| Wyświetleń:769

Prostsze prace montażowe ze skrzynkami Beck+Heun

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Prawie wszystkie skrzynki do zabudowy i skrzynki nadprożowe Beck+Heun są dostępne w wariancie zamkniętym od strony pomieszczeń. Przykładem jest ROKA-THERM® RG NEOLINE z serii Neopor ROKA-NEOLINE®

fot. Beck & Heun | Prawie wszystkie skrzynki do zabudowy i skrzynki nadprożowe Beck+Heun są dostępne w wariancie zamkniętym od strony pomieszczeń. Przykładem jest ROKA-THERM® RG NEOLINE z serii Neopor ROKA-NEOLINE®

Prawie każdy producent posiada obecnie w ofercie skrzynkę do rolet zamkniętą od strony pomieszczeń. W porównaniu do systemów otwartych zalety takiego rozwiązania są oczywiste, szczególnie w zakresie parametrów termoizolacyjnych i wyglądu. Sceptycyzm budzi jednak kwestia późniejszych prac wewnątrz samej skrzynki. 

Firma Beck+Heun produkuje skrzynki w wariancie zamkniętym od strony pomieszczeń od lat osiemdziesiątych. Producent zamieścił na swojej stronie internetowej nowe filmy prezentujące montaż systemu (PRZEJDŹ DO STRONY). Na filmach można obejrzeć między innymi wymianę silnika, rolety czy montaż nowego paska.

W porównaniu do systemów z pokrywą, skrzynka zamknięta od strony pomieszczeń wygrywa dzięki bardzo dobrym parametrom termoizolacyjnym i wygłuszającym, idealnemu połączeniu z fasadą i ścianą wewnętrzną, a także gwarantowanej szczelności powietrznej. Prace na skrzynce można wykonać w czysty sposób za pomocą umieszczonego na zewnątrz otworu rewizyjnego. Wewnętrzna strona pomieszczenia pozostaje nienaruszona – tłumaczą specjaliści z Beck&Heun.

Ale w jaki sposób można się dostać do wnętrza skrzynki, skoro zrezygnowano z pokrywy? Przemyślana konstrukcja, elastyczne elementy jednostkowe i praktyczne akcesoria ułatwiają prace montażowe wokół skrzynki.

Przykład montażu: Wymiana pancerza rolety

 
Krok 1: Demontaż profilu zwijającego

Profil zwijający jest połączony śrubami z ościeżnicą i można go w prosty sposób zdjąć. Zamyka on przestrzeń między oknem a pancerzem rolety. Jako alternatywę można w tym miejscu również zamontować moskitierę.

Krok 2: Demontaż prowadnicy

W celu rewizji prowadnicę można w szybki i łatwy sposób wyjąć z szyny bazowej. Dla uzyskania łatwego dostępu do pancerza rolety należy poluzować śruby między prowadnicą a szyną bazową.

Krok 3: Pomoc montażowa dla jednej osoby

Dużym ułatwieniem jest tutaj pomoc montażowa. Umożliwia ona samodzielny demontaż pancerza rolety, służąc jako jego tymczasowe podparcie. W ten sposób ręce są wolne, co pozwala na zdjęcie pancerza z wałka. Pomoc montażowa jest zawieszana po bokach szyn bazowych. Następnie pancerz rolety należy wsunąć w pomoc montażową.

Krok 4: Montaż nowego pancerza

W przypadku silników elektrycznych pancerz mocowany jest do wałka za pomocą łącznika mocującego. W tym celu elementy z PVC są mocowane na wałku, póki jest jeszcze do niego swobodny dostęp. Następnie pancerz jest podwieszany za pomocą elementu łączącego.  

Zobacz materiały wideo:

#

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Beck & Heun

D-3579 Mengerskirchen
Reinhold-Beck-Straße 2
tel.: +49 (0) 64 76 / 91 32-0
Fax: +49 (0) 64 76 / 91 32-30
e-mail: piotr.zurawka@beck-heun.de
https://www.beck-heun.de/pl/
https://www.facebook.com/Beck.Heun

Profil maskujący

fot. Beck & Heun

Profil maskujący

Prowadnica

fot. Beck & Heun

Prowadnica

Pomoc montażowa dla jednej osoby

fot. Beck & Heun

Pomoc montażowa dla jednej osoby

Łącznik mocujący

fot. Beck & Heun

Łącznik mocujący

» Więcej na subportalu osłony, bramy