| Wyświetleń:340

Sposoby na ochronę przed słońcem

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Sposoby na ochronę przed słońcem

fot. EKO-OKNA

Sposoby na ochronę przed słońcem


Sposoby na ochronę przed słońcem

fot. EKO-OKNA

Sposoby na ochronę przed słońcem

Rodzaj osłon przeciwsłonecznych warto wybrać już na etapie projektu domu, wówczas z łatwością można zabudować większość ich elementów, tak jak w przypadku rolet nadstawnych czy żaluzji fasadowych. 


Dla tych, dla których ważna jest nie tylko funkcjonalność, ale także estetyka, mamy dobrą wiadomość: kolor wybranych osłon bez problemu można dopasować do koloru okien czy drzwi, a nawet skomponować je z bramą czy drzwiami. W tym przypadku zamówienia warto dokonać u jednego producenta. Dlaczego? Zyskamy pewność, że kolor ram okiennych oraz kolor osłon nie będzie różnił się odcieniem, oczywiście w przypadku wyboru tej samej okleiny lub lakieru. To także większy komfort, gdyż całe zamówienie otrzymamy jednym transportem. 

Czołowym producentem stolarki otworowej w kraju jest firma Eko-Okna. Producent dysponuje także szeroką ofertą osłon przeciwsłonecznych, takich jak rolety zewnętrzne, żaluzje fasadowe, rolety screen czy okiennice. Wybór będzie zależał przede wszystkim od potrzeb użytkownika. Rolety oraz okiennice ochronią nie tylko przed słońcem, ale także przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. 

Pragnę podkreślić, że rolety zewnętrzne to nie rolety antywłamaniowe. Oczywiście typowe rolety zewnętrzne mogą odstraszyć potencjalnego włamywacza, ale ich główne funkcje to ochrona przed promieniowaniem słonecznym, nagrzewaniem się pomieszczeń oraz zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Klientom szukającym najbezpieczniejszych rozwiązań proponujemy rolety antywłamaniowe SAR. Ich klasa odporności na włamanie to RC3. Została potwierdzona przez instytut IFT Rosenheim – tłumaczy Artur Daszewski, Product manager ds. rolet w firmie Eko-Okna S.A. 


Innowacyjnym rozwiązaniem oferowanym przez firmę Eko-Okna są z pewnością odchylane prowadnice do rolet. Nadają się one do montażu w roletach adaptacyjnych. Ramiona wykonane z aluminium umożliwiają na odchylanie prowadnic na zewnątrz pod kątem nawet 45 stopni. Dzięki temu użytkownik zyskuje możliwość wietrzenia pomieszczenia przy jednoczesnym zaciemnieniu wnętrza. Odchylne prowadnice stają się również nieocenionym rozwiązaniem podczas deszczu. Nawet podczas największej ulewy można odchylić roletę i cieszyć się dopływem świeżego powietrza.

Screeny oraz żaluzje fasadowe idealnie sprawdzą się w roli osłon przeciwsłonecznych, w szczególności w przypadku dużych powierzchni.

Zarówno rolety, screeny, jak i żaluzje fasadowe mogę być wyposażone w napęd, co umożliwi proste sterowanie nimi za pomocą pilota. Mogą również zostać podłączone do systemu „domu inteligentnego”, co pozwala na sterowanie za pomocą smartfona. 

W przypadku, gdy klient nie ma możliwości podłączenia rolety do instalacji elektrycznej, polecamy mu zestawy solarne – dodaje Artur Daszewski. – To nowoczesne połączenie komfortowego sterowania osłonami z zasilaniem z energii słonecznej. Bateria zasilana jest przez panel fotowoltaiczny, który umieszcza się na kasecie rolety lub na elewacji nad oknem. Panel nie musi, wbrew powszechnej opinii, być wystawiony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. By mógł ładować baterię wystarczy dostęp do światła dziennego.

 
#oslony_okienne, #rolety_zewnetrzne, #zaluzje_fasadowe

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

EKO-OKNA S.A.

47-480 Pietrowice Wielkie
Kornice ul. Spacerowa 4
tel.: 801 232 728
tel.: (32) 415 17 63
Fax: (32) 418 30 62
e-mail: poczta@ekookna.pl
https://www.ekookna.pl
https://www.facebook.com/Eko-Okna-SA-131332623623082/Nice Cup wraca do korzeni. Pierwsza runda w Toruniu

Nice Cup wraca do korzeni. Pierwsza runda w Toruniu

Już w przyszły czwartek (16.07) na torze w Toruniu...

Rolety do ogrodów zimowych – ROLAX

Rolety do ogrodów zimowych – ROLAX

Rolety dachowe ROLAX z aluminiowym pancerzem to unikatowe...

SOLIDBOX –  żaluzje fasadowe w wersji podtynkowej

SOLIDBOX – żaluzje fasadowe w wersji podtynkowej

W ofercie firmy Anwis pojawił się niedawno nowy...

Zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości przy zastosowaniu wysokich okien

Zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości przy zastosowaniu wysokich okien

Od połowy 2020 roku istnieje możliwość wyposażenia...

Osłoń swój biznes przed kryzysem

Osłoń swój biznes przed kryzysem

W obliczu obecnych restrykcji prawnych oraz zdecydowanie...» Więcej na subportalu osłony, bramy