| Wyświetleń:381

Rolety rzymskie, czyli szyk i elegancja na oknie

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Rolety rzymskie, czyli szyk i elegancja na oknie

fot. Modnie w Oknie

Rolety rzymskie, czyli szyk i elegancja na oknie


Rolety rzymskie, czyli szyk i elegancja na oknie

fot. Pol-blinds z Gdyni

Rolety rzymskie, czyli szyk i elegancja na oknie

Rolety rzymskie, czyli szyk i elegancja na oknie

fot. Arta z Bydgoszczy

Rolety rzymskie, czyli szyk i elegancja na oknie

Rolety rzymskie podbijają serca tych, którzy chcą na swoich oknach mieć elegancko prezentującą się przesłonę okienną. Duży wybór tkanin sprawia, że bez żadnego problemu znajdziemy rozwiązanie doskonale pasujące do aranżacji gustownych wnętrz.


Z pewnością każdy z nas spotkał się z takim sformułowaniem, że rolety rzymskie są świetną alternatywą dla tradycyjnych zasłon. Jest to idealne podsumowanie właśnie tej osłony okiennej, która charakteryzuje się całym szeregiem zalet. Jeśli nadal mamy pewne problemy z podjęciem ostatecznego wyboru, to w tym tekście zebrane są wszystkie najważniejsze informacje na temat rolet rzymskich.

Rodzaje rolet rzymskich


Rolety rzymskie, oprócz niewątpliwej elegancji, charakteryzują się również dużą uniwersalnością. Doradcy Modnie w Oknie mają w swojej ofercie trzy rodzaje rolet rzymskich. Oto one:

» rolety rzymskie na łańcuszek to najbardziej popularna opcja, z którą w domach swoich znajomych można spotkać się najczęściej. W tym przypadku sterujemy ustawieniem rolety za pomocą mechanizmu łańcuszkowego. W podstawowej opcji sznurek kulkowy wykonany jest z PVC, do wyboru w trzech kolorach: białym, transparentnym oraz szarym. Jest również możliwość zastosowania zasłony rzymskiej z metalowym sznurkiem kulkowym.

Rolety rzymskie z mechanizmem koralikowym można za pomocą uniwersalnego zaczepu zamontować zarówno do ściany, jak i do sufitu. Dodatkowo, przy tym rozwiązaniu, można być spokojnym o bezpieczeństwo swoich pociech. Mechanizm sterujący "Fly Wheel" sprawia, że przy zbyt dużym nacisku na sznurek kulkowy zostanie on automatycznie wypięty. Zapobiegnie to potencjalnemu nieszczęściu.

» rolety rzymskie jednokierunkowe są montowane w świetle szyby. W tej opcji rynna górna jest przymocowana na stałe, a zatem ilość wpadającego światła regulujemy za pomocą rynny dolnej. Ustawienie rolety rzymskiej zmieniamy za pomocą specjalnych uchwytów. Mamy do wyboru pięć kolorów rynien: biały, brązowy, antracytowy, anoda silver oraz mosiądz.

» rolety rzymskie dwukierunkowe w porównaniu do poprzedniego rozwiązania różnią się tym, że w tym przypadku rynna górna jest również ruchoma. Dzięki temu z ogromną łatwością zasłonimy wybrany przez siebie fragment okna.


W jaki sposób można sterować roletami rzymskimi?


W przypadku rolet rzymskich najczęściej stosuje się sterowanie ręczne. Jednak jeżeli chcielibyśmy dla swojej wygody zdecydować się na sterowanie elektryczne, to nie ma z tym najmniejszego problemu. Jeśli tylko chcemy, to możemy operować wysokością ustawienia rolety za pomocą pilota.

Akurat w przypadku rolet rzymskich można skorzystać tylko i wyłącznie z napędu bateryjnego. Jest to o tyle atrakcyjna opcja, że nie ma potrzeby kucia w ścianach w celu poprowadzenia przewodów. Istnieje tylko jeden warunek, aby móc skorzystać z napędu elektrycznego: szerokość zasłony rzymskiej musi wynosić przynajmniej 80 centymetrów. Napęd bateryjny wystarczy naładować raz na trzy miesiące. Robi się to za pomocą ładowarki, która wyposażona jest w przewód o długości trzech metrów.

Dodatki do rolet rzymskich


Decydując się na rolety rzymskie, mamy do dyspozycji bardzo bogaty wybór tkanin. Dodatkowo w części z nich możemy skorzystać ze specjalnej podszewki, dzięki czemu uzyskamy większy efekt zaciemnienia w pomieszczeniu. Bardzo popularną i praktyczną opcją jest możliwość uszycia poduszki dekoracyjnej z takiej samej tkaniny, na którą zdecydujemy się do zastosowania przy rolecie rzymskiej. Wysokiej jakości materiały zastosowane przy poduszkach sprawią, że sofa w salonie zyska nowoczesny, designerski wygląd. Warto dodać, że dla części z tkanin jest również opcja ucięcia części materiału z belki.

Praktyczne w użytkowaniu


Rolety rzymskie cenione są nie tylko przez swój elegancki wygląd, bogaty dobór tkanin i efektowne fałdy po zwinięciu. To także bardzo uniwersalne rozwiązanie, które pasuje do salonu, sypialni, pokoju dziecięcego, kuchni oraz łazienki. Czyli tak naprawdę dobierzemy ten rodzaj rolet do aranżacji każdego pomieszczenia.

Ogromną zaletą rolet rzymskich jest również fakt, że bez najmniejszego problemu możemy wypiąć tkaninę. Następnie, tak jak w przypadku tradycyjnych zasłon, upierzemy materiał i możemy ponownie cieszyć się czystą tkaniną na swoim oknie. Właśnie dlatego nawet montaż zasłon rzymskich w miejscach ze wzmożoną wilgotnością nie jest najmniejszym problemem.

Jeśli jesteśmy już przekonani, że rolety rzymskie są tym, czego szukamy, to warto skontaktować się z jednym z doradców Modnie w Oknie i wybrać optymalne rozwiązanie.

Autor tekstu: Grzegorz Marciniak (ideawnetrz.pl)
#oslony_wewnetrzne, #rolety_wewnetrzne, #rolety_rzymskie

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Wyniki głosowania na Najlepszy Bieg w historii Nice 1 Ligi Żużlowej

Wyniki głosowania na Najlepszy Bieg w historii Nice 1 Ligi Żużlowej

Wyścig Hansa Andersena z 2017 roku otrzymał najwięcej...

Nice otwiera drzwi do Inteligentnego Domu FIBARO

Nice otwiera drzwi do Inteligentnego Domu FIBARO

Gdy w sierpniu 2018 Nice i FIBARO połączyły siły,...

Walcząc z upałami, czyli jak zmniejszyć nagrzewanie się pomieszczeń latem

Walcząc z upałami, czyli jak zmniejszyć nagrzewanie się pomieszczeń latem

Coraz częściej spotykanym problemem w okresie letnim...

Okna przesuwne a montaż rolet

Okna przesuwne a montaż rolet

EKO-OKNA prezentują rozwiązania, które pozwolą nam na...

Wybieramy podtynkowe systemy roletowe

Wybieramy podtynkowe systemy roletowe

Inwestycja w ich zakup zwraca się w niższych rachunkach...» Więcej na subportalu osłony, bramy