| Wyświetleń:3691

Osłoń swój biznes przed kryzysem

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Osłoń swój biznes przed kryzysem

fot. PLSPC

Osłoń swój biznes przed kryzysem


Osłoń swój biznes przed kryzysem

fot. PLSPC

Osłoń swój biznes przed kryzysem

Osłoń swój biznes przed kryzysem

fot. PLSPC

Osłoń swój biznes przed kryzysem

Osłoń swój biznes przed kryzysem

fot. PLSPC

Osłoń swój biznes przed kryzysem

W obliczu obecnych restrykcji prawnych oraz zdecydowanie wyższych wymagań stawianych lokalom przez gości, kluczowym dla utrzymania maksymalnych obrotów jest zapewnienie spokojnej, estetycznej i wyróżniającej się przestrzeni. 


Dziś na wybór restauracji wpływa znacznie więcej czynników niż jeszcze kilka lat temu, a jednym z decydujących jest dostępność miejsc na zewnątrz, w ogródkach, ale także ich standard i komfort przebywania na zewnątrz. Stoliki na świeżym powietrzu dają gościom poczucie bezpieczeństwa oraz minimalizacji ryzyka zakażenia wirusem. 

Zagrożenie z przebywania w takim miejscu jest zbliżone do spaceru po ulicy, a na pewno niższe niż zakupy w zatłoczonym markecie. Z tego właśnie powodu, wiele miast w Polsce ułatwiło oraz obniżyło opłaty za najem przestrzeni przed lokalem. Miejsca na zewnątrz zdecydowanie przyciągają potencjalnych klientów. Obarczone są jednak ryzykiem niesprzyjających warunków atmosferycznych. Zarówno deszcz, jak i intensywne słońce mogą skutecznie zniechęcić gości do spędzania czasu na dworze. Niezbędne okazuje się skuteczne zadaszenie tej przestrzeni. 

Pierwszym wyborem restauratora są zazwyczaj parasole przeciwsłoneczne, które niestety często nie wytrzymują próby czasu. Ponadto, przy większym deszczu, woda ścieka na ich połączeniach, przemakają, a także ich estetyka pozostawia wiele do życzenia. Do tego wiatr stanowi dla nich spore zagrożenie. Sprawia to, że przestrzeń zewnętrza nie jest maksymalnie wykorzystywana. Optymalnym rozwiązaniem problemów z pozostałymi osłonami przeciwsłonecznymi jest pergola. 

To trwała aluminiowa konstrukcja, zadaszona przesuwnym dachem wykonanym ze specjalistycznej, nieprzemakalnej tkaniny. Stanowi ona barierę dla nawet największej ulewy, zabezpiecza przed słońcem, zmieniając ogródek w przyjemnie zacienione miejsce, nadaje estetyki i staje się elementem wyróżniającym lokal spośród innych . Dzięki dużym rozpiętościom i niewielkiej ilości podpór, optymalizuje ilość miejsca dla gości oraz zdecydowanie ułatwia logistykę związaną z ich obsługą. 

Tego typu konstrukcja wpłynąć może również na rentowność lokalu. Dzięki zwiększonej liczbie miejsc bez względu na pogodę, obroty powinny wzrastać. Wyższy komfort gości to ich lepszy nastrój, a tym samym chęć do składania zamówień, a także satysfakcja i zadowolenie z obsługi, które powinny znaleźć odzwierciedlenie w napiwkach. To również dłuższy sezon ogrodów – odpowiednio przygotowane mogą efektywnie funkcjonować do późnej jesieni. 

Dla pragnących znaleźć miejsce dla swojego biznesu w nowej rzeczywistości, jest to możliwość bycia o krok przed konkurencją z jednoczesną wartością dodaną do własnego biznesu. Co zyskuje inwestor podczas zakupu pergoli? 

Przede wszystkim dodatkową zadaszoną przestrzeń, osłonę łatwą w montażu i bez ingerencji w podłoże, ochronę przeciwsłoneczną i deszczową, możliwość łączenia pojedynczych systemów pergolowych – duże powierzchnie, możliwość personalizacji własnej przestrzeni: oświetlenie, głośniki, sofy etc. Pergola pozwala uczynić zewnętrzną strefę restauracyjną bardzo atrakcyjną, również przy pomocy dużej gamy kolorystycznej materiałów, możliwości adaptacji do istniejącego otoczenia; możliwości zdalnego sterowania zadaszeniami; technologii SMART; możliwości „zamknięcia” przestrzeni zewnętrznej i uczynienia jej bardziej intymną – przy użyciu rolety bocznej czy screenów; mobilności – łatwy demontaż na okres zimowy.


Ile to kosztuje? 


Mając na uwadze nowe przepisy i obostrzenia, a także możliwość powiększenia swojej „dochodowej” przestrzeni, koszt jest znikomy. Przy średnio założonych kosztach uzyskanych, wartość inwestycji zwraca się po okresie użytkowania około 20-30 dni. Trwałość pergoli jest na poziomie kilku do kilkunastu lat, co oznacza jednorazową inwestycję. Wszystkich zainteresowanych tematem zwiększenia zysków w restauracjach poprzez osłony zewnętrzne zachęcamy do skorzystania z naszego kalkulatora zwrotu z inwestycji, który znajduje się na stronie Polish Solar Protection Council www.plspc.org – tłumaczą eksperci z PLSPC. 


Polish Solar Protection Council (Polska Rada Osłon Przeciwsłonecznych) jest organizacją non-profit, która zrzesza innowacyjne polskie firmy, działające na rynku osłon przeciwsłonecznych. PLSPC działa pod parasolem ES-SO (the European Solar Shading Association) w zakresie ambitnych rozwiązań maksymalizujących efektywność energetyczną budynków.

Celem PLSPC jest:

» maksymalizacja oszczędności energetycznej w budynkach;
» zmniejszenie emisji CO2;
» zapewnianie lepszej jakości życia w pomieszczeniach poprzez optymalizację naturalnego światła dziennego;
» rozwój wyspecjalizowanych lokalnych firm z branży osłonowej.

#pergole, #osłony_przeciwsłoneczne

Zainteresowany? Poproś o ofertę!