Centrum wyszukiwania

dostawcy, akcesoria
systemy stolarki
akcesoria - okna
okucia
obwiedniowe
antywłamaniowe
klamki
zawiasy
automatyka i napędy
elementy okuć
specjalne
elementy ozdobne
uszczelki
podkładki, zaślepki
wzmocnienia
folie do zgrzewania
okładziny, okapniki
parapety
szprosy
łączniki
podajniki kasowe
profile podokienne
akcesoria - drzwi
chemia, konserwacja
usługi
przeciwpożarowe (p.poż)
akcesoria - fasady i ogrody
półprodukt
software, oprogramowanie branżowe
wentylacja
okna
drzwi
fasady, ogrody zimowe
osłony, bramy
maszyny, obróbka powierzchni
szkło
montaż

Szukaj:

Szukaj:
OKNA UCHYLNE CLX 160KG

OKNA UCHYLNE CLX 160KG

Stac Polska
Więcej informacji o firmie stac

Przestrzegając aktualnych trendów architektonicznych na obecnym rynku w dziedzinie zamknięć,  rozmiar przeszklonych powierzchni stale się zwiększa w taki sposób, że zaczynają być coraz częstsze okna których ciężar sięga 120kg, a nawet pojawiają się zapytania o zestawy do 150kg.

Te zestawy wynikają zasadniczo z trzech powodów:

 • Użycia okien balkonowych w celu zmaksymalizowania ilości wpadającego światła w taki sposób, że próbuje się maksymalnie wykorzystać obszar pomiędzy płytami (sufitem a podłogą).
 • Za każdym razem coraz częstszego zastosowania bezpiecznego szkła hartowanego i szkła o wysokich właściwościach termicznych, które powodują niemal podwojenie się ciężaru standardowej szyby.
 • Nowych grubych profili (70, 80, 100mm) o wysokich właściwościach termicznych, które zostały opracowane dla dużych obciążeń i dużych grubości szyb.


Z tych powodów firma STAC postanowiła wypuścić na rynek nowy zestaw okien uchylnych, który zawiera nowe zawiasy i rozwórkę specjalnie zaprojektowane dla dużych obciążeń o cechach pod względem wytrzymałości, montażu i regulacji zgodnych z tym, czego się oczekuje od współczesnego okucia.

 

1- Solidna budowa

Przewidziane jako odporne na awarie 

Jednym z pierwszych założeń projektowych dla naszych techników było wyposażenie okucia w dodatkowe systemy zabezpieczające, które pozwoliłyby na dalszą pracę danemu zamknięciu nawet w przypadku niewłaściwej instalacji lub innego typu błędu.

Jednym z najczęstszych błędów w instalacji klasycznych zawiasów uchylnych to regulacja na wysokość, szczególnie jeżeli okno ma duży ciężar. Ta regulacja zazwyczaj znajduje się w dolnej części skrzydła i zmusza do poluzowania łopatki skrzydła tak, aby okno mogło dość swobodnie przemieszczać się do góry. 

Fakt poluzowania tych obciążonych śrub już jest problematyczny sam w sobie ze względu, że wiele okien ma fizyczne ograniczenie otwarcia do 90º lub mniejsze (z uwagi na kolumny, ściany, itp.) i dostęp do tych śrub jest bardzo skomplikowany. Następnie, należy je wyregulować na wysokość, co w przypadku okna balkonowego lub okna wstawionego na przykład w płytę gipsowo-kartonową jest bardzo skomplikowane, gdyż nie mieści się klucz imbusowy w dolnej części okna. Na koniec należy ponownie dokręcić śruby jakie wcześniej zostały poluzowane, które trudno już było poluzować a dużo trudniej jest teraz dociągnąć z całym tym ciężarem spoczywającym na skrzydle. 

Ostatecznie prawdopodobieństwo, że coś będzie niewłaściwie dociągnięte lub pozostanie bez dokręcenia jest wysokie. Rozwiązaniem jest wyeliminowanie możliwości wystąpienia błędu usuwając problem i wykonując wszystkie regulacje dostępne od zewnątrz i do bezpośredniego użycia.

 

2- Regulacja w 3D

Skuteczność prostoty

W oknach o dużych obciążeniach, zgodnie z tym, co wcześniej zostało wyjaśnione, staje się konieczne, aby regulacja była prosta, skuteczna i bezpośrednia, ale przede wszystkim była niezawodna. 

Z tej przyczyny został wprowadzony w tych zawiasach ten sam rodzaj regulacji jaki obecnie jest używany w zawiasach Anodic, których skuteczność została potwierdzona w trakcie licznych prób:

 • Regulacja na wysokość do osi (+2,5mm -0,5mm) za pomocą klucza imbusowego 5mm.
 • Regulacja boczna ±1,3mm za pomocą klucza imbusowego 2,5mm.
 • Regulacja docisku +0,5mm dzięki tulei mimośrodowej.

    

   3- Bezpieczeństwo

   Najważniejsze, aby było na właściwym miejscu 

    

   Jeden z czynników, na jakim skupiły się wysiłki tego wzoru, było poszukiwanie systemu o dodatkowym zabezpieczeniu dla uniknięcia niepotrzebnych incydentów, mając na względzie, że 160kg to bardzo poważny ciężar. Biorąc pod uwagę, że materiały mają ograniczoną wytrzymałość, profile są bardzo zróżnicowane i że każda wytłaczarka może zmienić grubość profili nawet utrzymując precyzyjne wymiary kanału, należy zagwarantować niezawodność zawiasów wobec mało prawdopodobnego spadku skrzydła.
    
   W tym celu zostały wprowadzone seryjnie dwa dodatkowe środki zabezpieczające:

   • Sworzeń zabezpieczający w płytce dolnej łopatki skrzydła, który zapobiega przed spadkiem skrzydła w przypadku pęknięcia płytki z uwagi na silne uderzenia lub przemieszczenia, które wpłyną na działanie zawiasu.
   • Zatrzymujący element bezpieczeństwa w górnej łopatce ramy, który zapobiega przed rozerwaniem kanału ramy.   Stac Polska Inne produkty z tej kategorii

   SEKWENCER SYSTEMU ZAMYKANIA Stac Titan Klamka minimalistyczna STAC EVO soft STAC EVO-SECURITY UCHWYT DO OKIEN I DRZWI PRZESUWNYCH UCHWYT FÉNIX LISTWA TRANSMISYJNA KOMPLET PODSTAWOWY OKUCIA DO OKIEN ROZWIERANO- UCHYLNYCH Z ZAMKNIĘCIEM NA RAMIE

   O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

   Inne produkty z tej kategorii

   Okucia antywłamaniowe okienneKlamka okienna SECUSTIKOptymalna ochrona antykorozyjnaactivPilot Select - nowe okucie Winkhaus do ciężkich okienTITAN vent secureKlamka GenovaOKUCIA ROMB ALUKlamki do okienZawiasy okienneDociski, najazdyZAWIAS U-R 1405 DO 100kgOkucia