| Wyświetleń:2409

Tkanina markizowa w harmonii z otoczeniem

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Tkanina markizowa w harmonii z otoczeniem

fot. Dickson-Constant

Tkanina markizowa w harmonii z otoczeniem


Surowce, z których wykonana jest elewacja, kolorystyka stolarki i otoczenie, w którym znajduje się tkanina, zawsze wpłyną na jej wybór.


Jeśli nie chcesz ryzykować, najlepiej skoreluj tkaninę z otoczeniem. W ten sposób markiza będzie współgrać z fasadą, odwołując się do kolorów elewacji, ale nie imitując ich całkowicie. Jeśli chcesz zachować spójną tonację, wybierz tkaninę markizy o tym samym kolorze co stolarka. Jest to eleganckie rozwiązanie, jeżeli elewacja jest już kolorowa i chcemy zachować jej prostotę. 

Pragniesz być bardziej nowoczesny? Daj się skusić na kontrastowe rozwiązania. Płótno w kolorze uzupełniającym stolarkę doda energii otoczeniu. A jeśli czujesz się komfortowo w otoczeniu kolorów, możesz stworzyć kompozycję z różnych odcieni. To znaczy, kombinację kolorów z tej samej grupy kolorystycznej. Uważaj jednak! Niektóre połączenia tego typu mogą się nie sprawdzić. Brązowy, czerwony i pomarańczowy dobrze funkcjonują razem, jeśli zachowana jest równowaga odcieni. Jeśli jeden kolor jest zbyt wyrazisty lub nieco chłodniejszy od pozostałych, to połączenie okaże się nieharmonijne.
 

Kolor i wzór tkaniny również mają znaczenie


Mówiąc o wzorach tkanin, Dickson-Constant proponuje kilka kolekcji. Możemy pokusić się o monolityczne rozwiązania. Jednolita tkanina będzie wyglądać bardzo harmonijnie z otoczeniem. Markiza będzie stonowana, nie tracąc swojego charakteru (kolekcja Dickson Orchestra Solids, Dickson Orchestra MAX, Dickson Infinity, Dickson Spark FR).

W bardziej ponadczasowym stylu Dickson-Constant proponuje klasyczne pasy: dwukolorowe paski tej samej wielkości często zestawiane z bielą. Typowy motyw, który zawsze się wyróżni (kolekcja Dickson OrchestraBlock Stripes). Pasy „fantazyjne” odmieniają klasyczne i proste wzory w bardziej oryginalne. Nadadzą charakteru przestrzeniom zewnętrznym (kolekcja Dickson FancyStripes, Dickson Orchestra MAX).

Żakard jest bardziej skomplikowaną techniką. Pozwala na wkomponowanie w tkaninę kwiatowych wzorów, krzywizn lub łuków. Żakard wyróżnia się estetyką i delikatnością (kolekcja Dickson Jacquard i Replay). Dickson-Constant poleca również „neoklasyczne” paski, które dają niesamowite efekty. Różnorodność odważnych kolorów tradycyjnych pasków ustępuje miejsca efektom melanżowym i żywym. Pasek „neoklasyczny” łączy w sobie techniczną doskonałość maszyny z wrażliwością pracy człowieka (kolekcja Dickson FancyStripes).

Na koniec zautomatyzuj markizę, abyś nie musiał już o niej myśleć


Wymiana tkaniny to praktyczne, łatwe i szybkie rozwiązanie pozwalające na odświeżenie przestrzeni zewnętrznych, a zwłaszcza na dostosowanie ich do własnego gustu. Warto też skorzystać z wizyty specjalisty, aby zmotoryzować markizę ręczną. Rozwiązanie to umożliwia płynne otwieranie i zamykanie markizy, chroni także sam mechanizm, dzięki czemu będziemy mogli dłużej cieszyć się markizą. 

Aby całkowicie unowocześnić markizę, dostępne są również rozwiązania z zakresu automatyki domowej, dzięki którym można wyposażyć markizę w instalację czujników deszczu i wiatru do rozkładania lub składania płótna w zależności od pogody. W ten sposób nie musimy już o tym myśleć, chyba że jesteśmy właśnie pod markizą, korzystając z niej.

Żeby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z licencjonowanym sprzedawcą Dicksona na www.doskonalemarizy.pl

#tkaniny_oslonowe, #markizy, #tkaniny_markizowe

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Jak osłona przeciwsłoneczna wpływa na naszą efektywność?

Jak osłona przeciwsłoneczna wpływa na naszą efektywność?

Słońce jest darmowym źródłem naturalnego światła,...

Nowości w ofercie TenPilot

Nowości w ofercie TenPilot

Do asortymentu marki TenPilot wprowadzono kolejne...

Odbiornik radiowy CUR – nowe rozwiązanie do automatyzacji rolet

Odbiornik radiowy CUR – nowe rozwiązanie do automatyzacji rolet

Grupa ALUTECH prezentuje nowy produkt w asortymencie...

Bliscy kochają plisy – nowa kampania reklamowa Akant

Bliscy kochają plisy – nowa kampania reklamowa Akant

Pod hasłem "Bliscy kochają plisy" ruszyła nowa...

KRISPOL z rabatem 15% na komplet stolarki

KRISPOL z rabatem 15% na komplet stolarki

W sieci salonów KRISHOME można wyposażyć swój...» Więcej na subportalu osłony, bramy