Łatwiejszy montaż markiz przegubowych markilux

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

panel“ to nazwa nowej szyny mocującej markiluxa. Szybciej i łatwiej można mocować na niej wszystkie markizy przegubowe producenta markiz.

fot. Markilux

panel“ to nazwa nowej szyny mocującej markiluxa. Szybciej i łatwiej można mocować na niej wszystkie markizy przegubowe producenta markiz.


Ponadto szyna rozkłada na ścianie lepiej siły ciągnące markizy.

fot. Markilux

Ponadto szyna rozkłada na ścianie lepiej siły ciągnące markizy.

Do zacienienia balkonu albo tarasu na całej długości markiza przegubowa będzie dobrym wyborem... ale musi być dobrze osadzona na ścianie domu. W zależności od budowy ścian, służą do tego specjalne uchwyty oraz płyty. Aby ułatwić montaż, markilux zaprojektował szynę mocującą o nazwie „panel". Oferuje więcej opcji umieszczania markizy na różnych podłożach i oszczędza czas przy montażu.


Zamontowanie markizy wymaga fachowej wiedzy, bowiem dzisiejszy sposób budowania dopuszcza różnorodne materiały: od cegieł przez piaskowiec wapnisty, aż po lekkie elementy budowlane, beton komórkowy lub drewno. Często dochodzi do tego jeszcze materiał izolacyjny. Zanim monter zamocuje markizę, musi najpierw sprawdzić konstrukcję ściany, gdyż w zależności od materiału budowlanego bardzo różna będzie gęstość oraz nośność. Dlatego też uchwyty i płyty do montażu nie będą identyczne. Dopasowano je do fizycznych właściwości danego materiału budowlanego. Mogą rozkładać na ścianie wysokie siły ciągnące, powstałe przez ramiona dźwigni i ciężar własny markizy przegubowej oraz wiatr.

Szyna mocująca oszczędzi czas i koszty


Aby bezproblemowo montować markizy przegubowe na możliwie wielu podłożach, ekspert markiz markilux skonstruował szynę mocującą „panel“. Zdaniem Michaela Gerlinga, dyrektora ds. technologii i produkcji w markilux, pomiar, ustawienie i montaż markizy staje się dzięki temu wielokrotnie łatwiejszy i szybszy niż z pojedynczymi uchwytami. 

Szynę montuje się z mniejszą ilością specjalnych śrub na ścianie niż uchwytów. Oszczędza to nie tylko koszty, ale też czas. Tym bardziej montowanie przebiegnie szybciej i od ręki –przekonuje Michael Gerling. – Ponadto siła ciągnąca rozkłada się przez długość szyny lepiej na podłożu i daje większy rozstaw osi środków montażowych. Są one jeszcze lepiej dopasowane do różnych materiałów budowlanych. Produkt ten jest też idealny do pomieszczeń wystawowych, bowiem model markizy daje się łatwo zmieniać – wszystkie uchwyty z naszego programu są kompatybilne z nową szyną.


Do wyboru są dwa warianty szyn 


„panel“ występuje w dwóch wersjach: jako szyna ciągła, odpowiadająca mniej więcej długością markizie, albo jako segmenty o długości 25 centymetrów. 

Gerling wyjaśnia, dlaczego oferuje się szynę w dwóch wariantach: Każda sytuacja montażowa jest inna, przez określony sposób konstrukcji, wybrany model markizy oraz życzenia klientów. Dlatego nie zawsze będzie pasować szyna ciągła. 


Krótkie segmenty nie dają jednak tej zalety, aby poprzez długość szyny lepiej rozkładają się siły ciągnące na ścianie. Także tutaj montaż wymaga mniej śrub w porównaniu z pojedynczymi uchwytami. Montowanie obu wariantów przebiega przez dowolnie wybrane punkty mocujące, których ilość mierzy się nośnością podłoża montażowego. Punkty mocowania przy montowaniu markizy powinny być jednak zgodne z pozycją ramion przegubowych, ponieważ działają tu największe siły ciągnące.

„panel“ można łączyć z profilem łączenia ściennego


Z wysokością 23 centymetrów i głębokością zaledwie 5 centymetrów szyna daje markizie piękną ramę, twierdzi Gerling. Prezentuje się bardzo subtelnie, ponadto wszystkie śruby są zakryte. Uchwyty markizowe można łatwo przesuwać, wyrównać i mocować za pomocą suwaka zaciskowego na szynie we wpuście, który później zostanie zamknięty. „panel“ przy wersji ciągłej można ponadto łączyć z profilem łączenia ściennego, aby chronić od góry przed wilgocią i zabrudzeniem te modele markiz, które nie domykają się ściśle z szyną. W otwartych systemach szynę można zaopatrzyć też w daszek ochronny. Oprócz tego praktyczne jest, że przyłącze elektryczne markizy znika we wnętrzu szyny mocującej.

#markizy, #oslony_przeciwsloneczne, #ochrona_sloneczna, #markiza_markant, #montaz_markiz

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Lego w skali XXL Hörmann wyposaża największe centra logistyczne

Lego w skali XXL Hörmann wyposaża największe centra logistyczne

407 przemysłowych bram segmentowych, rampy i domki...

Nice ponownie mecenasem Akademii Piłkarskiej Stadionu Śląskiego

Nice ponownie mecenasem Akademii Piłkarskiej Stadionu Śląskiego

1 października br. Prezes Zarządu Klubu Sportowego...

Aplikacja mobilna Akant – informacje o systemach osłonowych na wyciągnięcie ręki

Aplikacja mobilna Akant – informacje o systemach osłonowych na wyciągnięcie ręki

Nowe rozwiązanie ma na celu ułatwienie dostępu do...

Dlaczego zakup rolet zewnętrznych to dobra inwestycja?

Dlaczego zakup rolet zewnętrznych to dobra inwestycja?

W dzisiejszym artykule eksperci CELS wyjaśniają,...

OKNOPLAST poszerza asortyment i wprowadza na rynek nowoczesną bramę garażową Dekedo

OKNOPLAST poszerza asortyment i wprowadza na rynek nowoczesną bramę garażową Dekedo

To bardzo ważny krok i element długofalowej strategii...» Więcej na subportalu osłony, bramy