Fundament bezpieczeństwa – drzwi wejściowe

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Różne warianty kontroli dostępu

fot. G-U POLSKA

Różne warianty kontroli dostępu


Czytnik linii papilarnych otwiera drzwi bez klucza.

fot. G-U POLSKA

Czytnik linii papilarnych otwiera drzwi bez klucza.

Elektroniczne wkładki do zamka Ixalo

fot. G-U POLSKA

Elektroniczne wkładki do zamka Ixalo

Drzwi wejściowe to jeden z najważniejszych elementów w domu. Są fundamentem bezpieczeństwa, dlatego nie warto na nich oszczędzać. Wybierając drzwi wejściowe, trzeba zwrócić uwagę nie tylko materiał, z których są wykonane.


Pokonanie zamka w zwykłych drzwiach zajmuje złodziejowi zwykle kilkadziesiąt sekund. W zależności od klasy bezpieczeństwa ten czas się wydłuża, dlatego warto wybrać drzwi w klasie „C” (według polskiej normy) lub przynajmniej klasie 3 wg normy europejskiej. O bezpieczeństwie drzwi w dużej mierze decyduje materiał (świetnie sprawdza się aluminium), ale warto zwrócić też uwagę na okucia czy zamki. 

Wybór zamka jest niezwykle istotny. To od niego zależy, czy złodziej będzie w stanie dostać się do środka. 

Rygle po wysunięciu mają się blokować i nie powinny cofnąć się nawet przy manipulacji narzędziami. Zamek można pokonać odginając ramę albo skrzydło drzwiowe, ale  jeśli rygle, tak jak w zamku Secury Automatic, wysuwają się na 20 mm – nie ma możliwości wysunięcia ich z zaczepów – tłumaczy Tomasz Bartol z GU Polska, producenta z branży techniki okiennej i drzwiowej. 


Bardzo ważne są też wkładki do zamków. Można je zamontować w każdym rodzaju drzwi w dowolnym momencie. – Zwróćmy uwagę na to, czy wkładki są odporne na wybicie i przewiercenie. Coraz częściej stosuje się też wkładki elektroniczne, dzięki którym drzwi możemy otwierać za pomocą karty albo breloka – to znacznie zwiększa bezpieczeństwo – tłumaczy Tomasz Bartol. 


Nowoczesne rozwiązania 


Do prywatnych domów wkraczają już nowe technologie. Dzięki nim żyje się łatwiej, ale też zdecydowanie bezpiecznej. 

Bardzo popularna jest biometryczna kontrola dostępu, a więc czytniki linii papilarnych, klawiatury kodowe i czytniki RFID – mówi Tomasz Bartol. 


Dzięki takim rozwiązaniom nie musimy używać już tradycyjnego klucza. Czytniki linii papilarnych świetnie sprawdzają się w przypadku dzieci, a pokonanie takiego systemu przez złodzieja będzie bardzo trudne. Decydując się na montaż tego typu elektronicznych gadżetów, musimy pamiętać o doprowadzeniu do drzwi prądu. 

Najbardziej pewnym wyborem będzie montaż przepustu kablowego, np. Secureconnect 200, który przekazuje napięcie z ramy drzwi do skrzydła i zasilał zamek czy czytnik. To rozwiązanie systemowe, gwarantujące najwyższą jakość – tłumaczy Tomasz Bartol. 


Jak wybierać?


O tym, czy drzwi będą bezpieczne, decyduje bardzo wiele technicznych szczegółów. Zwróćmy więc uwagę na producenta – nie tylko samych drzwi, ale i zastosowanych w nich okuć i zamków. Warto sprawdzić, czy produkty, które wybieramy są rekomendowane przez programy, takie jak np. Dom Bezpieczny. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że wybraliśmy najlepszą ochroną swojego domu. 

#drzwi_zewnetrzne, #drzwi_anywlamaniowe, #zamki_drzwiowe, #okucia_drzwiowe

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Zmiana struktury rynku – trend przybierający na sile

Zmiana struktury rynku – trend przybierający na sile

Nowe budownictwo mieszkaniowe bije kolejne rekordy,...

Technologia jutra w minimalistycznym domu

Technologia jutra w minimalistycznym domu

Duże przeszklenia, otwarte przestrzenie i sporo...

Rusza program rządowy pn. Czyste Powietrze

Rusza program rządowy pn. Czyste Powietrze

Już można składać wnioski o dofinansowanie...

Grupa Roto przekształca się w holding

Grupa Roto przekształca się w holding

Wprowadzając nowa strukturę organizacyjną i firmową,...

Wejdź do fabryki przyszłości – otwarcie Innovation Lab firmy Omron w Polsce

Wejdź do fabryki przyszłości – otwarcie Innovation Lab firmy Omron w Polsce

18 października 2018 roku w Tychach otwarte zostanie...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria