| Wyświetleń:2142

SELVE – napędy i części do produkcji rolet „Made in Germany”

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Katarzyna Kaczka, Dyrektor i Członek Zarządu SELVE Polska

fot. SELVE Polska

Katarzyna Kaczka, Dyrektor i Członek Zarządu SELVE Polska


Magazyn SELVE Polska

fot. SELVE Polska

Magazyn SELVE Polska

Magazyn SELVE Polska

fot. SELVE Polska

Magazyn SELVE Polska

Magazyn SELVE Polska

fot. SELVE Polska

Magazyn SELVE Polska

Sala szkoleniowa SELVE Polska

fot. SELVE Polska

Sala szkoleniowa SELVE Polska

SELVE jest czołowym producentem części do produkcji rolet oraz siłowników do rolet zewnętrznych i tekstylnych osłon przeciwsłonecznych. Ma siedzibę w miejscowości Lüdenscheid położonej w regionie Sauerland w Niemczech. SELVE działa również w Polsce – za sprawą spółki SELVE Polska, której dyrektorem i członkiem zarządu jest Pani Katarzyna Kaczka. 

Pani Katarzyno, jakie są korzenie SELVE w Niemczech i Polsce?

Firma SELVE w Niemczech powstała w 1866 roku, kiedy to zajmowała się produkcją wyrobów metalowych. Do dzisiaj, a więc prawie 150 lat później, przedsiębiorstwo znajduje się w rękach rodziny założyciela firmy. SELVE w Polsce działa od 1997 roku i na początku było aktywne jako producent okuć okiennych. W kolejnych latach, oprócz produkcji i sprzedaży okuć, zaczęto oferować mechaniczne części do produkcji rolet, które produkowano w SELVE w Niemczech. W tym czasie w Zachodniej Europie rolety zewnętrzne były już powszechnie stosowane w oknach, natomiast w Polsce stanowiły rzadko spotykaną nowość.

Kierownictwo SELVE postawiło sobie za zadanie upowszechnić rolety zewnętrzne także w Polsce. Powoli towary „Made in Germany” zaczynały cieszyć się u nas coraz większym zainteresowaniem, i w taki sposób SELVE Polska z firmy produkującej okucia okienne przekształciła się w firmę handlową, oferującą części do rolet produkowane w Niemczech. Od 2011 SELVE zintensyfikowała również sprzedaż napędów elektrycznych do osłon przeciwsłonecznych – rolet, markiz, screenów itp.. Obecnie SELVE Polska na rynku polskim jest jednym z wiodących dostawców zwijaczy do rolet i nabiera również coraz większego znaczenia jako dostawca napędów elektrycznych do osłon przeciwsłonecznych.

Marka SELVE jest dostatecznie dobrze rozpoznawalna w Polsce?

SELVE jest znane w Niemczech od wielu lat, więc producenci osłon w Niemczech i Zachodniej Europie wiedzą od dawna, że jesteśmy jednym z najbardziej renomowanych producentów „wszystkiego, co porusza rolety”. W Polsce natomiast SELVE zaczynało jako producent okuć okiennych. Dopiero później, krok po kroku, wprowadzano dodatkowe produkty macierzystej spółki. Ponieważ są one znakomitej jakości, nie było problemów, aby przekonać do nich duże grono odbiorców w Polsce – mimo że koszty produkcji w Niemczech są większe niż w Polsce czy z Chinach. Dla producentów osłon, dla których jakość produktów jest bardzo ważna, cena nie jest najważniejsza.

Dlaczego warto wybrać produkty sygnowane marką SELVE?

„Made in Germany”, dziesiątki lat doświadczenia w branży i innowacyjna myśl techniczna, która jest widoczna nie tylko w wytrzymałości produktów SELVE, ale również w precyzyjności ich wykonania. Napędy elektryczne firmy SELVE należą do przodujących na rynku produktów w tym zakresie. Jesteśmy firmą, która jest otwarta na sugestie klientów. Nasze produkty dostosowujemy do potrzeb naszych partnerów i ich oczekiwań. Osobisty kontakt i szybkie decyzje, a przede wszystkim zaufanie, jakim obdarzyli nas klienci, powoduje, że aktualnie SELVE jest marką rozpoznawalną i docenianą już nie tylko w Zachodniej Europie, ale od wielu lat również w Polsce.

