Zagrożenia, przed którymi ochroni nas osłona przeciwsłoneczna

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Markizy stanowią ekologiczną alternatywę dla pobierających dużo energii klimatyzacji.

fot. Dickson-Constant

Markizy stanowią ekologiczną alternatywę dla pobierających dużo energii klimatyzacji.


Świadomi zagrożeń wynikających z nadmiernego przebywania na słońcu, stosujemy kremy z filtrem i zakrywamy głowy, jednocześnie zapominając o jednym z najskuteczniejszych rozwiązań zapobiegania szkodliwemu działaniu słońca – markizie, która nie tylko osłania taras, ale również pozwala na zmniejszenie temperatury w domu. Aby lepiej chronić się przed niechcianymi konsekwencjami działania promieni słonecznych, warto poznać niebezpieczeństwa z tym związane.


Promieniowanie ultrafioletowe


Promieniowanie UV przyspieszają naturalne starzenie przedmiotów, stopniowo zmieniając powierzchnię, a zwłaszcza kolor. Jednocześnie promienie UV atakują skórę, co może wywołać powikłania i choroby. Dla lepszej ochrony ważne jest umieszczenie bariery między słońcem a osobą lub między słońcem a obiektem. Średnio, materiał markizowy dobrej jakości blokuje od 90 do 99% promieniowania UV. 

Podczerwień


Niewidzialne promieniowanie – podczerwień jest bardzo niebezpieczna już od pojawienia się pierwszych promieni słonecznych. Podczerwień ogrzewa substancje stałe i gazowe, dając poczucie ciepła. Instalacja markizy pozwala na ograniczenie temperatury wewnątrz pomieszczenia i pośrednio zmniejsza zużycie energii.

Nadmierne natężenie światła


Widzialne światło jest częścią promieniowania słonecznego, na które nasze oczy są najbardziej wrażliwe. Nadmierne natężenie światła może powodować oślepienie szkodliwe dla naszych oczu. Celem ochrony przeciwsłonecznej jest zatem zmniejszenie skutków oślepienia. Przechodząc przez materiał, widzialne światło wpływa na odczucie światła w pomieszczeniu. W tym przypadku mowa jest o zabarwieniu światła. Może to mieć wpływ na postrzeganie przestrzeni pod względem wielkości, temperatury itp.Odbicie – absorpcja – przewodzenie, czyli na czym polega skuteczna ochrona1. Przewodzenie      2. Odbicie      3. Absorpcja

Gdy promienie słoneczne dotykają przedmiotu, są one odbijane (tzn. przekazywane na inne przedmioty), wchłaniane przez powierzchnię obiektu bądź też przechodzą przez niego. Suma tych trzech możliwości daje wartość równą 100%. Gęstość tkaniny markizy związana jest z absorpcja, a na odbicie i przewodzenie wpływ ma kolor materiału. 

Markizy stanowią ekologiczną alternatywę dla pobierających dużo energii klimatyzacji. Jako dowód można podać, że od 2002 roku Parlament Europejski uważa, że markiza jest jednym z rozwiązań pozwalających na zmniejszeniu kosztów zużycia energii. 

Dickson stale optymalizuje zarządzaniem energią związaną z procesem produkcji, w celu zminimalizowania emisji dwutlenku węgla. Dodatkowo materiały Dickson mają długą żywotność (materiały markizowe posiadają gwarancję do 10 lat) – dzięki wysokiej jakości włókien używanych do produkcji we Francji.  

#oslony_przeciwsloneczne, #markizy, #

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Co zrobić, aby garaż nie wychładzał domu?

Co zrobić, aby garaż nie wychładzał domu?

Większość osób budujących dom jednorodzinny planuje...

14 listopada – Dzień Czystego Powietrza

14 listopada – Dzień Czystego Powietrza

Dziś obchodzimy Dzień Czystego Powietrza – to...

Technologie służące bezpieczeństwu – WIŚNIOWSKI na targach SKYDD

Technologie służące bezpieczeństwu – WIŚNIOWSKI na targach SKYDD

Nowoczesne technologie służące bezpieczeństwu...

Nowości w ofercie FlexiForce: automatyka przemysłowa – napędy GfA

Nowości w ofercie FlexiForce: automatyka przemysłowa – napędy GfA

Będąc uznanym podmiotem na rynku automatyki bram...

Markiza VMZ cleanAir FAKRO laureatem konkursu DOBRY WZÓR 2018

Markiza VMZ cleanAir FAKRO laureatem konkursu DOBRY WZÓR 2018

Spośród 119 finalistów interdyscyplinarne jury...» Więcej na subportalu osłony, bramy