne dodatki, takie jak profile z klipsami, które profesjonalnie maskują śruby mocujące w prowadnicach.


Charakterystyczne wykończenie dzięki udoskonalonej technologii 


Jednak nie tylko wygląd produktu uległ zmianie, ale także zastosowana technologia: profil czołowy został nieco obciążony, umożliwiając lekkie prowadzenie. Rozwijanie i zamykanie markizy stało się zatem niezwykle ciche. Dodatkowo zoptymalizowany został przebieg kabli elektrycznych do głównego napędu z silnikiem radiowym, RTS lub silnikiem standardowym. Dodatkowo oba warianty modelu można zamontować bezpośrednio za pomocą bocznych prowadnic – bez jakichkolwiek podtrzymań i z samonośną kasetą. Dzięki temu markiza pionowa markilux 620/625 w nowej odsłonie „Look and feel” nadaje się według Michaela Gerlinga do jeszcze szerszego zastosowania, przy czym wygląd ma całościowy charakter, a technika została udoskonalona. 

Podpis pod rysunkiem

Nowa markiza pionowa markilux 620/625 sprawia wrażenie niezwykle smukłej. Model o nowym prostokątnym designie z funkcją ochrony przed ciekawskimi spojrzeniami i warunkami atmosferycznymi idealnie komponuje się z markizami pod zadaszenia szklane, takimi jak markilux 779 lub markiza z dachem markilux „markant”. Dodatkowo prowadnice w systemie „tracfix” zapewniają napięcie poszycia i obciążenie profilu czołowego, umożliwiając ciche i lekkie prowadzenie.

#oslony_okienne, #oslony_sloneczne, #markizy

Zainteresowany? Poproś o ofertę!ScreenLine® – nowoczesna i komfortowa ochrona przed słońcem

ScreenLine® – nowoczesna i komfortowa ochrona przed słońcem

ScreenLine® to marka włoskiej firmy Pellini SpA, która...

Dach markizowy markant teraz także w wersji z przyłączem ściennym

Dach markizowy markant teraz także w wersji z przyłączem ściennym

Czworonożna ochrona przed słońcem oraz warunkami...

Duragrain – nowe wzory powierzchni bram garażowych

Duragrain – nowe wzory powierzchni bram garażowych

Znane dotąd ze swojego bezpieczeństwa, komfortu...

KRISPOL i Nice ponownie łączą siły

KRISPOL i Nice ponownie łączą siły

KRISPOL i Nice wspólnie zostały sponsorem zbliżającej...» Więcej na subportalu osłony, bramy