| Wyświetleń:290

Screeny kontra nadmierne nasłonecznienie

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Screeny kontra nadmierne nasłonecznienie

fot. Akant

Screeny kontra nadmierne nasłonecznienie


Samo osłonięcie pomieszczenia przed słońcem już nie wystarczy. Lata obserwacji potrzeb klientów oraz rozwój technologii doprowadziły do stworzenia wielofunkcyjnego rozwiązania – screenów łączących nowoczesny design i opcje, których brakowało w dotychczasowych rozwiązaniach.


W słoneczny dzień cieszymy się lepszym nastrojem dzięki endorfinom, które wydziela organizm pod wpływem promieni słonecznych. Dzieje się tak, gdy natężenie promieni jest optymalne i nie powoduje przegrzania, pragnienia czy zmęczenia. Nadmierne nasłonecznienie może jednak dać wręcz odwrotny efekt – uniemożliwić relaks czy utrudnić pracę, dlatego warto kontrolować jego poziom. Tu z pomocą przychodzą screeny – nowoczesne osłony okienne, dzięki którym promienie słoneczne pojawią się w pomieszczeniu tylko wtedy, gdy będą w nim mile widziane.

Dlaczego screeny stały się tak popularnym rodzajem osłon okiennych? Powodów jest wiele: mogą wyeliminować promienie słoneczne i tym samym zaciemnić wnętrze, obniżyć temperaturę w pomieszczeniu, osłonić przed wzrokiem ciekawskich sąsiadów. Dzięki temu, że są w stanie chronić przed nadmiernym nagrzaniem pomieszczenia, prowadzą też do redukcji kosztów klimatyzacji, co sprawia, że rozwiązanie świetnie wpisuje się w ideę domu energooszczędnego.

Screeny doceniane są także za nowoczesny design. Minimalistyczna forma świetnie zgrywa się ze współczesną architekturą. Screen z powodzeniem osłoni modne w ostatnich latach duże powierzchnie okien – sprawdza się przy przeszkleniach aż do 15 m². Skrzynka, w której znajduje się materiał screena, jest bardzo mała i ma zaledwie 95 mm, dzięki czemu osłony nie zaburzają wyglądu elewacji. Co więcej, screeny można montować na wiele sposobów: jako rolety zewnętrzne oraz wewnętrzne, podtynkowo czy do ramy okna, dzięki czemu jest to rozwiązanie bardzo uniwersalne.

W zakresie designu screeny wyróżnia fakt, że materiał screena na życzenie klienta można zadrukować, dzięki czemu może on pełnić funkcję obrazu, ozdobnego panelu czy banera reklamowego. Screeny wyróżnia także prosty system sterowania – w zależności od preferencji można wybrać pomiędzy pilotem bądź tradycyjnym przełącznikiem.

Poszukując osłon okiennych skrojonych na miarę, warto rozważyć wybór screenów. Duża funkcjonalność i możliwość szczegółowego dopasowania do potrzeb klienta sprawiły, że stały się one bardzo popularne.

#oslony_zewnetrzne, #oslony_sloneczne, #oslony_screen

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


SOLIDBOX –  żaluzje fasadowe w wersji podtynkowej

SOLIDBOX – żaluzje fasadowe w wersji podtynkowej

W ofercie firmy Anwis pojawił się niedawno nowy...

Zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości przy zastosowaniu wysokich okien

Zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości przy zastosowaniu wysokich okien

Od połowy 2020 roku istnieje możliwość wyposażenia...

Osłoń swój biznes przed kryzysem

Osłoń swój biznes przed kryzysem

W obliczu obecnych restrykcji prawnych oraz zdecydowanie...

Zdalna konfiguracja i diagnostyka – Somfy ułatwia pracę instalatorów

Zdalna konfiguracja i diagnostyka – Somfy ułatwia pracę instalatorów

Po wprowadzeniu szkoleń technicznych w wersji on-line,...

Jak osłonić okna na poddaszu?

Jak osłonić okna na poddaszu?

Osłonięcie okien połaciowych dla wielu właścicieli...



» Więcej na subportalu osłony, bramy




ii