Przewodnik Tasta. Rolety, markizy, żaluzje i moskitiery

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Sukcesu wrocławskiej firmy Tasta należy chyba upatrywać w pomyśle na estetykę i pieczołowitość. Firma przyciąga klientów traktujących swoje wyroby osobiście, dbając o najwyższą jakość i szukających właściwego klimatu w kolorach, wzorach, czy grze światła.

Tradycja jakości jest w dosłownym znaczeniu elementem filozofii firmy. Kilkanaście lat doświadczeń Ojca uzupełniane jest nowatorstwem i odwagą do innowacji Syna. Rodzinny klimat konweniuje z rodzinnym przeznaczeniem produktów.

Mieszkania, ale też i firmy wyposażone w systemy osłonowe Tasty, można rozpoznać po umiejętnym doborze systemów, materiałów, kolorów, czy faktur.

W ofercie Firmy znajdują się:
•  wewnętrzne systemy osłonowe
•  zewnętrzne systemy osłonowe
•  sterowania i napędy

Wewnętrzne systemy osłonowe

Wewnętrzne systemy osłonowe spełniają różnorodne funkcje: umożliwiają płynną regulację natężenia wpadającego światła, zapewniają prywatność osłaniając przed spojrzeniami z zewnątrz, a przede wszystkim są niezastąpionym elementem indywidualnej dekoracji wnętrza.

Wewnętrzne systemy osłonowe nie chronią przed deszczem i wiatrem jednakże w pewnym zakresie realizują także funkcje systemów zewnętrznych: redukują hałas z zewnątrz, chronią przed promieniowaniem cieplnym, czy w mniejszym zakresie - przed zimnem.

W zależności od potrzeb i możliwości inwestora, funkcji, jakie mają realizować osłony, miejsca i otoczenia montażu oraz efektu, który chcemy osiągnąć, należy wybrać odpowiedni produkt sięgając do bogatej oferty wewnętrznych systemów osłonowych firmy Tasta.

Rolety tekstylne klasyczne

Rolety klasyczne przeznaczone są przede wszystkim do montażu bezpośrednio nad oknem (do nadproża, do sufitu lub we wnęce) i stosowane są w miejscach, gdzie osłonić należy większą powierzchnię np.: całą wnękę okienną, witrynę itp. Wyjątkiem w ofercie firmy Tasta jest roleta klasyczna w formacie mini - Mini C02, którą montuje się najczęściej na skrzydle okna.

Rolety tekstylne w półkasetach

Rolety w półkasetach przeznaczone są do montażu bezpośrednio na skrzydle okna (do listew przyszybowych). Są wyrobem idealnym do okien zespolonych nowej generacji z PCV, aluminium i drewna i po zamontowaniu stają się ich integralnym elementem.

Rolety tekstylne w kasetach

W zależności od rozmiaru wybranego systemu (kasety, rury, nawojowej, mechanizmów) rolety w kasetach równie dobrze osłaniają mniejsze, jak i większe powierzchnie. Mniejsze systemy rolet w kasetach montuje się najczęściej bezpośrednio na skrzydle np. drzwi balkonowych z poprzeczką, większe - stosowane są przy montażu do nadproża lub sufitu.

Rolety z folii antyrefleksyjnych

Rozwiązanie problemu przegrzewania się pomieszczeń za pomocą wewnętrznej osłony było niemożliwe, dopóki trzydzieści lat temu na rynku zachodnioniemieckim i szwajcarskim nie pojawiły się pierwsze rolety z folii refleksyjnych. Dzisiaj są one bardzo popularne ze względu na swoje wyjątkowe właściwości: odbijanie znacznej ilości energii słonecznej, redukowanie refleksów powstających np. na ekranach monitorów oraz widok na zewnątrz pomimo opuszczonej rolety.

