Komfortowe temperatury na tarasie

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Marka markilux posiada od lat w swoim programie produktów promienniki ciepła. Teraz są one dostępne w nowym designie i najnowszej technologii.


Nowy promiennik ciepła markilux przyniesie ciepło promieni podczerwonych na taras i balkon za naciśnięciem przycisku. Jak tłumaczy producent, zapewnią to odporne na warunki atmosferyczne, nieoślepiające krótkie promienie podczerwone, odpowiadające technologii rur grzewczych „UltraLowGlare“. Ze światłem 45 luksów na kilowat generują one przyjemny dla oczu kolor światła. 

Promienie podczerwone odczuwa się jako przyjemnie ciepłe, czyniąc klimat pod markizą bardzo komfortowym – podkreśla Michael Gerling, dyrektor ds. technologii i produkcji markilux. – Ich atutem jest też to, że promienniki ciepła przekształcą energię w maksimum ciepła. To energetycznie bardziej wydajne niż przy poprzednim modelu.


Funkcja natychmiastowego startu chroni przed zbyt wysokim prądem załączania


Zapewni to także reflektor za lampą podczerwoną. Michael Gerling wyjaśnia, że dzięki swojej nowej asymetrycznej formie w górnej części wypromieniowywane jest więcej ciepła, które lepiej rozprowadza się w dół. Przestrzeń pod urządzeniem jest dzięki temu odczuwalnie cieplejsza, a większa powierzchnia efektywnie nagrzewa się z energii wyjściowej.

Promiennik ciepła wyposażono w natychmiastową funkcję startu. Promienniki ciepła nagrzewają się powoli z niewielkim prądem rozruchu, chroniąc przed zbyt wysokim prądem załączania. Podobnie techniczną nowość stanowi fakt, że promiennik ciepła można obsługiwać technologią io. Tak więc promiennik ciepła można obsługiwać klasycznie nadajnikiem radiowym io albo w inteligentnym trybie home za pomocą smartfona lub tabletu, lub przez aplikację, taką jak „Tahoma“, a od końca marca 2018 również aplikacją „Connexoon Terrace“. Dzięki temu urządzenie jest jednym z pierwszych, pozwalających się sterować inteligentną technologią – mówi Michael Gerling.


Promiennik ciepła odporny na warunki atmosferyczne przez cały rok


Promiennik ciepła istnieje od roku 2018 w trzech wersjach: o mocy 2000W, 2500W oraz przyciemniany trzystopniowo o mocy 2500W i technologii radiowej io. Aby zapobiec zbytniemu nagrzewaniu się podłoża, na którym umieszczono promiennik ciepła, zamocowano na tylnej stronie dodatkowe żeberka chłodzące. Lakierowana proszkowo obudowa jest, jak mówi Michael Gerling, odporna na warunki atmosferyczne oraz zabezpieczona przed wodą rozpyskową. Dzięki temu instalacja przetrwa na zewnątrz cały rok. Z nowym programem uchwytów promiennik ciepła można montować na ścianie, suficie albo bezpośrednio na markizie. 

#oslony_okienne, #oslony_sloneczne, #markizy, #promienniki_ciepla

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Ewolucja systemu YOODA Smart Home

Ewolucja systemu YOODA Smart Home

YOODA Smart Home to dwukierunkowy system, który jest...

IV Spotkanie Oficjalnych Sprzedawców Dickson – Dickson Dealers

IV Spotkanie Oficjalnych Sprzedawców Dickson – Dickson Dealers

W dniach 3-4 grudnia odbędzie się już IV Spotkanie...

Grupa Sukces rozbudowuje ofertę o nowe serie pilotów

Grupa Sukces rozbudowuje ofertę o nowe serie pilotów

Sukces Technology Group oferuje nowoczesne, profesjonalne...

Brama garażowa zimą. Jak nie stracić jej funkcjonalności?

Brama garażowa zimą. Jak nie stracić jej funkcjonalności?

Ja zabezpieczyć bramę, aby podczas zimy korzystać z...

System automatycznej wentylacji bramy od Hörmann

System automatycznej wentylacji bramy od Hörmann

Skuteczną wentylację przy minimalnych stratach ciepła...» Więcej na subportalu osłony, bramy