| Wyświetleń:843

Rol-Pas – maszyny do produkcji osłon i bram Made in Poland

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Rol-Pas zajmuje się od 2008 roku produkcją maszyn i urządzeń dla producentów osłon okiennych. Z ich produktów korzystają między innymi Eko-Okna, Anwis, Krispol, Besta i Moskito. Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się o tym przedsiębiorstwie czegoś więcej, to zapraszamy do wywiadu z Panią Aleksandrą Gawryś.

Pani Aleksandro, jak to się stało, że zajęliście się produkcją maszyn i urządzeń dla producentów osłon okiennych?

Działalnością w branży osłon okiennych zajęliśmy się w 2008 roku, kiedy to osoba z bliskiej rodziny założyła firmę produkującą rolety i potrzebowała nowych, ale niedrogich urządzeń. Z początku były to urządzenia do cięcia materiału, następnie zaczęliśmy produkować też piły, frezarki, prasy do cięcia, czyli rozpoczęliśmy produkcję stanowisk do innych typów osłon. Jednocześnie budowaliśmy i konserwowaliśmy istniejące linie transportujące. Do dnia obecnego udało nam się utrzymać podział na produkcję dla producentów osłon oraz produkcję przenośników i całych linii produkcyjnych. Pomału zdobywaliśmy nowych klientów, a wraz z nimi pojawiały się nowe wyzwania. 

Mieliście jakieś doświadczenie w tej dziedzinie czy zaczynaliście od zera?

Firma powstała niemal od zera, bo jedynym naszym zasobem był właściciel firmy, który miał głowę pełną pomysłów. Nie mieliśmy funduszy na reklamę, nowi klienci pojawiali się jedynie z polecenia. Dziś, po kilku latach działalności, nadal zgłaszają się do nas głównie osoby z polecenia lub takie, z którymi mieliśmy przyjemność spotkać się osobiście. Powoli budujemy zaufanie wśród producentów z branży. Nie chcemy wydawać niepotrzebnie środków na marketing, kiedy możemy je przeznaczyć na poprawę jakości naszych produktów lub na obsługę klienta. Jest to oczywiście nieco trudniejsza droga niż zakup kampanii marketingowej, ale mamy nadzieję, że przyniesie lepsze i trwalsze efekty. Tak jak wspominałam, wraz z nowymi klientami pojawiały się nowe zapytania i nowe problemy produkcyjne, które musieliśmy rozwiązać – nasza oferta powstawała właściwie od podstaw i cały czas jest poszerzana. Z tą małą różnicą, że teraz mamy już znacznie więcej doświadczenia. 

Co jest waszym największym atutem?

Wydaje mi się, że podejście do klientów. Każda firma z tej branży ma nieco odmienny charakter – inaczej organizują produkcję, mają inne problemy, ale też różne zasoby i oczekiwania. Staramy się do każdego podejść indywidualnie i dostosować się z naszym produktem do ich potrzeb. Nie chcemy każdemu oferować tego samego, bo prędzej czy później okazałoby się, że nie jest to aplikacja najlepsza dla danego klienta. Mamy więc ofertę wystandaryzowanych urządzeń i jest ich na tyle dużo, że większość producentów znajdzie wśród nich coś dla siebie, ale zdarzają się również sytuacje, kiedy i te urządzenia modyfikujemy jeszcze pod kątem klienta. Staramy się jednocześnie, żeby nasze rozwiązania zawsze były w konkurencyjnych cenach i nie przekraczały zaplanowanego budżetu klienta. 

Jakie produkty są głównymi w ofercie i co je wyróżnia?

