Przytulna pergola na mroźny, zimowy czas?

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Aluminiowe pergole to zadaszenia tarasowe, które za sprawą swojej funkcjonalności i prostego, ponadczasowego wzornictwa, znajdują zastosowanie zarówno w klimacie śródziemnomorskim, jak i w naszym regionie. Co więcej, dzięki nim i ich dodatkowym akcesoriom, my, mieszkańcy zimniejszej części globu, możemy znacznie wydłużyć okres korzystania z wypoczynku na tarasie.


Pergolę Pergoletta wyposażyć można w tekstylne rolety lub szklane panele, które zatrzymują chłód i wiatr na zewnątrz. Rolety montowane są w estetycznych kasetach pod górną ramą. Opcjonalnie posiadają one przejrzyste okna PVC, zapewniające niezakłócony widok na zewnątrz. Dzięki instalacji ogrzewania, poranną kawą na tarasie można cieszyć się nawet wtedy, gdy temperatura na zewnątrz oscyluje wokół 0°. 

Grzejniki na podczerwień – jak to działa?


Działające na podczerwień, elektryczne panele grzewcze montowane są na ścianie budynku lub bezpośrednio na konstrukcji pergoli. Wytwarzane przez nie promienie podczerwone nie ogrzewają powietrza, a jedynie osoby i przedmioty, znajdujące się w ich zasięgu. Uzyskiwane w ten sposób ciepło podobne jest do promieni słonecznych, odczuwa się je zaraz po włączeniu urządzenia. Ta forma ogrzewania eliminuje straty energii, zapewniając komfort termiczny w ściśle określonym czasie.

Ogrzewanie pod pergolą


Panele grzewcze montowane w zadaszeniach tarasowych Pergoletta mają moc 2000 W. W zależności od warunków zewnętrznych i indywidualnego zapotrzebowania można je regulować za pomocą pilota, korzystając z funkcji 100%, 80% lub 66% możliwości. Instalacja elektryczna poprowadzona jest w niewidoczny z zewnątrz sposób. To eleganckie i ekonomiczne źródło ciepła doskonale sprawdzi się w naszym kapryśnym, polskim klimacie – wczesną wiosną, późną jesienią, ale również w chłodniejsze letnie dni i wieczory. Zwłaszcza, jeśli pergola stanowi osłonę dla basenu lub jacuzzi.

Czujniki deszczu i śniegu


Zapewniamy, że pergola Pergoletta pozostaje bezpieczna nawet w gwałtownie zmieniających się warunkach atmosferycznych. Czujnik deszczu i śniegu chroni taras także podczas nieobecności właścicieli. Dach zamyka się automatycznie pod wpływem pierwszych kropli deszczu, a kiedy opadom towarzyszy spadek temperatury poniżej -2° to otwiera się, by uniknąć gromadzenia się śniegu – tłumaczy Dariusz Jaworski, Project Manager firmy Pergoletta.


Pergoletta Sun&Shadow zaprasza do pierwszego w Polsce Showroomu na Aleii Rzeczypospolitej 31 w Warszawie (Wilanów).

#zadaszenia_tarasowe, #pergola, #markiza, #pergoletta

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Produkty marki WIŚNIOWSKI na targach Zaunteam w Szwajcarii

Produkty marki WIŚNIOWSKI na targach Zaunteam w Szwajcarii

Firma WIŚNIOWSKI tym razem wzięła udział w targach...

Nowa stolarka otworowa – fanaberia czy wymóg termomodernizacji?

Nowa stolarka otworowa – fanaberia czy wymóg termomodernizacji?

Wymiana elementów stolarki otworowej to nieodzowna...

Bramy Novosprint Duo dla zmniejszenie ryzyka wypadku w firmie

Bramy Novosprint Duo dla zmniejszenie ryzyka wypadku w firmie

Novosprint Duo to rozwiązanie dedykowane tym branżom...

Bezpieczeństwo pracy w stacjach przeładunkowych

Bezpieczeństwo pracy w stacjach przeładunkowych

Rampy i doki przeładunkowe to najważniejsze ogniwo w...» Więcej na subportalu osłony, bramy