Sposoby na ochronę przed słońcem

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Rodzaj osłon przeciwsłonecznych warto wybrać już na etapie projektu domu, wówczas z łatwością można zabudować większość ich elementów, tak jak w przypadku rolet nadstawnych czy żaluzji fasadowych. 


Dla tych, dla których ważna jest nie tylko funkcjonalność, ale także estetyka, mamy dobrą wiadomość: kolor wybranych osłon bez problemu można dopasować do koloru okien czy drzwi, a nawet skomponować je z bramą czy drzwiami. W tym przypadku zamówienia warto dokonać u jednego producenta. Dlaczego? Zyskamy pewność, że kolor ram okiennych oraz kolor osłon nie będzie różnił się odcieniem, oczywiście w przypadku wyboru tej samej okleiny lub lakieru. To także większy komfort, gdyż całe zamówienie otrzymamy jednym transportem. 

Czołowym producentem stolarki otworowej w kraju jest firma Eko-Okna. Producent dysponuje także szeroką ofertą osłon przeciwsłonecznych, takich jak rolety zewnętrzne, żaluzje fasadowe, rolety screen czy okiennice. Wybór będzie zależał przede wszystkim od potrzeb użytkownika. Rolety oraz okiennice ochronią nie tylko przed słońcem, ale także przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. 

Pragnę podkreślić, że rolety zewnętrzne to nie rolety antywłamaniowe. Oczywiście typowe rolety zewnętrzne mogą odstraszyć potencjalnego włamywacza, ale ich główne funkcje to ochrona przed promieniowaniem słonecznym, nagrzewaniem się pomieszczeń oraz zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Klientom szukającym najbezpieczniejszych rozwiązań proponujemy rolety antywłamaniowe SAR. Ich klasa odporności na włamanie to RC3. Została potwierdzona przez instytut IFT Rosenheim – tłumaczy Artur Daszewski, Product manager ds. rolet w firmie Eko-Okna S.A. 


Innowacyjnym rozwiązaniem oferowanym przez firmę Eko-Okna są z pewnością odchylane prowadnice do rolet. Nadają się one do montażu w roletach adaptacyjnych. Ramiona wykonane z aluminium umożliwiają na odchylanie prowadnic na zewnątrz pod kątem nawet 45 stopni. Dzięki temu użytkownik zyskuje możliwość wietrzenia pomieszczenia przy jednoczesnym zaciemnieniu wnętrza. Odchylne prowadnice stają się również nieocenionym rozwiązaniem podczas deszczu. Nawet podczas największej ulewy można odchylić roletę i cieszyć się dopływem świeżego powietrza.

Screeny oraz żaluzje fasadowe idealnie sprawdzą się w roli osłon przeciwsłonecznych, w szczególności w przypadku dużych powierzchni.

Zarówno rolety, screeny, jak i żaluzje fasadowe mogę być wyposażone w napęd, co umożliwi proste sterowanie nimi za pomocą pilota. Mogą również zostać podłączone do systemu „domu inteligentnego”, co pozwala na sterowanie za pomocą smartfona. 

W przypadku, gdy klient nie ma możliwości podłączenia rolety do instalacji elektrycznej, polecamy mu zestawy solarne – dodaje Artur Daszewski. – To nowoczesne połączenie komfortowego sterowania osłonami z zasilaniem z energii słonecznej. Bateria zasilana jest przez panel fotowoltaiczny, który umieszcza się na kasecie rolety lub na elewacji nad oknem. Panel nie musi, wbrew powszechnej opinii, być wystawiony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. By mógł ładować baterię wystarczy dostęp do światła dziennego.

 
#oslony_okienne, #rolety_zewnetrzne, #zaluzje_fasadowe

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

EKO-OKNA S.A.

47-480 Pietrowice Wielkie
Kornice ul. Spacerowa 4
tel.: 801 232 728
tel.: (32) 415 17 63
Fax: (32) 418 30 62
e-mail: poczta@ekookna.pl
http://www.ekookna.pl
http://www.facebook.com/Eko-Okna-SA-131332623623082/Lego w skali XXL Hörmann wyposaża największe centra logistyczne

Lego w skali XXL Hörmann wyposaża największe centra logistyczne

407 przemysłowych bram segmentowych, rampy i domki...

Nice ponownie mecenasem Akademii Piłkarskiej Stadionu Śląskiego

Nice ponownie mecenasem Akademii Piłkarskiej Stadionu Śląskiego

1 października br. Prezes Zarządu Klubu Sportowego...

Aplikacja mobilna Akant – informacje o systemach osłonowych na wyciągnięcie ręki

Aplikacja mobilna Akant – informacje o systemach osłonowych na wyciągnięcie ręki

Nowe rozwiązanie ma na celu ułatwienie dostępu do...

Dlaczego zakup rolet zewnętrznych to dobra inwestycja?

Dlaczego zakup rolet zewnętrznych to dobra inwestycja?

W dzisiejszym artykule eksperci CELS wyjaśniają,...

OKNOPLAST poszerza asortyment i wprowadza na rynek nowoczesną bramę garażową Dekedo

OKNOPLAST poszerza asortyment i wprowadza na rynek nowoczesną bramę garażową Dekedo

To bardzo ważny krok i element długofalowej strategii...» Więcej na subportalu osłony, bramy