| Wyświetleń:1036

Żaluzje fasadowe w nowoczesnej architekturze

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Żaluzje fasadowe Anwis

fot. Anwis

Żaluzje fasadowe Anwis


Żaluzje fasadowe Anwis

fot. Anwis

Żaluzje fasadowe Anwis

Żaluzje fasadowe Anwis

fot. Anwis

Żaluzje fasadowe Anwis

Żaluzje fasadowe Anwis

fot. Anwis

Żaluzje fasadowe Anwis

Żaluzje fasadowe Anwis

fot. Anwis

Żaluzje fasadowe Anwis

Nowoczesna architektura lubi rozwiązania proste i funkcjonalne, a jednocześnie podkreślające geometrię bryły budynku. Eleganckim produktem, wpasowującym się w trendy i wymagania współczesnego budownictwa, są żaluzje fasadowe. Dzięki nim ochronimy wnętrze przed promieniami słonecznymi, ale także zyskamy ciekawie prezentującą się fasadę. 

Duże przeszklenia to jeden z elementów wyróżniających nowoczesne budownictwo. Tafle szkła, sięgające od podłogi do sufitu, wprowadzają do wnętrza budynku dużo światła dziennego oraz tworzą wrażenie przenikania się przestrzeni wewnętrznej z zewnętrzną. Dzięki nim pomieszczenia zyskują na przestronności. Jakie zatem zastosować osłony przeciwsłoneczne, aby zachować nowoczesną, geometryczną bryłę budynku przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniej ilości światła dziennego? Na to pytanie odpowie ANWIS, producent nowoczesnych aluminiowych żaluzji fasadowych.

Żaluzje fasadowe są na tyle estetycznym i dekoracyjnym elementem, że nie zachodzi konieczność stosowania dodatkowych osłon w postaci wewnętrznych rolet czy żaluzji. Wykonane z aluminium i dostępne w szerokiej palecie barw zgodnie z wzornikiem RAL idealnie komponują się z materiałami najczęściej stosowanymi w nowoczesnych budynkach, takimi jak: szkło, beton, drewno, aluminium, tworząc przemyślane, intrygujące kompozycje. Efekt wizualny potęguje ustawienie lamel pod odpowiednim kątem, w zakresie od 90° do 180°. Zmiana kąta ułożenia lamel umożliwia regulowanie przenikania światła i ciepła do wnętrza pomieszczenia. 

» Funkcjonalność żaluzji fasadowych

Lekka i prosta budowa żaluzji wykonanych z wysokiej jakości aluminium wpływa nie tylko na ostateczny wygląd fasady, nadając jej optycznej lekkości, ale także nie stanowi obciążenia dla konstrukcji budynku. Stabilność i trwałość systemu, a także ochronę przed nadmiernym działaniem wiatru, zapewniają prowadnice oraz stalowe linki. Zastosowanie do produkcji odpornego na warunki atmosferyczne aluminium oraz dodatkowe zabezpieczenie wysokiej jakości lakierami sprawiają, że żaluzje fasadowe są odpowiednio chronione przed niszczeniem w wyniku działania wody, wilgoci czy intensywnych promieni słonecznych. 

Za bezproblemowe funkcjonowanie żaluzji fasadowych odpowiadają systemy sterowania. Mogą być one obsługiwane ręcznie, przy pomocy mechanizmu korbkowego lub elektrycznie, za pomocą silnika. Jeden silnik może sterować pojedynczą żaluzją lub ich większą liczbą. Istnieje także możliwość zintegrowania mechanizmu sterowania z systemem automatyki pogodowej oraz z inteligentnym systemem zarządzania budynkiem.

» Właściwości izolacyjne żaluzji

Aluminiowe żaluzje fasadowe skutecznie chronią wnętrza przed nadmiernym nagrzewaniem się i stanowią regulację dla ilości światła przenikającego do pomieszczeń. Stanowią izolator, wpływając na odpowiedni rozkład temperatury wewnątrz, wspomagając pracę klimatyzacji. Pomiędzy lamelami a szybą powstaje poduszka powietrzna, która jest skuteczną barierą termiczną, spowalniającą wymianę ciepła. Przy panującej na zewnątrz temperaturze 35°C możliwe jest obniżenie temperatury panującej wewnątrz budynku nawet o kilka stopni. Zaletą żaluzji fasadowych jest także to, że poprawiają akustykę wnętrz, zmniejszając natężenie hałasu chodzącego z zewnątrz. 

#żaluzje fasadowe, #osłony zewnętrzne, #anwis, #

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Anwis Sp. z o.o.

87-800 Włocławek
ul. Smocza 16/18
tel.: 054 4128800
tel.: infolinia: 0 801 889922
Fax: 054 4128826 lub 42
e-mail: anwis@anwis.pl
https://www.anwis.pl
https://www.facebook.com/AnwisPolska/Zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości przy zastosowaniu wysokich okien

Zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości przy zastosowaniu wysokich okien

Od połowy 2020 roku istnieje możliwość wyposażenia...

Osłoń swój biznes przed kryzysem

Osłoń swój biznes przed kryzysem

W obliczu obecnych restrykcji prawnych oraz zdecydowanie...

Zdalna konfiguracja i diagnostyka – Somfy ułatwia pracę instalatorów

Zdalna konfiguracja i diagnostyka – Somfy ułatwia pracę instalatorów

Po wprowadzeniu szkoleń technicznych w wersji on-line,...

Jak osłonić okna na poddaszu?

Jak osłonić okna na poddaszu?

Osłonięcie okien połaciowych dla wielu właścicieli...

SOLIDBOX – podtynkowy system żaluzji fasadowej od Anwis

SOLIDBOX – podtynkowy system żaluzji fasadowej od Anwis

Żaluzja fasadowa SOLIDBOX została zaprojektowana przez...» Więcej na subportalu osłony, bramy