Mechanizmy do rolet. Przegląd

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Ogromną zaletą rolet wykorzystujących rozwiązanie mechanizmu sprężynowego jest wyjątkowo cicha, płynna i sprawna praca bez konieczności ręcznego odsłaniania okna.

fot. PRAKTO

Ogromną zaletą rolet wykorzystujących rozwiązanie mechanizmu sprężynowego jest wyjątkowo cicha, płynna i sprawna praca bez konieczności ręcznego odsłaniania okna.


Rozwiązanie

fot. PRAKTO

Rozwiązanie "sznurkowe" stosowane zwłaszcza w roletach bambusowych i żaluzjach PVC, charakteryzuje się łatwym montażem.

Wraz z rozwojem techniki zmieniają się elementy mechaniczne wyposażenia wnętrz. Nie inaczej dzieje się również z mechanizmami do rolet i żaluzji. Ogólna zasada pozostaje jednak wciąż taka sama – producenci starają się ułatwić nam ich użytkowanie. Prezentujemy krótki przegląd najbardziej popularnych rozwiązań w dziedzinie osłon okiennych na przykładzie marki PRAKTO.

  • Nie taki zwykły sznurek, choć…

...jeden z najprostszych mechanizmów, za pomocą których sterujemy roletą i żaluzją. Rozwiązanie, stosowane zwłaszcza w roletach bambusowych i żaluzjach PVC, charakteryzuje się łatwym montażem. Zarówno podnoszenie, jak i opuszczanie rolety odbywa się za pomocą sznurka znajdującego się po prawej bądź lewej stronie. 

Wbrew temu, co na pierwszy rzut oka sugeruje nam nazwa, nie powinniśmy kojarzyć tej techniki z mało estetycznym sznurkiem, który po prostu zwisa z boku rolety. W rzeczywistości są to bowiem ładnie wykończone mechanizmy, mające szczególne zastosowanie przy subtelnie wyglądających systemach – wyjaśnia Leszek Jarema, ekspert marki PRAKTO. Cały mechanizm na ogół wyposaża się w hamulec, dzięki któremu bez przeszkód zatrzymamy roletę lub żaluzję na pożądanej wysokości.

  • Koralik, łańcuszek, a może jedno i drugie?

Kolejnym popularnym mechanizmem jest układ koralikowy – zwany też łańcuszkowym. Odznacza się on nowoczesnym wyglądem, estetycznym wykonaniem oraz wygodą w codziennym użytkowaniu. Uniwersalność tego sposobu polega w głównej mierze na tym, że może być stosowany przy małych  i dużych roletach. Wśród zalet tego mechanizmu można wymienić jego „zapętlenie” – bez względu na aktualną pozycję rolety łańcuszek pozostaje zawsze na tej samej długości. Spotkamy go m.in. w roletach mini oraz klasycznych. 

Za pomocą tego mechanizmu ustawimy roletę na dowolnej wysokości oraz docenimy płynność obsługi. Plusem tego rozwiązania jest również szeroki wybór kolorów i tworzyw, z których są wykonywane mechanizmy – dopowiada ekspert marki PRAKTO. Nieskomplikowany moduł konstrukcyjny odznacza się długim okresem bezawaryjnego użytkowania.

  • Mechanizmy sprężynowe z myślą o najmłodszych

Kolejny system, oparty na zastosowaniu mechanizmu automatycznego, został dostosowany przede wszystkim do potrzeb dzieci. Brak wiszącego przy rolecie sznurka czy koralika znacząco wpływa na bezpieczeństwo najmłodszych. Ogromną zaletą rolet wykorzystujących to rozwiązanie jest wyjątkowo cicha, płynna i sprawna praca bez konieczności ręcznego odsłaniania okna. 

W naszej ofercie wszystkie te cechy łączy w sobie system Clever Spring, którego montaż sprowadza się do dwóch prostych kroków, gwarantując wygodę użytkowania, estetyczny efekt końcowy, ale i wysoki poziom bezpieczeństwa zgodnie z dyrektywą i normą Unii Europejskiej. Klienci coraz częściej doceniają niezawodność działania mechanizmu sprężynowegomówi Leszek Jarema. To rozwiązanie jest idealną propozycją dla ludzi poszukujących nowoczesnych technologii w świecie designu, które pomogą stworzyć bezpieczny, a zarazem komfortowy dom. Reklama

#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Jak ograniczyć naturalne zjawisko gofrowania (falowania) tkaniny osłonowej? Zapowiedź.

Jak ograniczyć naturalne zjawisko gofrowania (falowania) tkaniny osłonowej? Zapowiedź.

Rozpoczynamy cykl artykułów: Jak ograniczyć naturalne...

Somfy z nagrodą World Building Innovation Award na targach BATIMAT

Somfy z nagrodą World Building Innovation Award na targach BATIMAT

W podparyskim Parc des Expositions de Villepinte odbyły...

Dni Otwartych Markiz 2020

Dni Otwartych Markiz 2020

Ruszyły przygotowania do akcji Dni Otwartych Markiz...

KRISHOME – tu się kupuje komplet stolarki

KRISHOME – tu się kupuje komplet stolarki

Koncepcja sprzedaży kompletu stolarki w spójnej sieci...

Nowa generacja napędów do bram garażowych Hörmann

Nowa generacja napędów do bram garażowych Hörmann

Nowa generacja napędów do bram garażowych Hörmann,...» Więcej na subportalu osłony, bramy