Effect Glass S.A.

pakiet medialny

Kontakt

Effect Glass S.A.
ul. Hauke Bosaka 2
25-214 Kielce

[mapa]
tel.: +48 41 348 20 70 do 72
e-mail: szyby@effectglass.eu
e-mail: kielce@effectglass.eu
Fax: +48 41 348 20 80


fot. Effect Glass S.A. fot. Effect Glass S.A.

EFFECT GLASS S.A. zajmuje się produkcją szyb zespolonych oraz przetwórstwem szkła budowlanego. W tej branży firma działa już od 1995 roku.

Dziś dzięki najnowocześniejszemu parkowi maszynowemu oraz korzystaniu z zaawansowanych rozwiązań technicznych austriackiej firmy Peter LISEC, EFFECT GLASS potrafi sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. 

Firma posiada linie do rozkroju szkła, w pełni automatyczne linie do zespalania oraz najnowszej generacji zasypywarkę sita molekularnego i giętarkę do ramek dystansowych. Dzięki temu możliwa jest obróbka zarówno profili aluminiowych, jak też "ciepłych ramek" ze stali oraz tworzyw sztucznych. W 2012 roku EFFECT GLASS zakupił urządzenia do hartowania szkła w najnowocześniejszej technologii - marki LISEC. W czasie procesu hartowania tafla szkła oparta jest pod odpowiednim kątem na poduszce powietrznej (a nie na rolkach, jak w piecu tradycyjnym), przez co zniwelowany zostaje efekt falowania szkła, który zniekształca obraz.

EFFECT GLASS wzbogacił się również o urządzenie do cięcia i obróbki szkła strumieniem wody tzw.waterjet,  które pozwala na różnorodne możliwości wykańczania krawędzi szkła.

EFFECT GLASS to nowoczesna firma, która posiada własną, stale powiększającą się flotę transportową, jak również innowacyjny zintegrowany system komputerowy obsługujący kompleksowo wszystkie obszary działalności zakładu, począwszy od przyjęcia zamówienia, poprzez cały cykl produkcyjny, a skończywszy na pakowaniu i spedycji gotowych wyrobów. 

Obecne możliwości produkcyjne przekraczają kilkanaście tysięcy sztuk szyb zespolonych dziennie. Maksymalne wymiary produkowanych szyb to 2700 x 5000 mm. Pod względem wielkości produkcji i terminów realizacji pozwala to sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających Klientów.

EFFECT GLASS S.A. wykorzystuje do produkcji szkło najbardziej renomowanych na świecie koncernów: PILKINGTON, SAINT-GOBAIN, GUARDIAN, AGC. Dostawcami mas uszczelniających są: FENZI, TENACHEM, sita molekularnego firma CECA, profili dystansowych: ALUPROF oraz SAINT GOBAIN. Z firm HELIMA i ECO IN pochodzą szprosy międzyszybowe. Wszyscy główni dostawcy posiadają wdrożone systemy zapewnienia jakości serii ISO 9000.