Rolety do okien dachowych

Rolety do okien dachowych montowane są na skrzydle okna dachowego (bezpośrednio do ramy okna). Istotnie podnoszą walory użytkowe okien dachowych, które z powodu niepionowego montażu są szczególnie narażone na penetrujące działanie słońca. Rolety do okien dachowych dają możliwość kontroli nad ilością wpadającego światła, umożliwiają redukcję nadmiaru ciepła w lecie oraz pomagają oszczędzać energię cieplną w zimie.

Żaluzje poziome

Żaluzje poziome pozwalają płynnie kontrolować kierunek i ilość wpadającego światła. Bardzo bogata kolorystyka taśm i mnogość ich rodzajów (gładkie, perforowane, przecierane, wzorzyste itp.) daje możliwość dopasowania do charakteru każdego wnętrza i umożliwia niepowtarzalną grę światłem.

Żaluzje pionowe 

Żaluzje pionowe przeznaczone są przede wszystkim do pomieszczeń komercyjnych, gdzie doskonale spełniają funkcje niezawodnych osłon wielkogabarytowych. Przy zastosowaniu lameli o mniejszej szerokości ( 89 mm ) żaluzje pionowe o niewielkich wymiarach wyglądają delikatnie i elegancko także w przytulnych pomieszczeniach prywatnych.

Plisy

Plisy to rodzaj eleganckiej i dekoracyjnej zasłony przeciwsłonecznej pozwalającej uzyskać niepowtarzalne efekty świetlne. Dzięki zastosowaniu plis w pomieszczeniu uzyskujemy miękkość światła i harmonię kolorów współgrających z wystrojem wnętrza.

Zewnętrzne systemy osłonowe 

W upalne lato słońce potrafi być uciążliwe zarówno w domu, jak i w biurze. Na szczęście jest kilka sposobów, by "uszczelnić" okna przed promieniami.


Na działanie promieni słonecznych najbardziej narażone są pomieszczenia, których okna wychodzą w kierunku południowym i południowo-zachodnim. W naszej strefie klimatycznej okno o powierzchni szyb 1,5 m 2 wychodzące na południe lub południowy zachód zachowuje się latem jak grzejnik o mocy ok. 1 kW.

W zamkniętych pomieszczeniach ogrzewanych promieniami słonecznymi i o niedostatecznej wentylacji dochodzi do zjawiska przegrzania powietrza. Temperatura może wzrosnąć powyżej 30 st . C. Niewiele pomoże otwarcie okna, a nawet przewietrzenie, tym bardziej że temperatura na zewnątrz w słoneczny dzień jest również bardzo wysoka. Chłodzenie pomieszczenia będzie przebiegało bardzo powoli, a znaczne obniżenie temperatury nastąpi dopiero w nocy.

Najskuteczniejsza ochrona przed słońcem polega na zatrzymaniu jego promieni przed szybą. Zewnętrzne systemy osłonowe zatrzymują od 60 do niemal 100 % promieni słonecznych. Jeśli chcemy skutecznie zmniejszyć oddziaływanie słońca na wnętrza budynków, powinniśmy zadbać o to w fazie projektowania lub wznoszenia budynku, ale niekoniecznie...

Rolety

W krajach, w których słońce daje się we znaki znacznie bardziej niż w Polsce, stosowane są powszechnie zewnętrzne rolety. Istotną zaletą rolet jest także to, że skutecznie zmniejszają ryzyko kradzieży.

Rolety tekstylne

Zewnętrzne rolety tekstylne wykonane są z tkanin SOLITS lub SCREEN. Materiały te pochłaniają i odbijają od 86% do 100% promieni słonecznych eliminując efekt ocieplania się pomieszczenia, zapewniają optymalne oświetlenie oraz prywatność w pomieszczeniu bez ograniczenia widoku na zewnątrz. Nie można nie doceniać również innej funkcji zewnętrznych rolet tekstylnych - skutecznej ochrony przed insektami.

Markizy

Okna skierowane na południe są stosunkowo łatwe do przysłonięcia ze względu na duży kąt padania promieni słonecznych wynoszący latem powyżej 65 st . Skuteczną ochroną jest zacienienie okien markizami.

