20 lat pod znakiem nowoczesnych technologii

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

W tym roku mija 20 lat od założenia małopolskiej firmy Pagen. Początkowo dystrybutor stolarki, po 2 latach działalności handlowej uruchomił własną produkcję okien. Od roku 2002 dynamicznie rozwijał sprzedaż eksportową, a w 2003 roku zadbał o rynek krajowy, zakładając własną sieć salonów sprzedaży. Przez kolejne lata obroty firmy rosły, w 2015 roku otwarto nowy zakład produkcyjny oraz efektowny biurowiec. Obecnie planowane są kolejne inwestycje związane z rozbudową parku maszyn.


Niemal od początku działalności do dziś dnia przedsiębiorstwo działa w oparciu o program WH OKNA do produkcji i sprzedaży stolarki okiennej, który zarządza różnymi obszarami firmy. 

Zaczęliśmy w 2000 roku od wersji podstawowej programu, a następnie dodawaliśmy kolejne moduły usprawniające różne dziedziny funkcjonowania naszej firmy. Obecnie WH OKNA to jeden z filarów, na którym opiera się nasze przedsiębiorstwo. Część z funkcji, które na co dzień używamy, to rozwiązania opracowane specjalnie dla nas – wyjaśnia właściciel firmy Dominik Chamioło.


Praca w WH OKNA rozpoczyna się w momencie składania oferty przez pracowników działu obsługi klienta. Korzystają oni z różnych możliwości sporządzania wycen, mogą zestawiać oferty z różnych dostępnych w firmie komponentów. Zamówienia klientów zamieniane są w zlecenia produkcyjne, a następnie optymalizowane i włączane w cykl produkcji.

Przedsiębiorstwo może poszczycić się nowoczesnym parkiem maszynowym, który sterowany jest z poziomu programu WH OKNA. Całość procesów spina system WH Net. W oparciu o technologię kodów kreskowych odbywa się obieg dokumentów w całej firmie i osoby zarządzające produkcją, a także pracownicy działu obsługi klienta mogą kontrolować, na jakim etapie znajduje się dane zlecenie. Poza tym program pomaga organizować przebieg produkcji, a także sprawnie identyfikować komponenty, stojaki transportowe oraz każde wyprodukowane okno składowane przed wysyłką do klienta.

WH OKNA steruje pracą całego cyklu produkcyjnego: od momentu wpłynięcia zlecenia do momentu wysyłki zamówionych okien do odbiorcy. W dziale produkcji ważną rolę pełni moduł WH Planer, który ułatwia optymalne zaplanowanie produkcji i terminową realizację zleceń. 

Nasza firma obsługuje wiele różnych rynków w Europie i na świecie – wyjaśnia kierownik produkcji Sebastian Sosin. – Sprawna koordynacja zamówień komponentów i ich planowe dostawy to warunek terminowej realizacji zleceń. WH Planer uwzględnia terminy dostaw poszczególnych materiałów i w oparciu o nie oraz moce produkcyjne zakładu pozwala zaplanować realne terminy dostaw.


Jednak wydajna produkcja oraz obsługa klienta na wysokim poziomie to nie wszystko, czego potrzebuje do osiągania sukcesów nowoczesny dostawca stolarki. Niezwykle ważnym aspektem działania firmy w dzisiejszych czasach jest komunikacja z odbiorcami i partnerami. Pagen i w tej dziedzinie ma się czym pochwalić, ponieważ korzysta z systemu wymiany informacji z dilerami i biurami handlowymi na miarę XXI wieku. W ciągu ostatniego roku firma wdrożyła i rozwija najnowszą wersję dilerską WH OKNA cloud. 

Program w chmurze to bardzo wygodne narzędzie – wyjaśnia Szymon Strojny, informatyk odpowiedzialny za to wdrożenie. – Handlowiec może przygotować wycenę na budowie, wystarczy, że ma z sobą swój komputer lub smartfon z dostępem do Internetu. Program umożliwia natychmiastową wymianę informacji pomiędzy producentem i każdym pracownikiem dilera jednocześnie. I co nie mniej ważne, użytkownik nie potrzebuje do pracy z programem wiedzy informatycznej.


W jubileuszowym 20 roku działalności firma stawia sobie kolejne cele: Przyszłość firmy to inwestycje w rozwój technologiczny, organizacyjny i osobowy, a dzięki profesjonalnemu wsparciu firmy WINKHAUS będziemy doskonalić system zarządzania, aby utrzymać pozycję przodującej firmy w regionie – podsumowuje pan Dominik Chamioło.


Pracownicy firmy Pagen zgodzili się opowiedzieć przed kamerą, jak korzystają z programu WH OKNA w swojej codziennej pracy. Zapraszamy do obejrzenia wideo

#software, #WH_OKNA, #zarzadzanie_produkcja, #produkcja_stolarki, #pagen, #winkhaus

Zainteresowany? Poproś o ofertę!MONTERIADA 2019 – pokazy dobrego montażu już w lutym

MONTERIADA 2019 – pokazy dobrego montażu już w lutym

Najnowsza edycja MONTERIADY odbędzie się w dniach 12-15...

Stratofolio, czyli nowe rozwiązania uszczelnień dla budynku

Stratofolio, czyli nowe rozwiązania uszczelnień dla budynku

Stratofolio dostarcza rozwiązania dla uszczelnienia...

Złote Medale WinDoor-tech 2019 przyznane

Złote Medale WinDoor-tech 2019 przyznane

W tej edycji spłynęła rekordowa liczba zgłoszeń o...

Generator zestawień dla dystrybutorów

Generator zestawień dla dystrybutorów

Generator zestawień i Konfiguracje do zestawień to...

Aplikacja Argo w nowej wersji

Aplikacja Argo w nowej wersji

Argo to bezpłatna aplikacja na smartfony i tablety,...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria