| Wyświetleń:1518

Somfy uruchamia nowe centrum dystrybucyjne

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający w polskim oddziale Somfy.

fot. Somfy

Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający w polskim oddziale Somfy.


Nowa inwestycja Somfy jest już gotowa. Na początku września w Niepołomicach rozpoczęła działalność Wschodnioeuropejska Platforma Dystrybucyjna (EEDP). Ogromna, bo wynosząca 4,5 tys. m², powierzchnia nowego centrum dystrybucyjnego pomieści prawie pięć razy więcej produktów marki Somfy niż dotychczasowy magazyn, co oznacza, że te będą łatwiej i szybciej dostępne. EEDP docelowo obsłuży klientów z całej Europy Środkowo-Wschodniej.

Inwestycja w Niepołomicach to odpowiedź Somfy na szybko rozwijający się rynek produktów inteligentnych. – Polscy producenci stolarki okiennej czy technik osłonowych, dla których produkujemy nasze rozwiązania, w ostatnich latach stali się znaczącymi uczestnikami rynków w Europie Zachodniej. Obserwujemy kolejne tendencje, myślimy strategicznie na przyszłość, a to z kolei wpływa na nasze kolejne biznesowe decyzje – mówi Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający w polskim oddziale Somfy. – Dla nas otwarcie nowego centrum dystrybucyjnego to milowy krok w rozwoju naszej firmy. Tym sposobem chcemy wprowadzić ją do czołówki najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw w Polsce – dodaje Radosław Borkowski.

Dotychczas firma Somfy dysponowała powierzchnią magazynową w Warszawie wynosząca 936 m². Otwarte we wrześniu w Niepołomicach Wschodnioeuropejskie Centrum Dystrybucyjne jest pięć razy większe. – Większy magazyn to przede wszystkim możliwość składowania większej ilości produktów. Dzięki temu będziemy w stanie sprostać coraz wyższym wymaganiom, jakie stawiają przed nami nasi klienci, a także włączyć ich w sam proces tworzenia stanów magazynowych – dodaje Agnieszka Żygadło, Dyrektor Operacyjny w polskiej spółce Somfy.  Jak zaznacza, jest to już czwarty taki centralny magazyn francuskiego producenta w Europie i jednocześnie jeden z największych, bo stąd właśnie mają być dystrybuowane towary z logo Somfy, Simu, ASA, Mingardi Magnetic nie tylko do odbiorców w Polsce, ale będą także do Rosji, Białorusi, Kazachstanu, Ukrainy, Litwy czy Łotwy. 

Wschodnioeuropejską Platformę Dystrybucyjną zlokalizowano w Niepołomickiej Strefie Ekonomicznej. I nieprzypadkowo. Tuż obok magazynu od ponad roku istnieje należąca do grupy Somfy fabryka Sopem, która w regionie daje zatrudnienie blisko 150 pracownikom, a docelowo zatrudnienie znajdzie tam ponad 800 osób. To jedna z największych inwestycji zagranicznych w ostatnich latach w Polsce. Zdaniem dyrektora zarządzającego Sopem, Sebastiena Fonta, zlokalizowanie EEDP w tym samym miejscu, co fabryka, przyniesie same korzyści firmie i klientom. Produkty bowiem będą trafiać prosto z linii produkcyjnej do magazynu, co oznacza, że szybciej trafią też do nabywców. Wcześniej ta procedura trwała znacznie dłużej, bo z fabryki w Niepołomicach gotowe towary trzeba było przetransportować do centrum dystrybucyjnego w Warszawie, skąd dalej trafiały do klientów.  

Wschodnioeuropejska Platforma Dystrybucyjna w Niepołomicach będzie potężnym narzędziem logistycznym dla Somfy. Jego ogromna powierzchnia pozwoli skutecznie dystrybuować produkty na rynki wschodniej Europy. Polska będzie pierwszym krajem w Europie, która z tego skorzysta – podkreśla Sebastien Fonta.  Nowe centrum dystrybucyjne pozwoli również jeszcze szybciej rozwijać Somfy na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, a przy tym zachować wysoki standard jakości wszystkich produktów z marką Somfy – dodaje Fonta.

Większe centrum dystrybucyjne wymusza na Somfy również zmianę sposobu dystrybuowania produktów, tak aby jeszcze szybciej znajdowały się one u nabywcy. Somfy planuje również wprowadzić system, który umożliwi tym, którzy nabędą produkt marki Somfy, na bieżąco śledzić etap realizacji swojego zamówienia. – Chcemy być bliżej naszych klientów, dlatego cały czas wprowadzamy innowacyjne rozwiązania. Zapewniam naszych klientów, że szybkość realizacji zamówienia będzie szła również z dobrą jakością wykonanej usługi – mówi Radosław Borkowski.

#

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

SOMFY Sp. z o.o.

03-228 Warszawa
ul. Marywilska 34
tel.: 022 5095300
Fax: 022 5095301
e-mail: biuro@somfy.pl
https://www.somfy.pl/Bliscy kochają plisy – nowa kampania reklamowa Akant

Bliscy kochają plisy – nowa kampania reklamowa Akant

Pod hasłem "Bliscy kochają plisy" ruszyła nowa...

KRISPOL z rabatem 15% na komplet stolarki

KRISPOL z rabatem 15% na komplet stolarki

W sieci salonów KRISHOME można wyposażyć swój...

Jak można zaoszczędzić energię przy pomocy markizy zewnętrznej?

Jak można zaoszczędzić energię przy pomocy markizy zewnętrznej?

Radość z przebywania na świeżym powietrzu, czas na...

Kluby KRISPOL 1. Ligi #zostająwdomu i grają

Kluby KRISPOL 1. Ligi #zostająwdomu i grają

Kluby, we współpracy ze sponsorem rozgrywek, firmą...

Zadbaj o osłony przed latem

Zadbaj o osłony przed latem

Okres kwarantanny i spowodowane nim poczucie izolacji, a...» Więcej na subportalu osłony, bramy