| Wyświetleń:591

Moskitiera i roleta – zgrany duet na ciepłą porę roku

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Przez długie zimowe miesiące tęsknimy za słońcem. Jednak już nawet wiosną wysokie temperatury mogą być bardzo uciążliwe.

fot. ALUPROF

Przez długie zimowe miesiące tęsknimy za słońcem. Jednak już nawet wiosną wysokie temperatury mogą być bardzo uciążliwe.


Latem pojawiają się nielubiane przez większość z nas owady, których mnogość może przyprawić o zawrót głowy.

fot. ALUPROF

Latem pojawiają się nielubiane przez większość z nas owady, których mnogość może przyprawić o zawrót głowy.

Przez długie zimowe miesiące tęsknimy za słońcem. Jednak już nawet wiosną wysokie temperatury mogą być bardzo uciążliwe. Aby ochronić się przed zbyt dużym ciepłem, od lat stosujemy różne sposoby. Dziś na szczęście są skuteczne i wygodne metody.

Jednym z rozwiązań jest montaż rolet zewnętrznych. Działają one skuteczniej niż zwykłe zasłony czy okiennice, ponieważ, dzięki ich konstrukcji, pomiędzy powierzchnią okna a pancerzem rolety wytwarza się poduszka powietrzna stanowiąca doskonały izolator. Sprawia to, że w naszym domu, nawet przy wysokich temperaturach na zewnątrz, będzie panował miły chłód. Jeśli zostawimy zamknięte rolety na cały upalny dzień – tak jak robią to Włosi – wieczorem będziemy mogli cieszyć się przyjemnym chłodem i odprężającym cieniem. Rolety przyczyniają się do oszczędności wydatków na energię nawet o 30%. Dziś rolety możemy zamontować zarówno w nowopowstającym budynku, jak i tym już istniejącym. 

Rolety dostępne na naszym rynku różnią się między sobą sposobem instalacji. Najmniej ingerującym w budynek jest system adaptacyjny. Rolety takie montuje się do okien we wnęce lub bezpośrednio na ścianie. Innym rozwiązaniem są rolety podtynkowe – to dobre wyjście dla osób, które nie chcą, aby na elewacji widoczne były skrzynki. Umieszcza się je pod materiałem wykończeniowym, jak klinkier czy tynk. Co ważne, elementy te nie ingerują w konstrukcję stolarki, dzięki czemu nie naruszają szczelności budynku. Jeśli jednak chcemy je zainstalować w istniejącym już obiekcie, powinniśmy skonsultować to z architektem – tłumaczy Piotr Gustof, Kierownik Działu Rozwoju Systemów Roletowych Aluprof. 

Możemy też zdecydować na system nadstawny lub nadprożowy. W tym pierwszym rolety montowane są bezpośrednio na ramie okiennej, w drugim natomiast, przeznaczonym wyłącznie do zabudowy, skrzynka umieszczana jest bezpośrednio nad ramą okienną.

W ofercie Aluprof dostępne są rolety we wszystkich systemach. Adaptacyjne SKO oraz SKO-P zostały opracowane tak, aby nadawały się do montażu na ścianie. Ich owalne skrzynki stanowią element dekoracyjny elewacji budynku. Firma przygotowała rolety również dla osób, które chcą schować skrzynki pod tynkiem. W takim przypadku możemy wybrać system SP lub SP-E, które zapewniają znaczny poziom energooszczędności. Rolety SKT OPOTERM to propozycja dla tych, którzy wybiorą system nadstawny. Skrzynki roletowe zostały w nich wykonane z wysokiej jakości elementów PVC. Także w tym produkcie producent zadbał o odpowiednią termoizolację i dodatkowo ocieplił wnętrze skrzynki.Reklama

Podczas użytkowania bardzo dobrze sprawdzają się rolety wykonane z wysokogatunkowej blachy aluminiowej. Rolety charakteryzują się także bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi – mówi Piotr Gustof z Aluprof. Stosując rolety możemy poprawić bilans energetyczny budynku, wszystkie systemy zostały bowiem opracowane w celu zmniejszenia ubytków ciepła. Zimą chronią one wnętrza przed stratami ciepła, latem natomiast przed nadmiernym nagrzaniem – dodaje.

Odpowiednie rolety w znacznym stopniu zwiększają także nasze bezpieczeństwo. Produkty Aluprof otrzymały III klasę odporności na włamanie (badania, przeprowadzone w akredytowanym laboratorium zgodne z normą PN-EN 1627:2011). 

Jednak wiosna i lato to nie tylko czas wysokich temperatur, przed którymi ochronią nas rolety. O tej porze roku pojawiają się nielubiane przez większość z nas owady, których mnogość może przyprawić o zawrót głowy. Idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie moskitier. W ofercie Aluprof dostępne są trzy systemy moskitier ramkowych: stałe, otwierane i przesuwne. 

#

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Nowa fabryka Dickson-Constant

Nowa fabryka Dickson-Constant

Dickson-Constant inwestuje 40 mln EUR w budowę drugiego...

Zimowa promocja w sklepie online Somfy

Zimowa promocja w sklepie online Somfy

Wraz z pojawieniem się prawdziwej zimy Somfy rusza z...

KRISPOL podsumowuje rok. Firma zwiększa swoje działania w obszarze CSR

KRISPOL podsumowuje rok. Firma zwiększa swoje działania w obszarze CSR

Firma KRISPOL podsumowała rok. Część prowadzonych...

Akant: Przyśpieszamy! Wizja nowego Dyrektora Handlowego.

Akant: Przyśpieszamy! Wizja nowego Dyrektora Handlowego.

Firma Akant z nowym Dyrektorem Handlowym – stanowisko...» Więcej na subportalu osłony, bramy