Dickson-Constant

pakiet medialny

Kontakt

Dickson-Constant
Z.I la Pilaterie 10, rue des Châteaux B
59443 Wasquehal Cedex

[mapa]
Osoba do kontaktu Tomasz Stefaniec
tel.: +48 790 77 00 19
e-mail: contact@dickson-constant.com
tel.: Monika Konopka 790 243 000

https://www.doskonalemarkizy.pl/
https://twitter.com/dicksonconstant
https://www.facebook.com/dicksonconstant/
https://www.instagram.com/dicksonconstant/


Dickson-Constant

Dickson-Constant jest europejskim liderem przemysłu włókienniczego. Firma jest obecnie uznawana za punkt odniesienia dla najwyższej jakości tkanin technicznych. 

Produkty wytwarzane w zakładach Dickson-Constant oferowane są pod dwoma markami  DICKSON ® i SUNBRELLA ® i stosowane są przez najlepszych specjalistów w branży architektonicznej, projektowej, meblarskiej czy żeglarskiej.

Głównym motorem wzrostu firmy są innowacje, które umożliwiają Dicksonowi stałe dostarczanie zróżnicowanego wachlarza produktów i szerokiej gamy tkanin technicznych, które korzystnie zmieniają jakość i estetykę wnętrz i przestrzeni zewnętrznej.

Obecnie Dickson-Constant dostarcza swoje rozwiązania licznym odbiorcom w branży meblarskiej, systemów zewnętrznych i wewnętrznych osłon przeciwsłonecznych,  jachtowej, dekoratorów i architektów. 

Dickson-Constant to połączenie wiedzy technicznej i kreatywności. Firma wyznacza trendy od 1836 roku, dziś już w ponad 110 krajach na 5 kontynentach.               

Dickson-Constant operuje na rynkach całej Europy.  Część rynków Europy Środkowej takich jak Polska, Czechy, Słowacja, Litwa, Łotwa, Estonia i Białoruś jest obsługiwana przez komórkę organizacyjną w Polsce i sprawny dział wsparcia sprzedaży i logistyki oraz magazyn we francuskiej centrali firmy. Światowy lider w branży zewnętrznych tkanin technicznych

 

·         18000 klientów na całym świecie

·         600 pracowników firmy Dickson na świecie

·         3500 osób stowarzyszonych z grupą Glen Raven

·         75% obrotów generowanych przez sprzedaż eksportową

 

INNOWACJA, siła napędowa firmy Dickson

 

Firma Dickson, kierując się wiodacym przesłaniem współczesnego świata - ideą zrównoważonego rozwoju - skupiła swoje badania na rozwoju nowych typów wysokowydajnych materiałów, których zastosowanie wykracza daleko poza przyjęte ramy. Inżynierowie Dickson przez cały rok współpracują z najlepszymi międzynarodowymi laboratoriami, aby poprawiać tkaniny, które przewyższą swoich poprzedników pod każdym względem, pozostając jednocześnie trwałymi i przyjaznymi dla środowiska.

 

DICKSON, jakość słynna na świecie

 

Firma Dickson jest absolutnym punktem odniesienia w dziedzinie tkanin technicznych będąc ich projektantem, jak również producentem obsługującym cały proces wytwórczy. Kontrola jakości to integralna część naszej działalności. Każdy metr kwadratowy tkaniny wyprodukowanej w naszych fabrykach przechodzi serię testów wewnętrznych. To dzięki tym wymagającym standardom firma Dickson udzielić na niektóre swoje produkty nawet 10 letniej gwarancji.

 

GŁÓWNE INFORMACJE O ZAKŁADZIE PRODUKCYJNYM

 

·         27,5 tyś m kw. powierzchni podłogi fabryki

·         10 tyś m kw. placu logistycznego

·         1625 wzorów produktów na stanie przez cały czas

·         250 tyś szpul odbieranych co miesiąc

·         100 tyś m kw. tkanin produkowanych każdego dnia

·         25 mln m kw. produkcji rocznej