Oferta SELVE to przeszło 4 tysiące produktów, a co roku dochodzą nowe. Jednym z produktów, z którego SELVE jest dumna, jest zwijacz taśmy. Jego produkcja ma dziesiątki lat tradycji. Znakomita jakość zwijacza powoduje, że produkowanych jest ich więcej niż 20 000 dziennie. Inną grupą produktów, którą może pochwalić się SELVE, są napędy elektryczne do osłon przeciwsłonecznych. Głęboka i dojrzała wiedza techniczna przejawia się tu w najdoskonalszych, i w wielu przypadkach opatentowanych przez SELVE, rozwiązaniach technicznych. Jako że w obecnych czasach wzrasta ilość produktów eksportowanych przez polskich producentów, to służymy im pomocą i wsparciem technicznym na rynkach eksportowych.

Nasza oferta skierowana jest do producentów osłon przeciwsłonecznych, dla których, dokładnie tak samo, jak dla nas, jakość produktów ma bardzo duże znaczenie. Osobisty, bliski i partnerski kontakt jest dla nas najważniejszy. Nasz klient wie, że jest u nas w „dobrych rękach”. Nasza nowa sala szkoleniowa służy do praktycznych szkoleń, gdzie nie tylko w teorii omawiamy zalety naszych produktów, ale możemy je zaprezentować naszym partnerom w rzeczywistych zastosowaniach.
                
Jak oceniacie zeszły rok?

Zeszły rok był dla SELVE bardzo dobry. Zostało to również odnotowane przez rynek, dlatego w 2014 roku odznaczono SELVE Gazelą Biznesu. Wzrost obrotu z roku na rok przedstawia się w dwucyfrowej wartości procentowej, co stanowi potwierdzenie naszego dynamicznego rozwoju. Efektem tego była np. przeprowadzka SELVE do nowej siedziby w Skawinie. Najważniejszym powodem przeprowadzki była potrzeba powiększenia powierzchni magazynowych – zgodnie z naszym mottem: „dzisiaj zamówienie, dzisiaj wysyłka”. Staramy się, aby nasz magazyn był zawsze na tyle dobrze zaopatrzony, aby każde zamówienie mogło być w tym samym dniu zrealizowane. Kolejnym powodem zmiany siedziby była potrzeba stworzenia wspomnianej wcześniej sali szkoleniowej.

A jakie macie plany na przyszłość?

Nasze plany na przyszłość to dalszy, intensywny rozwój firmy. Chcemy sukcesywnie promować i upowszechniać na polskim rynku produkty „Made in Germany”. Produkty SELVE cieszą się dużą popularnością w danym segmencie rynku, chcemy więc się rozwijać, rywalizując z największymi o wiodące miejsce w pierwszej lidze. Pomogą nam w tym nowe produkty, jak np. najnowszy dwukierunkowy system commeo, dzięki któremu można szybko i pewnie  sterować osłonami przeciwsłonecznymi z prawie każdego miejsca na świecie, dodatkowo otrzymując meldunek zwrotny, czy zadanie zostało wykonane. To jest luksus, który oferuje SELVE.

#

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Wyniki głosowania na Najlepszy Bieg w historii Nice 1 Ligi Żużlowej

Wyniki głosowania na Najlepszy Bieg w historii Nice 1 Ligi Żużlowej

Wyścig Hansa Andersena z 2017 roku otrzymał najwięcej...

Nice otwiera drzwi do Inteligentnego Domu FIBARO

Nice otwiera drzwi do Inteligentnego Domu FIBARO

Gdy w sierpniu 2018 Nice i FIBARO połączyły siły,...

Walcząc z upałami, czyli jak zmniejszyć nagrzewanie się pomieszczeń latem

Walcząc z upałami, czyli jak zmniejszyć nagrzewanie się pomieszczeń latem

Coraz częściej spotykanym problemem w okresie letnim...

Okna przesuwne a montaż rolet

Okna przesuwne a montaż rolet

EKO-OKNA prezentują rozwiązania, które pozwolą nam na...

Wybieramy podtynkowe systemy roletowe

Wybieramy podtynkowe systemy roletowe

Inwestycja w ich zakup zwraca się w niższych rachunkach...» Więcej na subportalu osłony, bramy