Innowacje Somfy dla komfortu i ograniczenia zużycia energii

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Oximo 40 WireFree RTS II z panelem fotowoltaicznym

fot. Somfy

Oximo 40 WireFree RTS II z panelem fotowoltaicznym


Osłony wewnętrzne sterowane Sonnesse

fot. Somfy

Osłony wewnętrzne sterowane Sonnesse

Elektryczne karnisze Irismo WireFree

fot. Somfy

Elektryczne karnisze Irismo WireFree

Connected Termostat Somfy

fot. Somfy

Connected Termostat Somfy

Już 3 października w ramach targów wyposażenia wnętrz Warsaw Home/Warsaw Build rozpocznie się Wystawa Innowacji, na której marka Somfy zaprezentuje jak za pomocą odpowiedniego wyposażenia okna możemy zadbać o komfort w domu czy mieszkaniu i ograniczyć zużycie energii elektrycznej.


Postęp technologiczny jest nieodzownym efektem innowacji i na odwrót. Nowatorskie produkty i rozwiązania dają coraz większe możliwości i skracają dystans: dziś smart home staje się coraz bardziej dostępny dla każdego.


Eko-innowacje w zrównoważonym budownictwie


Innowacje nie są celem samym w sobie. Mają być przede wszystkim użyteczne – mówi Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający Somfy Polska – Przez okno tracimy dużo ciepła, a da się tego uniknąć. Jak? Stosując osłony z odpowiednio dobraną automatyką i sterowaniem. Tu przychodzimy z pomocą, odpowiadając na potrzeby różnych grup użytkowników. 


Mieszkańcom, pozwalamy efektywnie i oszczędnie korzystać z różnych źródeł ciepła w domu. Z kolei inwestorów i architektów obiektów użyteczności publicznej na pewno zainteresuje to, że osłony zewnętrzne skutecznie wpływają na zredukowanie wartości współczynnika przepuszczalności energii cieplnej. To jeden z kluczowych elementów zrównoważonego budownictwa w skali mikro i makro.


Więcej niż okno


Marka Somfy w swoim portfolio posiada szereg rozwiązań do dynamicznych systemów osłon słonecznych, zwiększających komfort oraz wydajność energetyczną obiektów. Coraz częściej chcemy żyć w sposób bardziej zrównoważony również na co dzień, dlatego na Wystawie Innowacji zobaczymy okno aluminiowe wyposażone w roletę zewnętrzną z napędem Oximo 40 WireFree RTS II, który w połączeniu z panelem fotowoltaicznym stanowi doskonały przykład, jak dzięki nowoczesnym rozwiązaniom wykorzystywać energię słoneczną i chronić zasoby naturalne. 

Postęp technologiczny sprawił, że obecne panele fotowoltaiczne, w porównaniu do tych wprowadzanych na rynek kilka lat wcześniej, są jeszcze bardziej wydajne i adekwatne do obecnych trendów ekologicznych. Energia słoneczna, którą wykorzystują napędy elektryczne, jest przede wszystkim czystą, odnawialną i darmową energią. Dlatego też propozycja ta szczególnie przeznaczona jest dla tych, dla których ekologia stanowi istotny aspekt wyboru. Gamę osłon okiennych uzupełnią elektrycznie sterowane zasłony i osłony wewnętrzne wyposażane w bezprzewodowe napędy Somfy.

Eksponowane okno będzie wyposażone w zewnętrzne (Sunis WireFree) i wewnętrzne (Thermis WireFree) czujniki, które reagują na czynniki pogodowe. Dzięki temu osłony będą reagować na temperaturę i np. zasłonią okno w odpowiednim momencie, by chronić pomieszczenie przed nadmiernym nagrzaniem. Wszystko sterowane za pośrednictwem centrali TaHoma®, czyli serca domowego ekosystemu smart, który możemy kontrolować z dowolnego miejsca. 

TaHoma® zadba nie tylko o sterowanie roletami, ale także np. bramami garażowymi i wjazdowymi, żaluzjami fasadowymi, oświetleniem, ogrzewaniem, alarmami i wieloma innymi rozwiązaniami z oferty Somfy oraz urządzeniami firm partnerskich. Jej niewątpliwą zaletą jest przede wszystkim system budowania jak z puzzli – możemy dodawać urządzenia, rozbudowywać smart ekosystem i tworzyć swój domowy azyl w tempie błyskawicznym lub stopniowym – w zależności od naszych preferencji, funduszy i możliwości.

Koncepcja ogrzewania według Somfy


Uzupełnieniem bezprzewodowego i ekologicznego konceptu Somfy są rozwiązania do zarządzania ogrzewaniem. Na wystawie będziemy mogli poznać zalety termostatu sterowanego przez Internet i głowicy termostatycznej w technologii io-homecontrol®. To inteligentne urządzenia, które – w zależności od naszych potrzeb – uczą się naszych nawyków i na ich podstawie regulują temperaturę w poszczególnych pomieszczeniach, co realnie przekłada się na zużycie energii, a ostatecznie na obniżenie wydatków na ogrzewanie. Zastosowanie czujników jeszcze bardziej podnosi wydajność systemu, ponieważ np. na czas wietrzenia, gdy okna są uchylone, system grzewczy wyłączy się, nie zużywając niepotrzebnie energii. Pełna synergia, która przekłada się na komfort cieplny w domu, oszczędności i po raz kolejny na ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne.     

Wszystkie rozwiązania można zobaczyć na Wystawie Innowacji, organizowanej w ramach największych targów wyposażenia wnętrz Warsaw Home. Wydarzenie potrwa od 3 do 6 października i odbywa się w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. 

#sterowanie_roletami, #napedy_roletowe, #smart_home, #dom_inteligentny

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

SOMFY Sp. z o.o.

03-228 Warszawa
ul. Marywilska 34
tel.: 022 5095300
Fax: 022 5095301
e-mail: biuro@somfy.pl
http://www.somfy.plNice Core – domowe centrum zarządzania automatyką

Nice Core – domowe centrum zarządzania automatyką

Nice Polska wprowadza do oferty Nice Core z...

Rolety rzymskie, czyli szyk i elegancja na oknie

Rolety rzymskie, czyli szyk i elegancja na oknie

Rolety rzymskie podbijają serca tych, którzy chcą na...

Lego w skali XXL Hörmann wyposaża największe centra logistyczne

Lego w skali XXL Hörmann wyposaża największe centra logistyczne

407 przemysłowych bram segmentowych, rampy i domki...

Nice ponownie mecenasem Akademii Piłkarskiej Stadionu Śląskiego

Nice ponownie mecenasem Akademii Piłkarskiej Stadionu Śląskiego

1 października br. Prezes Zarządu Klubu Sportowego...

Aplikacja mobilna Akant – informacje o systemach osłonowych na wyciągnięcie ręki

Aplikacja mobilna Akant – informacje o systemach osłonowych na wyciągnięcie ręki

Nowe rozwiązanie ma na celu ułatwienie dostępu do...» Więcej na subportalu osłony, bramy