Nowa metoda montażu rolety natynkowej

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Przyrząd do wiercenia otworu rolet zewnętrznych od środka pomieszczenia

fot. Rolland

Przyrząd do wiercenia otworu rolet zewnętrznych od środka pomieszczenia


Przyrząd składa się z kilku elementów: aluminiowych profili, zaczepu na prowadnicę oraz prowadnicy na wiertło.

fot. Rolland

Przyrząd składa się z kilku elementów: aluminiowych profili, zaczepu na prowadnicę oraz prowadnicy na wiertło.

Firma Rolland opatentowała oraz przeprowadziła próby montażu z użyciem przyrządu do wiercenia otworu rolet zewnętrznych od środka pomieszczenia. Pomysł ten powstał na podstawie zapotrzebowania na udoskonalenie montażu natynkowych rolet zewnętrznych. 

Otwór do regulacji rolety zewnętrznej natynkowej musi być wiercony od zewnątrz budynku do wewnątrz, dlatego że początek otworu na zewnątrz musi się znajdować w ściśle określonym miejscu nad prowadnicą rolety, tak aby sznurek, pasek lub kabel elektryczny, który wychodzi z kasety, wchodził bezpośrednio do otworu bez żadnych przeszkód. Wiercąc od zewnątrz, trudno jest precyzyjnie ustalić, gdzie dokładnie wyjdzie otwór we wnętrzu pomieszczenia. Pozostaje polegać tylko na doświadczeniu montera. Często się jednak nie udaje, czego rezultatami są: otwór wychodzący we wnęce okna, na kancie wnęki i ściany lub za daleko na ścianie. Te problemy rodzą trudności w montażu przelotki sznurka lub paska. Nieraz wymaga to ponownego wiercenie lub poprawiania istniejącego otworu. 

Następnym problemem jest to, że, wiercąc od zewnątrz, przy przewiercaniu się wewnątrz pomieszczenia powstają uszkodzenia ściany, które trzeba naprawiać. Wiąże się to z gipsowaniem, malowaniem itd., co znacznie wydłuża finał montażu rolety. Z jeszcze większym problemem spotykamy się wtedy, kiedy wewnątrz pomieszczenia znajdują się płytki lub panele – ściany w takim przypadku nie uszkodzi jedynie bardzo doświadczony monter dysponujący specjalnym rodzajem wierteł. Trudność w ustaleniu miejsca wyjścia otworu stwarza też problemy z estetyką dotyczących różnych miejsc zamontowania przelotek sznurka na ścianie przy poszczególnych roletach. Innym problemem wiercenia od zewnątrz budynku tak dużego otworu to bezpieczeństwo oraz trudności przy wierceniu nieraz na dużych wysokościach przy zastosowaniu drabin lub rusztowań . 

Przyrząd do wiercenia otworu od wewnątrz pomieszczenia został zaprojektowany po to, aby można było precyzyjnie przewiercić otwór od wewnątrz pomieszczenia na zewnątrz. Przyrząd składa się z kilku elementów: aluminiowych profili, zaczepu na prowadnicę oraz prowadnicy na wiertło. Przyrząd wyposażony jest dodatkowo w element poziomicy. Całość jest zespawana w ten sposób, że wiertło wysuwa się w trakcie wiercenia w ściśnie zaprojektowanym kierunku. W celu wykorzystania przyrządu, należy otworzyć skrzydło okienne, zaczepić go w górnej części prowadnicy rolety na specjalnym uchwycie, a pozostała część stelaża wchodzi do środka pomieszczenia i przechodzi nad otwartym skrzydłem okiennym. Po ustaleniu miejsca, następuje wiercenie. 

Zalety wiercenia przy pomocy przyrządu: 

» precyzja wykonania otworu od wewnątrz – możliwość dokładnego ustalenia miejsca wiercenia;
» brak dodatkowych prac związanym z obróbką ściany – oszczędność czasu;
» bezpieczeństwo oraz większy komfort pracy – możliwość montażu rolety od wewnątrz bez korzystania z drabin oraz rusztowań.

Jak informuje firma Rolland, przyrząd przeszedł pozytywnie próby przy montowaniu rolet i już niedługo zostanie wdrożony do produkcji. Komplet składać się będzie z dwóch stelaży (jeden na prawa stronę, a drugi na lewą) oraz z wiertła. Przybliżona cena to 580 zł netto za komplet.

#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Łatwiejszy montaż markiz przegubowych markilux

Łatwiejszy montaż markiz przegubowych markilux

Aby ułatwić montaż markiz przegubowych, markilux...

Sposoby na ochronę przed słońcem

Sposoby na ochronę przed słońcem

Rodzaj osłon przeciwsłonecznych warto wybrać już na...

Plisa w roli głównej

Plisa w roli głównej

Pomysłodawczyni kampanii “Dopasowana do różnych...

Novoferm przejmuje Robust AB

Novoferm przejmuje Robust AB

Novoferm przejmuje szwedzką firmę Robust AB, a tym...

Pergola: jak efektywnie wykorzystać nasz taras?

Pergola: jak efektywnie wykorzystać nasz taras?

Choć chcielibyśmy korzystać z naszego tarasu przez jak...» Więcej na subportalu osłony, bramy