Kontakt

ORGADATA East Europe Sp. z o.o.
ul. BoWiD 9a
75-209 Koszalin

[mapa]
tel.: +48 94 3480881
e-mail: info@orgadata.pl

https://www.youtube.com/channel/UCxr01-3Lr2L-_1_SxJYo_sQ
https://twitter.com/orgadata


ORGADATA East Europe Sp. z o.o.

Założona w 1999 roku Orgadata AG jest działającą na całym świecie firmą softwear’ową. Jej główna siedziba znajduje się w Leer (Fryzja Wschodnia). Ponad 450 niezwykle zmotywowanych specjalistów z całego świata jest zaangażowanych w sukces oprogramowania do okien, drzwi i fasad LogiKal, co czyni Orgadatę niekwestionowanym liderem technologicznym branży. Wsparcie zagraniczne i rozwój programu ma miejsce głównie w centrali w Leer.

Dzięki podejściu ukierunkowanemu na integrację firma koncertuje się na potrzebach swoich klientów, skuteczności w praktyce i wydajności rozwoju oprogramowania. Orgadata otrzymała wiele nagród, w tym „National Champion” European Business Award w kategoriach „Innowacyjność” i „Orientacja na klienta”. Firma jest inicjatorem i uczestnikiem wielu przedsięwzięć mających na celu kształcenie i rozwój specjalistów.

Firma posiada również swoje oddziały w Turcji, Arabii Saudyjskiej i USA. W Polsce działa pod nazwą ORGADATA East Europe Sp. z o.o. i obejmuje zasięgiem swojego działania rynek polski oraz rynki sąsiednie (Litwę, Łotwę, Estonię, Ukrainę, Białoruś, Czechy i Słowację). W zamierzeniach zarządu firmy oddział w Polsce ma być nie tylko zapleczem techniczno-serwisowym dla klientów, lecz również prowadzić aktywną politykę budowania marki oraz realizować przyjętą strategię sprzedaży produktu na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej.


Podstawowym produktem Orgadata jest program LogiKal®. Jest to uniwersalne narzędzie wspomagające proces projektowania i produkcji aluminiowej i stalowej stolarki otworowej i fasad. To właśnie z LogiKal powstają najlepsze okna, drzwi i fasady. Oprogramowanie Orgadaty inspiruje firmy produkujące konstrukcje metalowe z całego świata. Program stał się dla nich nieodłącznym narzędziem cyfrowym prowadzącym bezpiecznie i wydajnie przez proces produkcji. Począwszy od stworzenia obiektu i kalkulacji, wycen, zamówień, konstrukcji, przygotowania produkcji, a kończąc na inteligentnej kontroli maszyn CNC – LogiKal jest zawsze partnerem, na którym można polegać.

Korzystanie z niego jest łatwe, szybkie i intuicyjne. Dzięki wymyślnej kontroli logicznej użytkownik jest prowadzony przez cały proces projektowania i kalkulacji. W ten sposób producenci okien, drzwi i fasad wytwarzają doskonałe produkty oraz odnotowują znaczące oszczędności. LogiKal wychodzi naprzeciw wszystkim oczekiwaniom – nie ważne czy jest to aluminium, stal czy PCV. Oprogramowanie jest nieustannie aktualizowane i rozbudowywane.  Użytkownicy mają zapewniony dostęp do olbrzymiej bazy danych, zawierającej informacje i dane o większości profili i okuć z całego świata. Co więcej, program daje możliwość generowania bardzo wielu wydruków, moduł wstępnej analizy statyki, moduły CAD i 3D oraz liczne interfejsy ERP.

Wszelkie wydruki można bardzo łatwo przenieść do arkusza Excel. Zamówienia tworzone są szybko i przejrzyście, a dzięki współpracy firmy Orgadata z dostawcami profili aluminiowych niejednokrotnie możliwe jest wysłanie zamówienia do dostawcy w formie elektronicznej w ramach systemu EOS (Electronic Order System) posiadanego przez poszczególnych dostawców. Dużą uwagę poświęcono również zamówieniom szkła. LogiKal® tworzy nie tylko listy zamawianego szkła ze szkicami, ale również ma możliwość zapisu kształtów szkła do formatu dwg/dxf. Jest to szczególnie przydatna funkcja dla firm produkujących indywidualne konstrukcje.

Tworząc LogiKal MES, Orgadata wypracowała innowacyjny system i centrum kontroli do produkcji okien, drzwi i konstrukcji fasadowych. Cały proces, niezależnie od rozmiaru zlecenia, jest digitalizowany, kontrolowany i optymalizowany. Przepływ informacji pomiędzy biurem, a halą produkcyjną jest płynny i niezakłócony, tak jak i pomiędzy poszczególnymi stanowiskami pracy. Pozwala to kierownikom na delegowanie zadań i dystrybucję informacji w ukierunkowany sposób. Każdy pracownik otrzymuje dokładnie tę informację, która jest potrzebna na jego stanowisku pracy. Dokumentacja produkcyjna nie musi być już drukowana, ponieważ jest dostępna w formie cyfrowej na stanowiskach. Zapewnia to kompleksowy wgląd w każdy etap produkcji. Wszelkie odstępstwa od planu mogą być skorygowane natychmiast po ich wykryciu.

