PRESS GLASS SA

pakiet medialny

Kontakt

PRESS GLASS SA
Nowa Wieś, ul. Kopalniana 9
42-262 Poczesna

[mapa]
tel.: +48 34 327 50 69
e-mail: nowawies@pressglass.eu
Fax: +48 34 327 58 01

http://www.youtube.com/user/PRESSGLASSvideo
http://twitter.com/pressglass


Zakład w Nowej Wsi Zakład w Tczewie Zakład w Tychach
HISTORIA FIRMY

Firma Press Glass powstała w grudniu 1991 roku i przyjęła formę polsko-szwedzkiej spółki joint venture. Siedziba firmy mieściła się we Wręczycy Wielkiej k/Częstochowy. Całkowita powierzchnia hal wynosiła 600 m2, a produkcję rozpoczęto w styczniu 1992 roku.

W listopadzie 1992 roku 100% udziałów Press Glass przejął obecny właściciel, wprowadzając wiele zmian organizacyjnych mających na celu polepszenie jakości produktów i usług. Duży nacisk został położony na marketing i wizerunek firmy. Wzrost zapotrzebowania na szyby zespolone spowodował, iż pod koniec 1993 roku została podjęta decyzja o zakupieniu w Nowej Wsi koło Częstochowy działki o powierzchni 17.000 m2 wraz z halą produkcyjną o powierzchni 1800 m2, gdzie do dnia dzisiejszego mieści się główna siedziba firmy.

Press Glass stawiając na nowoczesne rozwiązania technologiczne w krótkim czasie stał się najnowocześniejszym zakładem produkującym szyby zespolone w Polsce i jednym z nowocześniejszych w Europie.

W latach 1998/99 firma prowadziła w Polsce szeroką kampanię na rzecz wykorzystania zespoleń ciepłochronnych, zmniejszających zużycie energii w przegrodach szklanych. Firma zastrzegła nazwę towarową TOP-GLAS dla szyby zespolonej o współczynniku przenikania ciepła U=1,1. Drugim polem zainteresowań Press Glass stały się również szklenia w systemach fasadowych: do systemów słupowo-ryglowych, mocowań punktowych i szkleń strukturalnych.

Firma wciąż doskonali system zarządzania produkcją i obsługą klienta, czego efektem było przyznanie w lipcu 1999 roku certyfikatu jakości ISO 9002, a następnie w lipcu 2002 roku certyfikatu ISO 9001:2000.

Zobacz certyfikaty przyznane wyrobom Press Glass

Firma Press Glass prezentuje się corocznie podczas trwania Międzynarodowych Targów Budowlanych BUDMA w Poznaniu. Od roku 1993 firma odniosła wiele sukcesów w branży przetwórstwa szkła, co potwierdzają prestiżowe wyróżnienia:

Press Glass jest laureatem nagrody
"Kryształowe Skrzydła" przyznanej przez
redakcję czasopisma Świat Szkła dla firmy,
która w szczególny sposób wyróżnia się na
rynku szklarsko-okiennym.

 


Firma została również wyróżniona statuetką
"Gazela Biznesu" w jednym z najbardziej
prestiżowych rankingów ekonomicznych,
ogłoszonym przez redakcję czasopisma
Puls Biznesu.

Pobierz artykuł - Świat Szkła 1'1999r. »

Pobierz artykuł - Świat Szkła 3'1999r. »


Zespolenie niskoemisyjne Top-Glas zostało
nagrodzone Złotym Medalem na
Targach BUDMA.


Press Glass został dwukrotnym laureatem nagrody Kryształowy Profil za rok 2006, bardzo wartosciowej, ponieważ przyznanej przez kapitułę skladajacą się
z osób reprezentujacych branżę okien, drzwi, fasad, dostawców podzespołów i maszyn. Nagrody zostaly przyznane w kategoriach "Skok w rozwoju i odwaga w
działaniu" oraz "Stabilny i dlugoletni rozwój".