Poza wspominanymi liniami transportującymi, naszymi głównymi produktami są stoły do cięcia tkanin (stoły SRM), piły do cięcia aluminium, a ostatnio skupiamy się mocno na stanowiskach do produkcji rolet zewnętrznych i bram garażowych. Bardzo rozwinęliśmy nasze urządzenia do testowania rolet (zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych). Naszym najnowszym produktem, z którego jesteśmy dumni, jest winda Tester Rolet (TR) TR-A Serwo Uniwersalna. Służy ona do kontroli rolet zewnętrznych (ale również bram garażowych) i jest wyposażona w uniwersalne (stąd nazwa) uchwyty pneumatyczne pasujące do większości skrzynek. Urządzenie jest automatyczne, a praca operatora ogranicza się do wprowadzenia wysokości i szerokości rolety na pulpicie sterującym oraz położenia gotowego produktu na specjalnych uchwytach. Stosowanie wind tego typu zapewnia producentom ograniczenie reklamacji i zwrotów, a w przypadku korzystania z proponowanego przez nas urządzenia, gwarantuje dodatkowo zwiększenie szybkości testowania, uproszczenie całego procesu i wzrost wydajności pracy. Bezpieczeństwo operatora również rośnie. Tester ten jest częścią linii produkcyjnej m.in. w firmie Eko Okna, Hella (SKS Stakusit) czy Tapparella. Obecnie skonstruowaliśmy uchwyty, które pasują zarówno do różnych rodzajów rolet jak i bram. W tej chwili, z tego co wiemy, na rynku polskim jesteśmy jedynym producentem takiego testera. Klienci wspominali nam, że jest możliwość zakupu zagranicą windy do rolet zewnętrznych, która ma podobny sposób obsługi, ale koszty są znaczenie wyższe. 

Z jakich korzystacie dostawców? 

Sprawdzonych. Korzystamy z usług dostawców, z którymi współpracujemy już od dłuższego czasu, którzy gwarantują dobrą jakość i zaproponowali nam konkurencyjne warunki współpracy. To przekłada się na ceny naszych produktów. Jeśli istnieje taka możliwość, preferujemy dostawców z Polski – z tak oczywistych powodów, jak wspieranie polskiej gospodarki, ale także dlatego, że często zapewniają nam szybszą dostawę, lepszą cenę, a jakością oczywiście nie odbiegamy od zachodnich standardów. 

Jak oceniacie miniony rok?

Do tej pory zaobserwowaliśmy tendencję wzrostową: każdy kolejny rok jest lepszy. Wynika to pewnie z tego, o czym mówiłam wyżej – większość naszych klientów zdobywamy dzięki efektowi kuli śnieżnej. A im więcej osób nas zna, tym większa jest nasza produkcja. Nie możemy zatem narzekać na rok 2015. Coraz więcej osób korzysta z dotacji unijnych, co przekłada się na ilość zamawianych u nas produktów. 

Jakie macie plany na przyszłość?

My również będziemy się starać o dotację – m.in. na działalność B+R. Reszty jeszcze nie będziemy zdradzać. Niech to będzie niespodzianka. 

#

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Rol-Pas

39-300 Mielec
ul. Wojska Polskiego 9 Lok. A 5,6 B108
tel.: (017) 586 48 86
tel.: 609 804 886
tel.: 505 599 868
Fax: (017) 586 48 86
e-mail: biuro@rol-pas.pl
https://www.rol-pas.plZabezpieczenie przed upadkiem z wysokości przy zastosowaniu wysokich okien

Zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości przy zastosowaniu wysokich okien

Od połowy 2020 roku istnieje możliwość wyposażenia...

Osłoń swój biznes przed kryzysem

Osłoń swój biznes przed kryzysem

W obliczu obecnych restrykcji prawnych oraz zdecydowanie...

Zdalna konfiguracja i diagnostyka – Somfy ułatwia pracę instalatorów

Zdalna konfiguracja i diagnostyka – Somfy ułatwia pracę instalatorów

Po wprowadzeniu szkoleń technicznych w wersji on-line,...

Jak osłonić okna na poddaszu?

Jak osłonić okna na poddaszu?

Osłonięcie okien połaciowych dla wielu właścicieli...

SOLIDBOX – podtynkowy system żaluzji fasadowej od Anwis

SOLIDBOX – podtynkowy system żaluzji fasadowej od Anwis

Żaluzja fasadowa SOLIDBOX została zaprojektowana przez...» Więcej na subportalu osłony, bramy