| Wyświetleń:1838

Grupa HELLA przygotowuje kolejną fazę wzrostu i wzmacnia integrację w Grupie

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Grupa HELLA przygotowuje kolejną fazę wzrostu i wzmacnia integrację w Grupie

fot. HELLA

Grupa HELLA przygotowuje kolejną fazę wzrostu i wzmacnia integrację w Grupie


Lider rynku austriackiego w zakresie nowoczesnych systemów przeciwsłonecznych zakończył ponad 12-letnią fazę akwizycji i koncentruje się obecnie na ujednoliceniu procesów biznesowych w obrębie grupy i dalszym rozwoju przedsiębiorstwa pod względem organizacyjnym oraz technicznym. 


Przedstawił to na ostatnim spotkaniu zarządu Właściciel Grupy i Prezes Zarządu Andreas Kraler w siedzibie firmy w Abfaltersbach (Południowy Tyrol). 

Potencjał stworzony poprzez wzrost ma zostać w pełni wykorzystany w ciągu najbliższych kilku lat. Na tej podstawie firma planuje kolejną fazę rozwoju – zakomunikował Andreas Kraler.


Grupa HELLA między 2004 a 2016 rokiem przejęła 15 przedsiębiorstw – przede wszystkim w Niemczech, we Włoszech i w Czechach. Tym samym uzyskano zarówno udziały w rynku, jak i w sposób planowy poszerzono portfolio produktów oraz zwiększono zakres własnej produkcji. 

Te kroki były niezbędne dla długotrwałej ekspansji w Europie. Rozwój pojedynczej firmy nie wystarczyłby, aby uzyskać wiodącą pozycję międzynarodową w perspektywie długoterminowej – powiedział Andreas Kraler. 


W wyniku ciągłej, międzynarodowej strategii rozwoju, sprzedaż wzrosła z 25 milionów (2003) do 181 milionów euro (2018). Liczba pracowników przekroczyła w tym samym okresie 1000, obecnie Grupa HELLA zatrudnia 1350 pracowników. Podstawowe portfolio żaluzji fasadowych, markiz i rolet zostało poszerzone o grupy produktów, tj.: markizy do ogrodów zimowych oraz pergole. W ramach strategii ekspansji pozyskano również wiedzę, doświadczenie w zakresie komponentów do systemów rolet nakładanych oraz ich procesów produkcyjnych, jak np. formowanie tworzyw sztucznych.

Odmłodzenie kierownictwa


Grupa HELLA jest zorganizowana jako spółka holdingowa i obecnie obejmuje 34 własne lokalizacje oraz sześć zakładów produkcyjnych. Równolegle do rozwoju firmy odmłodzona została kadra zarządzająca. Obecnie grupa HELLA jest zarządzana przez: mgr inż. (FH) Christian Schaller (rocznik 1973), inż. Andreas Kraler, MBA (rocznik 1974), mgr inż. Harald Niedrist (rocznik 1971) oraz mgr Georg Pranter (rocznik 1960). Celem jest optymalizacja wewnętrznej struktury, łatwe i elastyczne połączenie z klientami. Integracja wszystkich spółek w grupie odbywa się obecnie za pomocą ujednoliconego systemu IT.

Sześć zakładów produkcyjnych


Asortyment produktów HELLA jest wytwarzany w sześciu zakładach. W siedzibie głównej firmy w Abfaltersbach znajduje się największy zakład, w którym produkowane są głównie żaluzje fasadowe i rolety. W niemieckim Werne skoncentrowane są produkty Outdoor Living, takie jak markizy i pergole. Z zakładów w Duisburgu i Geislingen pochodzą rolety nakładane, rolety zewnętrzne oraz komponenty systemowe dla tych grup produktów do połączenia z oknem, względnie fasadą. Pozostałe zakłady znajdują się w Czechach i w Polsce. 

Chodzi o to, aby móc oferować nasze innowacyjne produkty i usługi jeszcze bardziej ukierunkowane na grupę docelową i bardziej wydajnie, dzięki optymalnie skoordynowanemu środowisku produkcyjnemu – tłumaczył Andreas Kraler. 


Mocne strony grupy HELLA stanowi indywidualne przygotowywanie pod wymiar, konfiguracja całych systemów, które są dostarczane bezpośrednio do klientów lub na budowy, a także własne sterowanie systemami do ochrony przeciwsłonecznej. Oprócz kompleksowego wyposażenia budynków w osłony przeciwsłoneczne, HELLA dostarcza komponenty do odbiorców przemysłowych, co tworzy kolejny filar grupy HELLA.

#oslony_zewnetrzne, #rolety, #zaluzje, #systemy_oslon, #zaluzje_fasadowe, #markizy, #pergole

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Rolety do ogrodów zimowych – ROLAX

Rolety do ogrodów zimowych – ROLAX

Rolety dachowe ROLAX z aluminiowym pancerzem to unikatowe...

SOLIDBOX –  żaluzje fasadowe w wersji podtynkowej

SOLIDBOX – żaluzje fasadowe w wersji podtynkowej

W ofercie firmy Anwis pojawił się niedawno nowy...

Zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości przy zastosowaniu wysokich okien

Zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości przy zastosowaniu wysokich okien

Od połowy 2020 roku istnieje możliwość wyposażenia...

Osłoń swój biznes przed kryzysem

Osłoń swój biznes przed kryzysem

W obliczu obecnych restrykcji prawnych oraz zdecydowanie...

Zdalna konfiguracja i diagnostyka – Somfy ułatwia pracę instalatorów

Zdalna konfiguracja i diagnostyka – Somfy ułatwia pracę instalatorów

Po wprowadzeniu szkoleń technicznych w wersji on-line,...» Więcej na subportalu osłony, bramy
ii