LogiKal MES przynosi oszczędność czasu i wprowadza przejrzystość, ponieważ sterty papierowej dokumentacji nie grają żadnej roli. Pracownicy są prowadzeni intuicyjnie i praktycznie automatycznie przez cały proces produkcyjny. Wszelkie informacje niezbędne dla systemu MES generowane są przez program LogiKal. Produkcja bez papieru umożliwia stworzenie kompletnej dokumentacji wirtualnej z jednoczesną kontrolą produkcji. W rezultacie, LogiKal MES zapewnia wysoką jakość produkcji i daje użytkownikom dostęp do rozległego wsparcia w procesie cyfrowej transformacji firm produkujących okna, drzwi i fasady.

Aktualności ORGADATA East Europe Sp. z o.o.

LogiKal® MES – cyfrowe zarządzanie projektami

2020-01-20

LogiKal® MES – cyfrowe zarządzanie projektami

Przemysł 4.0 to znacznie więcej niż samo hasło. To element wizji strategicznej. Wprowadza połączenie świata cyfrowego i przemysłowego.

Orgadata na targach BATIMAT w Paryżu

2019-11-19

Orgadata na targach BATIMAT w Paryżu

BATIMAT to międzynarodowe targi budowlane, które miały miejsce w Paryżu w dniach 4-8 listopada 2019. Niezwykle popularne wydarzenie przyciągnęło wielu wystawców z całego świata.

Orgadata dzieli się wiedzą

2019-10-24

Orgadata dzieli się wiedzą

Wrzesień i październik to bez wątpienia pracowite miesiące dla szkoleniowców Orgadata. Jesień rozpoczęła się serią intensywnych spotkań oraz seminariów dla klientów i partnerów.

Więcej

Produkty i usługi ORGADATA East Europe Sp. z o.o.

LogiKal®

LogiKal®

LogiKal® Program LogiKal® jest dodatkowym czynnikiem budowania sukcesu Państwa firmy. Zakresem swojego działania obejmuje nie tylko sam proces projektowania i wyceny konstrukcji, ale również obejmuje wszystko to, co dzieje się w firmie przed i po wykonaniu wyceny. Wspiera użytkownika przez cały okres realizacji projektu....

LogiKal® CAD-SUITE 2D

LogiKal® CAD-SUITE 2D

LogiKal® CAD-SUITE 2D Wykonujesz dużo rysunków i potrzebujesz prostego i przyjaznego CAD-a? Mamy dla Ciebie rozwiązanie! LogiKal® CAD Suite 2D idealnie sprosta wymaganiom podczas konstrukcji okien, drzwi i fasad. Od prostego rysunku do złożonej konstrukcji – z modułem LogiKal® CAD Suite 2D nie ma trudnych zadań....

Program do projektowania ogrodów zimowych KKP

Program do projektowania ogrodów zimowych KKP

  KKP od firmy Soft-Ing Team umożliwia łatwe tworzenie konstrukcji ogrodów zimo­wych w dowolnych wariantach. W ramach licencji użyt­kownik otrzymuje dostęp do bazy danych wybranego pro­ducenta systemów aluminiowych. Program ten, oprócz modułu konstrukcyjnego, ma możliwość zapisu dowolnych...

Więcej

Filmy ORGADATA East Europe Sp. z o.o.

LogiKal 11.4 – nowa wersja, nowe możliwości

LogiKal 11.4 – nowa wersja, nowe możliwości

Zmiany oraz nowości, które pojawiły się wraz z nową edycją programu. Praktyczne wykorzystanie omawianych funkcjonalności: Nowy, interaktywny newsletter Systemowa baza danych domyślnie niedostępna dla użytkownika Ulubione Import siatki z innej pozycji Połączenie bezszprosowe szkła + szkła z folią (VSG) Konstrukcje drzwiowe:...

Raporty bez tajemnic

Raporty bez tajemnic

Tym razem temat Webinarium to „Raporty bez tajemnic”. Jest ono poświęcone kwestiom związanym z raportami dostępnymi w programie LogiKal. Poruszone zagadnienia: 1. Dlaczego raporty V7 muszą zostać wycofane? 2. Tworzenie i dostosowanie własnych raportów 3. Grupy raportów 4. Raporty jako arkusze kalkulacyjne 5. Wykaz magazynowy...

Orientacja na Klienta wg firmy ORGADATA

Orientacja na Klienta wg firmy ORGADATA

Zadowolenie Klienta jest miarą naszego sukcesu. Rozwijamy nasze produkty, wprowadzamy najnowsze technologie i zawsze jesteśmy w pobliżu - wszystko dla naszych Klientów.

Więcej