Skala produkcji powodowała ciągłą potrzebę doskonalenia poziomu obsługi.
Press Glasa jako pierwsza firma w Polsce, produkująca szyby zespolone,
wspomagała swoich klientów internetowym systemem kontroli zamówień PGNet.
Jego zadaniem jest zautomatyzowanie obiegu dokumentów pomiędzy zakładami Press Glasa oraz firmami współpracującymi. Klienci zyskali możliwość:
 • ciągłego podglądu i kontroli zamówień
 • wcześniejszego przygotowania miejsca do przyjęcia transportu dzięki
  specyfikacjom stojakowym otrzymywanym przed dostawą
 • natychmiastowego otrzymania faktur po ich wystawieniu

We wrześniu 2001 roku realizując konsekwentnie politykę stałego rozwoju Press Glass przejął 100% akcji spółki Celt-Tychy SA, tworząc tym samym Grupę Kapitałową Press Glass. Bezpośrednio po przejęciu, podjęto decyzję o budowie tam nowej hali produkcyjnej o powierzchni 12 000 m2 i wyposażeniu jej w najnowocześniejsze urządzenia do specjalistycznej obróbki szkła.
Celem Grupy Press Glass jest oferowanie klientom coraz szerszej gamy produktów, nie tylko na potrzeby budownictwa, ale także dla innych zastosowań, w tym dla przemysłu meblowego i artykułów AGD, z jednoczesną dalszą intensyfikacją produkcji szyb zespolonych. Zakład Celt-Glas (obecnie Press Glass Oddział w Tychach) specjalizuje się w produkcji szkła specjalnego - hartowanego i obrabianego. Na potrzeby produkcji zainstalowano tam pierwszy w Polsce piec hartowniczy o tak dużych możliwościach.

W roku 2002 gdy Press Glass obchodził dziesięciolecie działalności dokonano podsumowania jego rozwoju podkreślając, że:

 • roczna produkcja szyb zespolonych wzrosła z 34 000 m2 w roku 1993 do 2.100.000 m2 w roku 2002 –jest to wzrost o 5000 %.
 • w roku 2002 Grupa Press Glass wyprodukowała ponad 2.100.000 m2 szyb zespolonych zaspokajając około 23% potrzeb polskiego rynku.
 • w ciągu dziesięciu lat działalności Grupa Press Glass wyprodukowała 6.500.000 m2 szyb zespolonych.
 • potwierdzeniem jakości produktów są liczne certyfikaty badań dopuszczające je nie tylko na rynek polski, ale na rynki innych krajów europejskich.

W roku 2003 r. została podjęta decyzja o budowie trzeciego zakładu produkcyjnego Press Glass w Tczewie koło Gdańska i rozpoczęły się prace realizacyjne. Budowa została zakończona latem 2004r. Zakład w Tczewie o łącznej powierzchni produkcyjnej 11 000 m2 specjalizuje się w produkcji szyb zespolonych.

W maju 2005 roku zakład Celt-Glas SA w Tychach został połączony z Press Glass SA przez przejęcie i stał się oddziałem firmy Press Glass. O tego momentu trzy zakłady funkcjonują pod jedną nazwą Press Glass z siedzibą główną w Nowej Wsi i oddziałami w Tychach i w Tczewie, dysponując parkiem maszynowym, w skład którego wchodzą:

 • linie do zespalania szyb
 • stoły do cięcia szkła pojedynczego
 • stoły do cięcia szkła laminowanego
 • urządzenia do gięcia ramek dystansowych i ich zasypywania sitem molekularnym
 • stoły do łączenia i gięcia szprosów międzyszybowych
 • linie produkcyjne do nanoszenia powłok z farb ceramicznych metodą sitodruku
 • linie produkcyjne do nanoszenia powłok z farb silikonowych
 • piece do hartowania szkła
 • piece do testów HST
 • wiertarki stacjonarne
 • linie do obróbki krawędzi szkła i wykonywania wycięć