Kontakt

ORGADATA East Europe Sp. z o.o.
ul. BoWiD 9a
75-209 Koszalin

[mapa]
tel.: +48 94 3480881
e-mail: info@orgadata.pl

https://www.youtube.com/channel/UCxr01-3Lr2L-_1_SxJYo_sQ
https://twitter.com/orgadata


ORGADATA East Europe Sp. z o.o.

Założona w 1999 roku Orgadata AG jest działającą na całym świecie firmą softwear’ową. Jej główna siedziba znajduje się w Leer (Fryzja Wschodnia). Ponad 450 niezwykle zmotywowanych specjalistów z całego świata jest zaangażowanych w sukces oprogramowania do okien, drzwi i fasad LogiKal, co czyni Orgadatę niekwestionowanym liderem technologicznym branży. Wsparcie zagraniczne i rozwój programu ma miejsce głównie w centrali w Leer.

Dzięki podejściu ukierunkowanemu na integrację firma koncertuje się na potrzebach swoich klientów, skuteczności w praktyce i wydajności rozwoju oprogramowania. Orgadata otrzymała wiele nagród, w tym „National Champion” European Business Award w kategoriach „Innowacyjność” i „Orientacja na klienta”. Firma jest inicjatorem i uczestnikiem wielu przedsięwzięć mających na celu kształcenie i rozwój specjalistów.

Firma posiada również swoje oddziały w Turcji, Arabii Saudyjskiej i USA. W Polsce działa pod nazwą ORGADATA East Europe Sp. z o.o. i obejmuje zasięgiem swojego działania rynek polski oraz rynki sąsiednie (Litwę, Łotwę, Estonię, Ukrainę, Białoruś, Czechy i Słowację). W zamierzeniach zarządu firmy oddział w Polsce ma być nie tylko zapleczem techniczno-serwisowym dla klientów, lecz również prowadzić aktywną politykę budowania marki oraz realizować przyjętą strategię sprzedaży produktu na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej.


Podstawowym produktem Orgadata jest program LogiKal®. Jest to uniwersalne narzędzie wspomagające proces projektowania i produkcji aluminiowej i stalowej stolarki otworowej i fasad. To właśnie z LogiKal powstają najlepsze okna, drzwi i fasady. Oprogramowanie Orgadaty inspiruje firmy produkujące konstrukcje metalowe z całego świata. Program stał się dla nich nieodłącznym narzędziem cyfrowym prowadzącym bezpiecznie i wydajnie przez proces produkcji. Począwszy od stworzenia obiektu i kalkulacji, wycen, zamówień, konstrukcji, przygotowania produkcji, a kończąc na inteligentnej kontroli maszyn CNC – LogiKal jest zawsze partnerem, na którym można polegać.

Korzystanie z niego jest łatwe, szybkie i intuicyjne. Dzięki wymyślnej kontroli logicznej użytkownik jest prowadzony przez cały proces projektowania i kalkulacji. W ten sposób producenci okien, drzwi i fasad wytwarzają doskonałe produkty oraz odnotowują znaczące oszczędności. LogiKal wychodzi naprzeciw wszystkim oczekiwaniom – nie ważne czy jest to aluminium, stal czy PCV. Oprogramowanie jest nieustannie aktualizowane i rozbudowywane.  Użytkownicy mają zapewniony dostęp do olbrzymiej bazy danych, zawierającej informacje i dane o większości profili i okuć z całego świata. Co więcej, program daje możliwość generowania bardzo wielu wydruków, moduł wstępnej analizy statyki, moduły CAD i 3D oraz liczne interfejsy ERP.

Wszelkie wydruki można bardzo łatwo przenieść do arkusza Excel. Zamówienia tworzone są szybko i przejrzyście, a dzięki współpracy firmy Orgadata z dostawcami profili aluminiowych niejednokrotnie możliwe jest wysłanie zamówienia do dostawcy w formie elektronicznej w ramach systemu EOS (Electronic Order System) posiadanego przez poszczególnych dostawców. Dużą uwagę poświęcono również zamówieniom szkła. LogiKal® tworzy nie tylko listy zamawianego szkła ze szkicami, ale również ma możliwość zapisu kształtów szkła do formatu dwg/dxf. Jest to szczególnie przydatna funkcja dla firm produkujących indywidualne konstrukcje.

Tworząc LogiKal MES, Orgadata wypracowała innowacyjny system i centrum kontroli do produkcji okien, drzwi i konstrukcji fasadowych. Cały proces, niezależnie od rozmiaru zlecenia, jest digitalizowany, kontrolowany i optymalizowany. Przepływ informacji pomiędzy biurem, a halą produkcyjną jest płynny i niezakłócony, tak jak i pomiędzy poszczególnymi stanowiskami pracy. Pozwala to kierownikom na delegowanie zadań i dystrybucję informacji w ukierunkowany sposób. Każdy pracownik otrzymuje dokładnie tę informację, która jest potrzebna na jego stanowisku pracy. Dokumentacja produkcyjna nie musi być już drukowana, ponieważ jest dostępna w formie cyfrowej na stanowiskach. Zapewnia to kompleksowy wgląd w każdy etap produkcji. Wszelkie odstępstwa od planu mogą być skorygowane natychmiast po ich wykryciu.

