REHAU Sp. z o.o.

pakiet medialny

KontaktREHAU z nagrodą od Callwey! System GENEO wyróżniony tytułem „Produkt Roku 2019”.

Produkt: Okna GENEO

Co wyróżnia system profili GENEO? Dzięki oknom wzmocnionym włóknem szklanym, łączy stabilność z efektywnością energetyczną i dużą elastycznością architektoniczną. To właśnie dlatego system okienny GENEO został nagrodzony „Produktem Roku 2019” w kategorii „Okna” przez znane wydawnictwo architektoniczne Callwey Verlag. Wysoko cenione jury złożone z ekspertów z dziedziny architektury i mediów jednogłośnie wskazało na REHAU.

W ciągu ostatniej dekady firma REHAU wyprodukowała ponad 50 000 kilometrów profili okiennych wykonanych z zaawansowanego technologicznie tworzywa kompozytowego z włóknem szklanym. W 2019 roku GENEO zostało ponownie wprowadzone na rynek wraz z udoskonalonym materiałem RAU-FIPRO X, co znacznie poprawia jego parametry wydajności. „Zaawansowana wiedza materiałowa stanowi podstawę elastycznych i inteligentnych systemów okiennych, które spełniają najwyższe standardy projektowania i estetyki”, wyjaśnia Peter Kotzur, dyrektor ds. Marketingu rozwiązań okiennych w REHAU. „Nagroda to podkreśla, ponieważ innowacyjne domy jedno i dwurodzinne nagrodzone przez Callwey Verlag w obszarze są uważane za kryterium jakości”.

Nieograniczone możliwości projektowania

 

W systemie profili okiennych GENEO firmy REHAU połączenie opatentowanego rdzenia profilu z RAU-FIPRO X ze zoptymalizowaną konstrukcją profilu i zintegrowanym systemem wzmocnienia IVS zapewnia maksymalną stabilność bez zbrojenia stalowego. Brak stali oraz mostków termicznych sprawia, że GENEO osiąga doskonałe parametry współczynnika izolacyjności cieplnej Uf do 0,79 W / m²K i zmniejsza zużycie energii nawet o 76 procent. Wykorzystując zaawansowany technologicznie materiał RAU-FIPRO X, REHAU na nowo zdefiniowało granice tego, co jest możliwe, jeśli chodzi o rozmiar okna. Dzięki zoptymalizowanemu materiałowi kompozytowemu można na przykład wykonać elementy okienne od podłogi do sufitu w kolorze białym do wysokości 2,80 metra i szerokości do 1,60 metra. Dotychczas takie konstrukcje były zarezerwowane dla profili aluminiowych.

 

Więcej możliwości

 

Funkcjonalność GENEO można łatwo rozszerzyć dzięki inteligentnym rozwiązaniom REHAU, takim jak prewencyjna ochrona przed złodziejami Smart Guard. Konstrukcja profili GENEO z rdzeniem z tworzywa kompozytowego RAU-FIPRO oraz warstwą zewnętrzną z PVC, pozwala na ponowne użycie materiału. REHAU wykorzystuje profile i stare okna wykonane z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym w programie recyklingu ECO PULS w celu wykwalifikowanego przetwarzania i recyklingu.

 

Wystawa laureatów Wszystkie „Produkty Roku 2019” nagrodzone przez Callwey Verlag będą dostępne w Deutsches Architektur Museum we Frankfurcie nad Menem do 24 listopada 2019 r.  Więcej informacji na temat GENEO można znaleźć klikając tutaj

 REHAU z nagrodą od Callwey! System GENEO wyróżniony tytułem „Produkt Roku 2019”.

« powrót