Żaluzje fasadowe

Żaluzje fasadowe dają nieograniczone możliwości dozowania światła i promieni słonecznych wpadających do pomieszczenia. Różne profile lameli oraz prowadnic bocznych umożliwiają ich zastosowanie praktycznie w każdej fasadzie budynku.

Moskitiery

Moskitiery nie chronią przed słońcem, jednakże są jedną z najpowszechniej stosowanych osłon zewnętrznych, ponieważ prosto i skutecznie zabezpieczają nas przed insektami.

Sterowania i napędy


Napędy i sterowania do rolet


Automatyka w roletach

Dzięki automatycznemu zamykaniu i otwieraniu rolet dom sprawia wrażenie zamieszkałego, co odstrasza potencjalnych włamywaczy.

Możliwość zamontowania w już istniejących roletach wysoki komfort i łatwość obsługi prosty montaż.


Potrzebne są...

...siłownik wkładany SOMFY HiPro.

Siłowniki te pasują do wszystkich rur nawojowych. Wyposażone są w wyłączniki krańcowe, mocny silnik asynchroniczny, smarowaną fabrycznie przekładnie i hamulec.

Charakteryzują się wyjątkowo cichą pracą

...przełącznik Inis Uno

służy do sterowania pojedynczą roletą

...lub przełącznik inteligentny
Memoris Uno

przełącznik z 24-godzinną pamięcią . Po przyciśnięciu zapamiętuje on godzinę wysłania polecenia otwarcia lub zamknięcia rolety i powtarza je w 24-godzinnym cyklu.

...lub przełącznik programowany
Chronis Uno

do sterowania jedną roletą. Dzięki zastosowaniu przełącznika Chronis Uno rolety otwierają się lub zamykają dokładnie o zaprogramowanej porze.

...lub sterowanie centralne
Centralis Uno IB

które umożliwia sterowanie wieloma roletami w małych obiektach takich jak np. domy jednorodzinne.

...lub sterowanie centralne
Centralis RTS

W przypadku tego sterowania sygnały z nadajnika wysyłane są do odbiornika drogą radiową, dzięki czemu nie trzeba prowadzić okablowania. Centalis RTS umożliwia sterowanie wieloma roletami w małych obiektach.

Lub jako alternatywa :

...SOMFY Roll-Lift

jest to idealne rozwiązanie dla, tych którzy nie chcą lub nie mogą umieścić siłownika w rurze nawojowej. Roll-Lift instalowany jest w miejsce normalnego zwijacza taśmy, otwiera roletę całkowicie automatycznie lub po naciśnięciu klawisza.Reklama
#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Tasta Systemy Osłonowe Sp. z o.o.

54-055 Wrocław
ul. Braniborska 14
tel.: 071 359 26 63
tel.: 609 625 883
Fax: 071 359 26 61
e-mail: salon@tasta.pl
http://www.tasta.pl
https://www.facebook.com/tastasystemyoslonowe/Produkty marki WIŚNIOWSKI na targach Zaunteam w Szwajcarii

Produkty marki WIŚNIOWSKI na targach Zaunteam w Szwajcarii

Firma WIŚNIOWSKI tym razem wzięła udział w targach...

Nowa stolarka otworowa – fanaberia czy wymóg termomodernizacji?

Nowa stolarka otworowa – fanaberia czy wymóg termomodernizacji?

Wymiana elementów stolarki otworowej to nieodzowna...

Bramy Novosprint Duo dla zmniejszenie ryzyka wypadku w firmie

Bramy Novosprint Duo dla zmniejszenie ryzyka wypadku w firmie

Novosprint Duo to rozwiązanie dedykowane tym branżom...

Bezpieczeństwo pracy w stacjach przeładunkowych

Bezpieczeństwo pracy w stacjach przeładunkowych

Rampy i doki przeładunkowe to najważniejsze ogniwo w...» Więcej na subportalu osłony, bramy