LogiKal MES przynosi oszczędność czasu i wprowadza przejrzystość, ponieważ sterty papierowej dokumentacji nie grają żadnej roli. Pracownicy są prowadzeni intuicyjnie i praktycznie automatycznie przez cały proces produkcyjny. Wszelkie informacje niezbędne dla systemu MES generowane są przez program LogiKal. Produkcja bez papieru umożliwia stworzenie kompletnej dokumentacji wirtualnej z jednoczesną kontrolą produkcji. W rezultacie, LogiKal MES zapewnia wysoką jakość produkcji i daje użytkownikom dostęp do rozległego wsparcia w procesie cyfrowej transformacji firm produkujących okna, drzwi i fasady.

Aktualności ORGADATA East Europe Sp. z o.o.

LogiKal® MES – cyfrowe zarządzanie projektami

2020-01-20

LogiKal® MES – cyfrowe zarządzanie projektami

Przemysł 4.0 to znacznie więcej niż samo hasło. To element wizji strategicznej. Wprowadza połączenie świata cyfrowego i przemysłowego.

Orgadata na targach BATIMAT w Paryżu

2019-11-19

Orgadata na targach BATIMAT w Paryżu

BATIMAT to międzynarodowe targi budowlane, które miały miejsce w Paryżu w dniach 4-8 listopada 2019. Niezwykle popularne wydarzenie przyciągnęło wielu wystawców z całego świata.

Orgadata dzieli się wiedzą

2019-10-24

Orgadata dzieli się wiedzą

Wrzesień i październik to bez wątpienia pracowite miesiące dla szkoleniowców Orgadata. Jesień rozpoczęła się serią intensywnych spotkań oraz seminariów dla klientów i partnerów.

Więcej

Produkty i usługi ORGADATA East Europe Sp. z o.o.

LogiKal®

LogiKal®

LogiKal® Program LogiKal® jest dodatkowym czynnikiem budowania sukcesu Państwa firmy. Zakresem swojego działania obejmuje nie tylko sam proces projektowania i wyceny konstrukcji, ale również obejmuje wszystko to, co dzieje się w firmie przed i po wykonaniu wyceny. Wspiera użytkownika przez cały okres realizacji projektu....

LogiKal® CAD-SUITE 2D

LogiKal® CAD-SUITE 2D

LogiKal® CAD-SUITE 2D Wykonujesz dużo rysunków i potrzebujesz prostego i przyjaznego CAD-a? Mamy dla Ciebie rozwiązanie! LogiKal® CAD Suite 2D idealnie sprosta wymaganiom podczas konstrukcji okien, drzwi i fasad. Od prostego rysunku do złożonej konstrukcji – z modułem LogiKal® CAD Suite 2D nie ma trudnych zadań....

Program do projektowania ogrodów zimowych KKP

Program do projektowania ogrodów zimowych KKP

  KKP od firmy Soft-Ing Team umożliwia łatwe tworzenie konstrukcji ogrodów zimo­wych w dowolnych wariantach. W ramach licencji użyt­kownik otrzymuje dostęp do bazy danych wybranego pro­ducenta systemów aluminiowych. Program ten, oprócz modułu konstrukcyjnego, ma możliwość zapisu dowolnych...

Więcej

Filmy ORGADATA East Europe Sp. z o.o.

LogiKal 11.4 - ujęcie drugie

LogiKal 11.4 - ujęcie drugie

Kolejna porcja nowości z wersji programu 11.4. Praktyczne wskazówki, omówienie funkcji z przykładami praktycznego zastosowania: - interaktywny newsletter – gdzie go znaleźć - Hsy narożne 90st. – jak budować? - Fasady – wielokrotne dodawanie podpór ze stałym odstępem; co się zmieniło dla fasad na zleceniu warsztatowym -...

LogiKal 11.4 – nowa wersja, nowe możliwości

LogiKal 11.4 – nowa wersja, nowe możliwości

Zmiany oraz nowości, które pojawiły się wraz z nową edycją programu. Praktyczne wykorzystanie omawianych funkcjonalności: Nowy, interaktywny newsletter Systemowa baza danych domyślnie niedostępna dla użytkownika Ulubione Import siatki z innej pozycji Połączenie bezszprosowe szkła + szkła z folią (VSG) Konstrukcje drzwiowe:...

Raporty bez tajemnic

Raporty bez tajemnic

Tym razem temat Webinarium to „Raporty bez tajemnic”. Jest ono poświęcone kwestiom związanym z raportami dostępnymi w programie LogiKal. Poruszone zagadnienia: 1. Dlaczego raporty V7 muszą zostać wycofane? 2. Tworzenie i dostosowanie własnych raportów 3. Grupy raportów 4. Raporty jako arkusze kalkulacyjne 5. Wykaz magazynowy...

Więcej