| Wyświetleń:12561

Okiennice z PVC – alternatywa dla tradycji

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

okiennica z PVC

fot. zielonaokiennica.pl

okiennica z PVC


okiennice z PVC - alternatywa dla tradycji

fot. zielonaokiennica.pl

okiennice z PVC - alternatywa dla tradycji

różnego rodzaju lamele - ruchome oraz stałe

fot. zielonaokiennica.pl

różnego rodzaju lamele - ruchome oraz stałe

Okiennice kojarzą się głównie z wyrobem drewnianym. Nie rzadko, w niektórych częściach kraju można spotkać budynki, na których okiennice są już stare, popękane... odstraszające. To naturalna kolejność drewnianych produktów, które z upływem czasu ulegają zniszczeniu. O ile większość wyrobów z drewna można odrestaurować, o tyle z okiennicami może być już problem. Te szczególnie narażone są na zmienne warunki atmosferyczne: deszcz, śnieg, jak i duże nasłonecznienie. Dodatkowo osłabia je niedostateczna impregnacja, ponieważ jeszcze kilka lat temu nie było tak dobrej chemii specjalistycznej do drewna.

Przy kupowaniu drewnianych produktów, zarówno w przeszłości, jak i obecnie, warto spędzić kilka dłuższych chwil na zorientowaniu się w rodzajach drewna oraz sposobach impregnacji. Jednak najlepiej poradzić się wykwalifikowanego specjalisty. Rodzaj drewna i wspomniana impregnacja odgrywają kluczową rolę w "długowieczności" takich wyrobów... także okiennic.

Nie musimy być jednak specjalistami.

Ciekawą alternatywę do tradycyjnych okiennic proponuje łódzka Zielona Okiennica. Działalność tej firmy ukierunkowana została głównie na interesujący nas produkt, co nie pozostaje bez znaczenia – mało jest firm, które prowadzą główną działalność o tak wąskiej specjalności.

Flagowym produktem tego producenta są okiennice wykonane z PVC. Co to oznacza?

Zdecydowanie się na tego rodzaju okiennice zdejmuje z klienta ciężar orientowania się w zagadnieniach związanych z drewnem. Przecież nie bez znaczenia jest, czy użyje się np. drewna sosnowego czy dębiny. Zielona Okiennica oferuje tego rodzaju produkt wykonany z PVC, który ma już przecież swoje uznanie wśród klientów okientłumaczy Łukasz Kwiatkowski, dyrektor generalny Zielonej Okiennicy.

Produkty wykonane są z wysokiej jakości profili PVC i są dostępne w różnych wariantach:
  • Okiennice z ruchomymi lamelami – wyposażone w system ruchomych lameli, dzięki czemu możemy regulować dopływ powietrza i światła bez otwierania okiennicy;
  • Okiennice ze stałymi lamelami – w tych okiennicach lamele znajdują się w stałej pozycji, przez co dopływ światła i powietrza jest ciągle taki sam;
  • Okiennice panelowe – wypełnione są one panelem o wysokości 100 mm. W tego rodzaju okiennicach po zamknięciu nie mamy dopływu światła.
  • Okiennice deskowe - składające się z pionowych desek o szer. 90 lub 150 mm


Kwestia montażu.

Czasami zdarza się, że montaż okiennic jest w pewien sposób utrudniony, ponieważ otwór okienny jest nieodpowiedni, budynek ma krzywe ściany itp.

Każdorazowo dobieramy optymalne rozwiązanie dla naszych klientów w zależności od rodzaju i typu okiennicy, a także rodzaju materiału z którego wykonana jest ściana na której mają być one zamontowane. - tłumaczy Łukasz Kwiatkowski. Na różne problemy związane z montażem są gotowe rozwiązania, ponieważ produkty oferowane są w różnego rodzaju wariantach:
  • skrzydła mogące być montowane bezpośrednio do ramy okiennej
  • skrzydła okiennic montowane do budynku
  • skrzydła w tzw. ramie - w tym wariancie skrzydła umieszczone są w specjalnej ramie, którą przytwierdza się na rancie otworu okiennego budynku. Konstrukcja ta daje gwarancję prawidłowego zamykania okiennic nawet na budynku, którego ściany nie są idealnie proste.


"Zielono mi" – paleta kolorów!

Paleta kolorów jest także szeroka i każdy znajdzie coś dla siebie. Materiał PVC posiadający stalowe wzmocnienie nie odkształci się na słońcu oraz nie ulegnie gniciu, co jest nieodzownym  elementem okiennic drewnianych. Okleina profili PVC sprawia, że produkty łódzkiego producenta do złudzenia przypominają tradycyjne, drewniane okiennice.

Cena czyni cuda?

Produkty Zielonej Okiennicy są produktami wysokiej jakości a za tą, jak wiemy, trzeba płacić. Okazuje się, że nie koniecznie! Jak utrzymuje Łukasz Kwiatkowski, najdroższym elementem jego okiennic pozostają jedynie okucia, które muszą być dostosowane do tego rodzaju produktów – jest to stały, najdroższy element każdych okiennic, także drewnianych. Pozostałe składowe elementy ceny okiennic z PVC są znacznie tańsze, więc przekłada się to na cenę finalną.

Sąsiedzi zzielenieją z zazdrości!

Okazuje się, że za rozsądną cenę możemy wyróżnić swój budynek z szarości innych, sąsiadujących na ulicy. Alternatywa do drewnianych okiennic staje się bardziej atrakcyjną biorąc pod uwagę różne warianty (ruchome/stałe lamele) oraz paletę kolorów. Sama faktura profili też zasługuje na uwagę, ponieważ do złudzenia przypomina drewno.red. Michał Potrzebowski, oknonet.pl


Reklama
#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości przy zastosowaniu wysokich okien

Zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości przy zastosowaniu wysokich okien

Od połowy 2020 roku istnieje możliwość wyposażenia...

Osłoń swój biznes przed kryzysem

Osłoń swój biznes przed kryzysem

W obliczu obecnych restrykcji prawnych oraz zdecydowanie...

Zdalna konfiguracja i diagnostyka – Somfy ułatwia pracę instalatorów

Zdalna konfiguracja i diagnostyka – Somfy ułatwia pracę instalatorów

Po wprowadzeniu szkoleń technicznych w wersji on-line,...

Jak osłonić okna na poddaszu?

Jak osłonić okna na poddaszu?

Osłonięcie okien połaciowych dla wielu właścicieli...

SOLIDBOX – podtynkowy system żaluzji fasadowej od Anwis

SOLIDBOX – podtynkowy system żaluzji fasadowej od Anwis

Żaluzja fasadowa SOLIDBOX została zaprojektowana przez...» Więcej na subportalu osłony, bramy