| Wyświetleń:465

Pielęgnacja i konserwacja żaluzji fasadowych przed zimą

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Żaluzja fasadowa Anwis

fot. Anwis

Żaluzja fasadowa Anwis


Zobacz również:

oknoad

Dobry Montaż

Nowe narzędzie dla branży okiennej

Ekspert Stolarki

Nowa aplikacja AR - Winkhaus

Montaż okna na Porothermie


Żaluzja fasadowa Anwis

fot. Anwis

Żaluzja fasadowa Anwis

Żaluzja fasadowa Anwis

fot. Anwis

Żaluzja fasadowa Anwis

Żaluzje fasadowe, dzięki swej lekkiej i prostej konstrukcji, sprawiają, że fasady budynków nabierają szczególnego wyglądu. Chroniąc wnętrza przed nadmiernym przenikaniem promieni słonecznych oraz poprawiając akustykę poprzez zmniejszenie natężenia dźwięków napływających z zewnątrz, spełniają wymagania stawiane współczesnemu budownictwo. Bezproblemowe, wieloletnie użytkowanie żaluzji fasadowych zapewni nie tylko zakup produktu u sprawdzonego, renomowanego dystrybutora, ale także przeprowadzanie regularnych przeglądów i napraw – eksperci z ANWIS tłumaczą, jak wykonać je prawidłowo. 

Okres jesienny, kiedy dni są jeszcze wystarczająco długie i słoneczne, warto wykorzystać na prace przygotowujące dom i jego otoczenie do okresu zimowego. Sprawdzeniu, pod względem prawidłowego funkcjonowania, powinny podlegać nie tylko mechanizmy, w jakie wyposażone zostały okna, drzwi czy bramy wjazdowe, ale także osłony zewnętrzne. Czyszczeniu i konserwacji należy poddać lamele, z których składają się żaluzje fasadowe, ale także detale. W przypadku sterowania ręcznego będą to taśmy, sznurki, czy mechanizm korbkowy. Jeżeli sterowanie żaluzją odbywa się automatycznie, wówczas przeglądowi podlegają silniki, piloty, sterowniki oraz wszelkiego rodzaju podłączenia elektroniki. 

» Czyszczenie żaluzji fasadowych 

Do produkcji żaluzji fasadowych ANWIS stosowane są komponenty wysokiej jakości, charakteryzujące się wytrzymałością oraz odpornością na czynniki zewnętrzne. Trwałość koloru lameli wykonanych z aluminium zapewnia pokrycie ich w procesie produkcyjnym farbą poliestrową. Żaluzje fasadowe z racji tego, że znajdują się na zewnątrz, narażone są na zabrudzenia w dużo większym stopniu niż osłony stosowane wewnątrz. Ich prawidłowe funkcjonowanie może zostać zakłócone przez gromadzący się na lamelach kurz. Szczególnie niebezpieczne mogą okazać się drobinki piasku czy zalegające liście. 

Podstawowe prace, których celem jest utrzymanie żaluzji fasadowych w jak najlepszym stanie, można przeprowadzić samemu, przestrzegając podstawowych zasad. Do czyszczenia lameli wykorzystuje się miękką szmatkę. Nie należy stosować czyszczenia na mokro, ponieważ wówczas mogłyby powstać nieefektowne smugi. W żadnym wypadku nie powinno się stosować agresywnych środków czyszczących, np. preparatów na bazie rozcieńczalnika lub rozpuszczalnika. Żaluzje najlepiej jest całkowicie opuścić, zamknąć najpierw w jedną, następnie w drugą stronę, i oczyścić z kurzu przy pomocy miękkiej szczotki. 

» Kiedy wezwać fachowca?

O ile czyszczenie żaluzji fasadowych można przeprowadzić we własnym zakresie, o tyle przeglądu mechanizmów, w jakie zostały wyposażone osłony, powinien co najmniej raz w roku dokonać specjalizujący się w tego rodzaju usługach fachowiec. Szczególnie dotyczy to żaluzji obsługiwanych elektronicznie. Stan bezpieczeństwa napędów elektrycznych sprawdza się zarówno przed pierwszym uruchomieniem, jak i w trakcie użytkowania – raz w roku. 

Ekipa, specjalizująca się w czyszczeniu osłon zewnętrznych, przyda się wówczas, gdy mamy do czynienia z żaluzjami wielkogabarytowymi. Wykorzystanie specjalistycznego sprzętu do czyszczenia sprawia, że żaluzje odzyskają swój pierwotny blask bez konieczności ich demontażu. 

#żaluzje fasadowe, #konserwacja żaluzji fasadowych, #osłony zewnętrzne, #

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Anwis Sp. z o.o.

87-800 Włocławek
ul. Smocza 16/18
tel.: 054 4128800
tel.: infolinia: 0 801 889922
Fax: 054 4128826 lub 42
e-mail: anwis@anwis.pl
https://www.anwis.pl
https://www.facebook.com/AnwisPolska/Zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości przy zastosowaniu wysokich okien

Zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości przy zastosowaniu wysokich okien

Od połowy 2020 roku istnieje możliwość wyposażenia...

Osłoń swój biznes przed kryzysem

Osłoń swój biznes przed kryzysem

W obliczu obecnych restrykcji prawnych oraz zdecydowanie...

Zdalna konfiguracja i diagnostyka – Somfy ułatwia pracę instalatorów

Zdalna konfiguracja i diagnostyka – Somfy ułatwia pracę instalatorów

Po wprowadzeniu szkoleń technicznych w wersji on-line,...

Jak osłonić okna na poddaszu?

Jak osłonić okna na poddaszu?

Osłonięcie okien połaciowych dla wielu właścicieli...

SOLIDBOX – podtynkowy system żaluzji fasadowej od Anwis

SOLIDBOX – podtynkowy system żaluzji fasadowej od Anwis

Żaluzja fasadowa SOLIDBOX została zaprojektowana przez...» Więcej na subportalu osłony, bramy